Organizacje studenckie - Z Organizacji

Trwają zapisy na wydarzenie Kobiety w Biznesie

2023-04-07 09:52:04

Jesteś studentką i dopiero wkraczasz w świat Biznesu? Jesteś ciekawa, jak wygląda praca na wysokich stanowiskach menedżerskich w światowych korporacjach? A może bardziej interesuje Cię droga do sukcesu we własnym biznesie? Jeśli tak… nie przegap tegorocznej edycji Kobiet w Biznesie!

Zobacz też: 17-letnia mieszkanka Poznania dostała się na Harvard

kobiety w biznesieKobiety w Biznesie

Kobiety w Biznesie to wydarzenie mające na celu przede wszystkim zainspirowanie młodych kobiet do stawiania pierwszych kroków w kierunku rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Jest to okazja do rozwoju zarówno dla osób wkraczających w świat wielkich korporacji oraz tych, którzy planują założyć swoją własną działalność. Jednak wydarzenie nie jest skierowane jedynie do kobiet. Każdy uczestnik zainteresowany biznesem wyniesie wiele cennej wiedzy, wskazówek i motywacji do samorozwoju! 8 już edycja projektu organizowanego przez członków Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się w dniach 22 – 28 kwietnia 2023 roku w Warszawie.

Ścieżka kariery w korporacji bądź własnej działalności gospodarczej może wydawać się młodym osobom onieśmielający, jednak do odważnych świat należy! Celem projektu jest pomoc w przekroczeniu bariery przy wchodzeniu na rynek pracy oraz przełamanie zawodowych stereotypów dotyczących kobiet. Chcemy zainspirować młodych ludzi do sięgania coraz dalej i wspinania się na szczyty swoich możliwości, jak również wpłynąć na umocnienie roli kobiet w świecie biznesu. Misję tą będziemy realizować podczas 3 modułów wydarzenia.

Inauguracja wydarzenia Kobiety w Biznesie

Główną, a zarazem inauguracyjną częścią Kobiet w Biznesie, jest konferencja organizowana 22 kwietnia w Warszawie w przestrzeni eventowej Mysia 3. Będzie się ona składać z 4 paneli dyskusyjnych poświęconych kobietom, które pną się po wysokich szczeblach kariery w światowych korporacjach oraz tym, które samodzielnie założyły i prowadzą własny biznes. Agenda konferencji będzie obejmować szereg tematów związanych z sytuacją kobiet na rynku pracy, ale nie tylko, każdy uczestnik bez względu na wiek i płeć znajdzie coś dla siebie. Zostaną poruszone zagadnienia takie jak: work-life balance, syndrom oszustki, istota charyzmy w przywództwie, rola wykształcenia akademickiego w rozwoju zawodowym oraz jaką rolę odgrywa chęć do rywalizacji w osiąganiu sukcesu.

Podczas kolejnych wystąpień będzie można zapoznać się z różnymi punktami widzenia prelegentek oraz wysłuchać historii, które stoją za sukcesem każdej z nich. Pomiędzy panelami przewidziane są dłuższe przerwy kawowe, a sama konferencja zakończy się eventem networkingowym, by każdy uczestnik mógł osobiście porozmawiać z prelegentkami i dopytać o frapujące go kwestie. Będzie to zatem idealna okazja do porozmawiania z innymi uczestnikami, mówczyniami oraz przedstawicielami firm partnerskich, czyli nawiązania cennych znajomości.

5 dni angażujących spotkań

W trakcie tygodnia po konferencji zostanie przeprowadzona seria warsztatów organizowanych przez partnerów projektu. Przez 5 dni uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w angażujących spotkaniach z doświadczonymi przedstawicielami firm. Warsztaty będą obejmować różne dziedziny, takie jak: samorozwój, organizowanie i planowanie czasu oraz będą mieli możliwość rozwiązać e case biznesowy. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w warsztatach każdy uczestnik będzie mógł zyskać nową wiedzę i umiejętności, dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca w danej firmie oraz poznać profesjonalistów z branży. 

Nowością wprowadzoną wraz z tegoroczną edycją jest program mentoringowy, który odbędzie się w maju. W ramach tego debiutanckiego modułu wybrane prelegentki biorące udział w konferencji zostaną połączone w pary z uczestniczkami wydarzenia. Podczas zaaranżowanych spotkań 1 na 1 mentorki będą miały szansę przekazać cenne wskazówki, podzielić się swoim bogatym doświadczeniem oraz wiedzą, doradzić, jak odnieść sukces. Jest to unikalna okazja, aby spotkać się sam na sam z właścicielką firmy i przedstawicielką korporacji.

Kobiety w Biznesie to 150 uczestników, 16 inspirujących prelegentek oraz 3 różnorodne moduły, czyli ogromna dawka wiedzy i inspiracji! To niesamowicie wartościowe wydarzenie dla studentek i studentów planujących dopiero swoją ścieżkę zawodową. Uczestnictwo w projekcie otworzy drzwi do świata biznesu i ułatwi młodym osobom odnalezienie się w sferze zawodowej. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do młodzieży wchodzącej na rynek pracy, jest przewidziane dla każdego, kto interesuje się historiami kobiet w biznesie lub szuka inspiracji do dalszych działań.

Zapisy na wyżej opisane moduły dostępne są na stronie: https://sknkonsultingu.pl/wydarzenia/. Po więcej bieżących informacji o wydarzeniu zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia social mediów projektu @Kobiety w Biznesie – na Instagramie, Facebooku i LinkedIn. To tam m.in. zostaną przedstawione prelegentki biorące udział w konferencji oraz tematyka organizowanych warsztatów.

Gorąco zachęcamy do zapisów na wszystkie moduły. Udział w Kobietach w Biznesie to najlepszy krok do kariery!

link do posta z zapisami

  • https://www.facebook.com/photo?fbid=927934021520446&set=a.880706046243244

link do sm:

  • fb: https://www.facebook.com/kobietywbiznesie
  • linkedin: https://www.linkedin.com/company/kobiety-w-biznesie/
  • ig: https://www.instagram.com/kobietywbiznesie/

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: kobierty w biznesie, zapisy, wydarzenie, studia, kariera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

kobiety w biznesie
Trwają zapisy na wydarzenie Kobiety w Biznesie

Jak wygląda praca na wysokich stanowiskach menedżerskich w światowych korporacjach?

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

Popularne