Świat - Świat nauki

Topowe serie fantasy i science-fiction

2019-11-07 15:07:24

Gdy w kontekście popkulturowym wymienia się przodujące gatunki (zarówno, jeśli chodzi o ilość publikacji, jak i popularność wśród odbiorców), przeważnie mowa o fantasy oraz science-fiction.

Zobacz najciekawsze książki, które można znaleźć w wygodnej formie audiobooków!

Trudno się temu zresztą dziwić – oferują one kreatywne pole do popisu do stworzenia  ciekawej wizji świata, niecodziennych bohaterów i jedynych w swoim rodzaju przygód. Szczególnie widoczne jest to w kontekście literatury, dlatego czemu by tak nie spędzić czasu z seriami z tego gatunku? Te w wygodnej formie audiobooków można znaleźć na platformie Storytel.

"Wiedźmin" – Andrzej Sapkowski

To właśnie w tym opowiadaniu czytelnicy po raz pierwsi zetknęli się z kultową już postacią Geralta, białowłosego wiedźmina, specjalisty w zabijaniu potworów. Otrzymuje on zadanie od króla Temerii, Foltesta – jego córkę dotknęła klątwa, z powodu której zamieniła się żądną krwi strzygę. Sprawa o tyle skomplikowana, że źle poprowadzona doprowadzi do śmierci zarówno ludzi, jak i samej księżniczki. Liczyć się będzie zatem każdy ruch ostrza i wypity eliksir wzmacniający.

"Krew elfów" – Andrzej Sapkowski

Geralt wraz z Ciri wracają do Kaer Morhen, wiedźmińskiego siedliska, lecz bynajmniej nie z powodów wypoczynkowych. Dziewczynę czeka wyczerpujący trening pod okiem Białego Wilka, który coraz bardziej traktuje ją, jako przybraną córkę. Ona z kolei powoli odkrywa, że posiada magiczne moce. Kto inny pomoże jej w ujarzmieniu swoich zdolności jak nie czarodziejka? Nieprzypadkowo przecież w zamku pojawia się stara znajoma Geralta, Triss Merigold…

"Ekspansja" – James S.A. Corey

Ludziom finalnie udało się skolonizować zarówno Marsa, jak i oddalone od Słońca inne ciała niebieskie. Właścicielem Ziemi oraz Księżyca jest ONZ, a na samym Marsie wdrażany jest projekt mający na celu terraformowanie całej planety. Jim Holden wraz z załogą swojego statku przez przypadek odnajdują zapomniany pojazd floty, skrywający tajemnicę zdolną zmienić losy całego układu gwiezdnego – lecz potencjalnie stanowiącą dla niego zagrożenie destrukcji.

"Akta Dresdena" – Jim Butcher

Dla Harry’ego Dresdena siły nadprzyrodzone nie są niczym wyjątkowym, czy też odkrywczym – w końcu jest detektywem i magiem w jednej osobie. Ponadto Chicago, w którym żyje i pracuje, przepełnione jest zagrożeniem w postaci potworów, o których przeciętni ludzie nie zdają sobie sprawy. Nad wszystkim piecze sprawuje Biała Rada, usilnie starająca się, aby świat rzeczywisty i ponadnaturalny nie złączył się w jeden.

"Opowieści z meekhańskiego pogranicza" – Robert M. Wegner

Górska Straż na pierwszy rzut oka przypomina dziki i nieokrzesany oddział wojskowy. Nie zmienia to jednak faktu, że pośród ludu Północnego Królestwa uważani są za elitę zdolną poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającym przeciwnikiem. Na południu zaś żyje wojownik banita nieakceptowany przez okoliczne plemiona. Gdy te dwie siły spotkają się we wspólnej sprawie, to na zawsze zmieni ona oblicze Imperium Meekhańskiego.

"Trylogia ciągu" – William Gibson

Nie można byłoby dziś mówić o Cyberpunku 2077, cyberimplantach i strachu przed technologią, gdyby nie "Trylogia ciągu" Williama Gibsona. Stworzone jako antologie historie przybliżają dystopie w bliżej nieokreślonej przyszłości, w której świat wirtualny i rzeczywisty stale się ze sobą przeplatają, co stanowi pole do działań dla potężnych korporacji, zorganizowanej przestępczości i hakerów – do każdego człowieka bowiem można się „włamać”, przejmując jego tożsamość.

Artykuł sponsorowany

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: wiedźmin, storytel, książki, popkultura
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Strumień cząsteczek energii na Antarktydzie dowodem na istnienie alternatywnej rzeczywistości?

Ciekawe odkrycie i jeszcze ciekawsze wnioski naukowców z NASA.

Zaczęło się minimum słoneczne 2020 - najmocniejsze od 100 lat

Mogą nas czekać ochłodzenie pogody oraz... trzęsienia ziemi, głód, błyskawice i wybuchy wulkanów.

Świecące rośliny - rosjanie stworzyli genetycznie modyfikowany tytoń [WIDEO]

Zobacz jak modyfikacje genetyczne mogą wpłynąć na zachowanie żywych organizmów!

Polecamy
Europejskie szkolnictwo wyższe na świecie
Europejskie szkolnictwo wyższe na świecie

Komisja zachęca europejskie uniwersytety do otwarcia się na świat

Co skłania do samobójstwa?
Co skłania do samobójstwa?

Wskazano kluczowe czynniki psychologiczne w próbach samobójczych.

Ostatnio dodane
Strumień cząsteczek energii na Antarktydzie dowodem na istnienie alternatywnej rzeczywistości?

Ciekawe odkrycie i jeszcze ciekawsze wnioski naukowców z NASA.

Zaczęło się minimum słoneczne 2020 - najmocniejsze od 100 lat

Mogą nas czekać ochłodzenie pogody oraz... trzęsienia ziemi, głód, błyskawice i wybuchy wulkanów.