Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Tani wyjazd na narty dla studentów

2021-11-09 13:29:35

Narty nie należą do najtańszych sportów, szczególnie dla studentów. Przede wszystkim potrzebujemy wspaniałych warunków zimowych i stoków, co dla większości osób wiąże się z wyjazdem w tereny górskie i wynajęciem noclegu. Dodatkowo musimy mieć sprzęt narciarski i wyposażenie narciarza (odzież termoaktywna, skipass), co generuje kolejne koszty. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Poniżej kilka tipów aby narty stały się aktywnością w sam raz na studencką kieszeń.

narty dla studentówGdzie jechać żeby było najtaniej

Wydawać by się mogło że w naszych polskich górach powinno być stosunkowo tanio w porównaniu do innych europejskich ośrodków narciarskich. Nic bardziej mylnego. Są miejsce dużo tańsze (np. Czechy, Francja), w których stosunek jakości do ceny wypada dosyć kiepsko w porównaniu do większości znanych narciarskich kurortów (Austria, Szwajcaria). Ponadto, warunki pogodowe w Polsce są dość nieprzewidywalne i możemy zupełnie nie trafić na śnieg ani aurę sprzyjającą zjazdom,  ale za to spotkać tłumy narciarzy w kolejce do wyciągu.

Określ cel wyjazdu

Zastanów się zatem jaki jest główny cel twojego wyjazdu. Czy ma to być aktywny wypoczynek skupiający się na szlifowaniu twoich umiejętności narciarskich? A może czas spędzony na spotkaniach towarzyskich i imprezach w górskim krajobrazie? Być może głównym celem wyjazdu jest relaks i spokój w otoczeniu gór?

Jeśli chcesz spędzić wypoczynek w tylu sportowym, wybierz Alpy, które są w profesjonalny sposób przygotowane do narciarskiego szaleństwa. Dbając o swój portfel, wybierz mniej znane kurorty, w których ceny będą znacznie korzystniejsze niż w najbardziej popularnych alpejskich miejscowościach. Jeśli stawiasz na imprezy i dobrą zabawę, możliwości takiego zorganizowana czasu znajdziesz wszędzie. Zwróć tylko uwagę aby ośrodek nie był przystosowany do wypoczynku typowo dla rodzin z dziećmi. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie zorganizowanego wyjazdu studenckiego, gdzie z pewnością miejsce jak i budżet zostaną dostosowane do studenckich możliwości. Jeżeli najbardziej interesuje Cię relaks i odpoczynek na łonie natury, wybierz Francję, która w tym sezonie oferuje wypoczynek w bardzo korzystnych cenach. 

narty dla studentów

Zabierz grupę przyjaciół

Aby wyjazd na narty nie nadwyrężył zbytnio budżetu, warto wcześniej przeszukać Internet w celu znalezienia odpowiedniego lokum. Najlepsze oferty dla studentów znajdziecie na https://www.snowtrex.pl/studenci.html. Najkorzystniej wybrać apartament wraz z grupą przyjaciół oraz wykupić dużo wcześniej karnety w pakiecie. Dojazd własnym samochodem i wszelkie koszty z nim związane zostaną podzielone na wszystkich uczestników podróży i na pewno nie będzie tak nużącym doświadczeniem jak choćby jazda autokarem.

Last minute

Jeśli nie masz limitów związanych z urlopem w pracy, warto rozejrzeć się też za ofertami last minute. Zwykle takie wyjazdy zawierają w cenie zakwaterowanie, wyżywienie oraz karnet na zjazdy. Najbardziej opłacanym kierunkiem last minute jest Francja.

Sprzęt narciarski i ubiór

Nie warto (przynajmniej na samym początku) kupować nowego sprzętu. Zdecydowanie lepiej zakupić sprzęt używany lub pożyczyć od znajomych czy rodziny ale w wypożyczalni sprzętu. Sprawdzonym tipem jest też wycieczka do second handu w celu zakupu używanych ubrań termoaktywnych.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: snowtrex.pl, gdzie na narty, lokacje, miejsca, noclegi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Notatki
Jak robić dobre notatki? - praktyczne porady

Jak odpowiednio zapisywać informacje, tak łatwiej je zapamiętywać?

szukanie pracy po studiach
Jak znaleźć ciekawą pracę po studiach?

Zapoznaj się z kilkoma metodami, które pozwolą znaleźć ciekawe i dochodowe zajęcie po opuszczeniu murów uczelni.

Pakiety na kartę
Pakiety na kartę to idealne rozwiązanie dla studentów. Sprawdź, dlaczego

Wybierając kartę, płacimy tylko tyle, ile faktycznie wykorzystamy.

Polecamy
Kiedy zaczynają się studia - początek roku akademickiego 2019/2020

Kiedy studenci zaczynają zajęcia? Jak wygląda rozpoczęcie roku akademickiego? Wszystkiego dowiecie się tutaj!

Zobacz, jakie kierunki ekonomiczne są nie tylko ciekawe, lecz takÅźe przyszłościowe!
Najciekawsze kierunki studiów ekonomicznych w Polsce

Zobacz, jakie kierunki studiów ekonomicznych są najciekawsze i najbardziej przyszłościowe!

Ostatnio dodane
Notatki
Jak robić dobre notatki? - praktyczne porady

Jak odpowiednio zapisywać informacje, tak łatwiej je zapamiętywać?

szukanie pracy po studiach
Jak znaleźć ciekawą pracę po studiach?

Zapoznaj się z kilkoma metodami, które pozwolą znaleźć ciekawe i dochodowe zajęcie po opuszczeniu murów uczelni.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.