Świat - Świat nauki

UMCS w światowym rankingu Times Higher Education World University Ranking 2022

2021-09-03 10:59:41

UMCS uplasował się na 1201 pozycji rankingowej, a w ogólnym zestawieniu polskich uczelni wyższych nasz uniwersytet uzyskał wysoką 9. pozycję spośród wszystkich 23 notowanych instytucji (m.in. po Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, AGH oraz Gdańskim Uniwersytecie Technologicznym). Wynik uniwersytetu cieszy, tym bardziej że UMCS uzyskał wysokie noty we wskaźniku pn. "badania", który odnosi się do strategicznego obszaru działania uczelni.

Ranking - umcsCzego dotyczy ranking Times Higher Education WUR?

Ranking Times Higher Education WUR to światowe zestawienie obejmujące w swej najnowszej edycji ponad 1600 podmiotów szkolnictwa wyższego o różnym profilu z 99 państw i terytoriów zależnych, co czyni go największym i najbardziej zróżnicowanym rankingiem uczelni wyższych na świecie. Tabela opiera się na 13 starannie skalibrowanych wskaźnikach, które mierzą efektywność instytucji w czterech obszarach: nauczanie, badania, transfer wiedzy i perspektywy międzynarodowe. Są to następujące kryteria: ilość przyznanych doktoratów względem tytułu licencjata, liczba przyznawanych doktoratów, reputacja nauczania, dochody instytucjonalne dla kadry akademickiej, liczba studentów w stosunku do liczby kadry akademickiej, liczba publikacji względem kadry akademickiej, przychody z badań dla kadry akademickiej, reputacja badawcza, wpływ cytowań, dochody przemysłu dla kadry akademickiej, procent międzynarodowej kadry, współautorstwo międzynarodowe, procent studentów zagranicznych.

W tegorocznym rankingu przeanalizowano ponad 108 milionów cytowań w ponad 14,4 milionów publikacji naukowych i uwzględniono dane z ponad 2100 instytucji oraz odpowiedzi ankietowe od prawie 22 000 naukowców na całym świecie.

Kto zajął pierwsze miejsce w rankingu?

Pierwsze miejsce w rankingu zajął University of Oxford. Dwa pozostałe miejsca na podium należą do California Institute of Technology, Harvard University (Ex aequo) oraz Stanford University. Z uczelni polskich najlepiej, podobnie jak w poprzednich latach, wypadł Uniwersytet Jagielloński.

Pełne wyniki rankingu dostępne są na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings.

Ranking Times Higher Education World University Ranking rozpoznawany jest przez studentów na całym świecie, cieszy się zaufaniem naukowców, rad zarządzających uczelni, partnerów z sektora gospodarki oraz rządów państw. Zestawienie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych rankingów na świecie, przygotowanych przez brytyjskie czasopismo "Times Higher Education". Ranking publikowany jest corocznie od 2010 roku.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: UMCS, ranking Times Higher Education World University Ranking 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ranking - umcs
UMCS w światowym rankingu Times Higher Education World University Ranking 2022

Zobacz, na którym miejscu pojawiła się uczelnia UMCS.

top 10 uczelni ranking 2021
Poznajcie 10 najlepszych uczelni na świecie

Sprawdź, w których szkołach wyższych nauka jest najbardziej prestiżowa.

Au Pair, program dla studentÃłw
Au Pair, zamieszkaj za granicą!

Dowiedz się więcej o programie, który umożliwia darmowy pobyt w innym kraju

Polecamy
Zobacz, gdzie moÅźna pracować po studiach filozoficznych!
Obchodzimy Światowy Dzień Filozofii 2018

15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Filozofii.

Dwie galaktyki obok siebie na zdjęciu z teleskopu Hubble'a

Kosmos pełen jest niezwykłych zjawisk, w tym tańczących ze sobą galaktyk.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ranking - umcs
UMCS w światowym rankingu Times Higher Education World University Ranking 2022

Zobacz, na którym miejscu pojawiła się uczelnia UMCS.

top 10 uczelni ranking 2021
Poznajcie 10 najlepszych uczelni na świecie

Sprawdź, w których szkołach wyższych nauka jest najbardziej prestiżowa.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!