Inne - Z Organizacji

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

2019-06-17 10:20:50

Współpraca to jeden z fundamentów, na którym budowana jest dzisiejsza nauka. Organizowane są międzynarodowe konferencje, coraz większą popularnością cieszą się też wymiany studenckie ERASMUS+. Dawniej każdy kraj miał swoją, osobną administrację naukową, co utrudniało wiele rzeczy. Dziś jednak, dąży się do ujednolicenia wszystkich procedur. Jednym z takich przedsięwzięć jest objęta patronatem UNESCO międzynarodowa legitymacja studencka, która oferuje bardzo liczne profity i rozwiązuje wiele problemów.

Młody człowiek z torbą i książką w ręku

ISIC - korzyści

Posiadając legitymację ISIC możemy korzystać ze zniżek i korzyści w Polsce oraz za granicą. Niższe ceny czekają na nas w instytucjach kultury, hotelach, sklepach czy restauracjach. Zapłacimy też mniej za transport.

Jest to także jedyny dokument potwierdzający status studenta akceptowany prawie na całym świecie, niezależnie od tego, w jakim kraju aktualnie się znajdujemy. O ile to wydaje się dosyć oczywiste, to już mniej osób wie, że posiadając taką legitymację, mamy też możliwość na ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Czy trzeba się ubezpieczać na studiach?

Ubezpieczenie to bardzo ważna rzecz, w życiu każdego dorosłego człowieka. Zawsze warto być odpowiednio ubezpieczonym, nawet gdy nie mamy w planach wyjazdu za granicę. Wypadki mają to do siebie, że zdarzają się niespodziewanie i mogą się wydarzyć w każdym miejscu - w drodze na uczelnię, podczas uprawiania sportu, w pracy czy nawet we własnym domu.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia w takiej sytuacji niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje, nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla budżetu. Samodzielne pokrywanie kosztów leczenia i innych potencjalnych wydatków związanych z wypadkiem jest dewastujące dla każdego, a co dopiero dla młodego człowieka.

Dobrze zatem wiedzieć, że będąc posiadaczem legitymacji ISIC możesz zakupić dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski, które uchroni nas przed podobnymi kłopotami. Dostępne są też oczywiście inne opcje.

Warianty ubezpieczeń

Pakiety ubezpieczeń oferowane wraz z legitymacją ISIC są bardzo różnorodne i dostosowane do potrzeb każdego studenta. Możliwe jest np. ubezpieczenie pokrycia kosztów leczenia za granicą, ubezpieczenie od chorób tropikalnych a nawet od zdarzeń zaistniałych podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Przydatnym wariantem w przypadku osób często wyjeżdżających za granicę jest ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. Możliwości, aby być ubezpieczonym  w każdej sytuacji, jest naprawdę wiele - wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla nas pakiet.

Dodatkową korzyścią zwłaszcza dla zabieganych studentów jest fakt, że niezależnie z jakiego ubezpieczenia zdecydujemy się skorzystać, będzie on posiadał je na swojej legitymacji ISIC. Wszystko w jednym miejscu bez konieczności dokładania do swojego portfela kolejnego dokumentu.

Więcej informacji o ubezpieczeniach i możliwość wyrobienia legitymacji, znajdziemy na stronie internetowej legitymacji ISIC: https://www.isic.pl/pl/

ip/KSK

fot. Pixabay.com

Źródło: isic.pl

Słowa kluczowe: Nieszczęśliwe wypadki, Ceny, Międzynarodowe dokumenty, ISIC, Polisy dla młodych ludzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Nabór do kolejnej sesji Programu ATHENS
Nabór do kolejnej sesji Programu ATHENS Warszawa

Utworzony w 1996 roku ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych.

Architektura pamięci
Architektura pamięci

Zapraszamy do udziału w polsko-niemieckim seminarium dla studentów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.