Organizacje studenckie - Z Organizacji

Student sam w domu - Parlamentu Studentów RP przyłącza się do walki z Koronawirusem

2020-03-13 11:29:28

Jak dobrze wiemy, Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że uczelnie zawieszają prowadzenie zajęć do 25 marca. Czy to oznacza dla studentów 2 tygodnie ferii? Nie, chociaż studenci nie muszą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie. Jednak uczelnie organizują nauczanie zdalne, a służby sanitarne namawiają do pozostania w miejscu zamieszkania. Parlament Studentów RP przyłącza się do tego apelu i organizuje akcje "Student sam w domu".

Student sam w domu grafika infomracyjnaStudent sam w domu - o co chodzi?

Chcemy, by zgodnie z rekomendacjami, studenci, którzy mogą przechodzić chorobę również bezobjawowo, potraktowali czas wolny od zajęć na uczelni, jako czas, który powinni spędzić w domu, ale też, który można ciekawie wykorzystać. – tłumaczy Dominik Leżański, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP. – Na naszej stronie psrp.org.pl powstała zakładka "Student sam w domu", gdzie gromadzimy propozycje spędzenia tego okresu. Są kursy językowe, odnośniki do blogów poświęconych zdobywaniu kompetencji miękkich czy biznesowych, polecane popularnonaukowe kanały na youtube. Na wydarzeniu o tej samej nazwie zachęcamy studentów do dzielenia się swoimi pomysłami!

Przedstawiciele studentów przypominają swoim kolegom i koleżankom, że czas bez zajęć należy traktować jako kwarantannę, a nie okazję do spotkań towarzyskich. Zgodnie z zaleceniami powinno się zostać w miejscu zamieszkania, unikać przemieszczania i dużych skupisk ludzi. Zalecenia nakazują także ograniczenie kontaktów z osobami starszymi i chorymi – młodzi ludzie mogą być zarażeni koronawirusem i nie mieć żadnych objawów, a przez to będą stanowić zagrożenie dla osób w swoim otoczeniu.

Dwa tygodnie to czas, który można poświęcić na nadrabianie zaległości na uczelni, m.in. korzystając ze źródeł dostępnych online, ale i na rozwój swoich pasji czy nabycie nowych kompetencji. Parlament Studentów RP zachęca do korzystania z darmowych kursów online, śledzenia ciekawych blogów czy kanałów na youtube, a także do odwiedzenia portali związanych z kulturą.

PSRP zachęca także do zaangażowania się w akcje instytucje i podmioty, które mają ciekawe zbiory dostępne online – filmy, książki, kursy etc. Na adres studentsamwdomu@psrp.org.pl można zgłaszać propozycje współpracy. Także sami studenci wymieniają się poleceniami bezpośrednio na wydarzeniu "Student sam w domu". Wszystkie łączy jedno – pozwolą ciekawie spędzić najbliższe kilkanaście dni, nie narażając zdrowia innych osób!

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: PSRP, Co robić w trakcie kwarantanny, odwołane zajęcia, e-learning, 2020, Marzec
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Rekrutacja AIESEC 2020
AIESEC rekrutuje! Szczegóły naboru w 2020 r.

Okazja na stanie się częścią największej międzynarodowej organizacji studenckiej!

Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Polecamy
Zobacz najnowsze testy w Biuletynie Informacyjnych StudentÃłw AGH!
Czasopismo BIS AGH - zobacz e-wydanie numeru 12/2018!

Zobacz najnowsze teksty w Biuletynie Informacyjnych Studentów AGH!

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca 2019 - plan wydarzenia

Już po raz 4. studenci farmacji będą edukować społeczeństwo na temat cukrzycy!

Ostatnio dodane
Rekrutacja AIESEC 2020
AIESEC rekrutuje! Szczegóły naboru w 2020 r.

Okazja na stanie się częścią największej międzynarodowej organizacji studenckiej!

Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.