Inne - Z Organizacji

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

2019-06-17 10:20:50

Współpraca to jeden z fundamentów, na którym budowana jest dzisiejsza nauka. Organizowane są międzynarodowe konferencje, coraz większą popularnością cieszą się też wymiany studenckie ERASMUS+. Dawniej każdy kraj miał swoją, osobną administrację naukową, co utrudniało wiele rzeczy. Dziś jednak, dąży się do ujednolicenia wszystkich procedur. Jednym z takich przedsięwzięć jest objęta patronatem UNESCO międzynarodowa legitymacja studencka, która oferuje bardzo liczne profity i rozwiązuje wiele problemów.

Młody człowiek z torbą i książką w ręku

ISIC - korzyści

Posiadając legitymację ISIC możemy korzystać ze zniżek i korzyści w Polsce oraz za granicą. Niższe ceny czekają na nas w instytucjach kultury, hotelach, sklepach czy restauracjach. Zapłacimy też mniej za transport.

Jest to także jedyny dokument potwierdzający status studenta akceptowany prawie na całym świecie, niezależnie od tego, w jakim kraju aktualnie się znajdujemy. O ile to wydaje się dosyć oczywiste, to już mniej osób wie, że posiadając taką legitymację, mamy też możliwość na ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Czy trzeba się ubezpieczać na studiach?

Ubezpieczenie to bardzo ważna rzecz, w życiu każdego dorosłego człowieka. Zawsze warto być odpowiednio ubezpieczonym, nawet gdy nie mamy w planach wyjazdu za granicę. Wypadki mają to do siebie, że zdarzają się niespodziewanie i mogą się wydarzyć w każdym miejscu - w drodze na uczelnię, podczas uprawiania sportu, w pracy czy nawet we własnym domu.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia w takiej sytuacji niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje, nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla budżetu. Samodzielne pokrywanie kosztów leczenia i innych potencjalnych wydatków związanych z wypadkiem jest dewastujące dla każdego, a co dopiero dla młodego człowieka.

Dobrze zatem wiedzieć, że będąc posiadaczem legitymacji ISIC możesz zakupić dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski, które uchroni nas przed podobnymi kłopotami. Dostępne są też oczywiście inne opcje.

Warianty ubezpieczeń

Pakiety ubezpieczeń oferowane wraz z legitymacją ISIC są bardzo różnorodne i dostosowane do potrzeb każdego studenta. Możliwe jest np. ubezpieczenie pokrycia kosztów leczenia za granicą, ubezpieczenie od chorób tropikalnych a nawet od zdarzeń zaistniałych podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Przydatnym wariantem w przypadku osób często wyjeżdżających za granicę jest ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. Możliwości, aby być ubezpieczonym  w każdej sytuacji, jest naprawdę wiele - wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla nas pakiet.

Dodatkową korzyścią zwłaszcza dla zabieganych studentów jest fakt, że niezależnie z jakiego ubezpieczenia zdecydujemy się skorzystać, będzie on posiadał je na swojej legitymacji ISIC. Wszystko w jednym miejscu bez konieczności dokładania do swojego portfela kolejnego dokumentu.

Więcej informacji o ubezpieczeniach i możliwość wyrobienia legitymacji, znajdziemy na stronie internetowej legitymacji ISIC: https://www.isic.pl/pl/

ip/KSK

fot. Pixabay.com

Źródło: isic.pl

Słowa kluczowe: Nieszczęśliwe wypadki, Ceny, Międzynarodowe dokumenty, ISIC, Polisy dla młodych ludzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Ruska Wixa 2019 - studencka impreza w Sosnowcu! Sosnowiec

Jeśli chcecie rozpocząć wakacje z hukiem, to mamy dla was świetną wiadomość!

Ubezpieczenie dla studenta z legitymacją ISIC - co może Ci dać?

Międzynarodowa legitymacja studencka to cenny dokumenty, który oferuje wiele korzyści.

Polecamy
XLV Rajd Bieszczady
XLV Rajd Bieszczady Lublin

Zapraszamy wszystkich wiosennie na XLV Rajd Bieszczady w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2011!

Praktyki weterynaryjne w Kenii
Praktyki weterynaryjne w Kenii

Cztery studentki weterynarii na SGGW w lutym przyszłego roku zamieszkają w Nairobi.

Ostatnio dodane
Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Ruska Wixa 2019 - studencka impreza w Sosnowcu! Sosnowiec

Jeśli chcecie rozpocząć wakacje z hukiem, to mamy dla was świetną wiadomość!