Wiadomości - Z życia Uczelni

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - 15 stycznia rusza rekrutacja na studia II stopnia 2020/2021

2021-01-12 11:33:13

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przygotował 1356 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia, do wyboru są aż 22 kierunki: biogospodarka, ochrona środowiska (po inż.), rolnictwo, leśnictwo, bioinżynieria zwierząt, zootechnika, architektura krajobrazu, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiska, biotechnologia, ogrodnictwo, sztuka ogrodowa, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, winogrodnictwo i enologia, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, technika rolnicza i leśna, transport i logistyka (NOWOŚĆ!), zarządzanie i inżynieria produkcji, dietetyka, technologia żywności i żywienie człowieka. Nowością od najbliższego semestru oprócz kierunku transport i logistyka, będzie specjalność: GEOINFORMACJA na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia na kierunku gospodarka przestrzenna (Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji). Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do podjęcia pracy m.in. w sferze opracowywania i stosowania projektów informacji przestrzennej takich jak geoportale i przestrzenne bazy danych.

Zobacz też: Medal im. Michała Oczapowskiego dla prof. dr hab. Anny Bach.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, BudynekStudia II stopnia w krakowskim Uniwersytecie Rolniczym

Na studiach niestacjonarnych do wyboru jest 14 kierunków: biogospodarka, ochrona środowiska (po inż. ), rolnictwo, leśnictwo, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, technika rolnicza i leśna, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska, ogrodnictwo, sztuka ogrodowa, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna.

Studia II stopnia przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia licencjackich lub inżynierskich kierunku, na którym zamierzają studiować lub posiadających tytuł inżyniera, licencjata, magistra, magistra inżyniera lub równorzędny na kierunkach pokrewnych. W ofercie Uniwersytetu Rolniczego znalazły się kierunki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny określonej na dyplomie ukończenia studiów, a w przypadku, gdy będzie ona nierozstrzygająca – na podstawie średniej arytmetycznej z ocen wykazach w suplemencie.

Jak wyglądają studia na UR w Krakowie?

Na studiach stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie, za wyjątkiem sobót i niedziel, natomiast na studiach niestacjonarnych nauczanie realizowane jest systemem 3-dniowych zjazdów (piątki, soboty i niedziele) kilka razy (5-8) w ciągu semestru.

W normalnych warunkach funkcjonowania Uczelni na studiach niestacjonarnych część zajęć dydaktycznych odbywa się zdalnie poprzez internet (e-learning), bez konieczności przyjeżdżania studentów do Uczelni. Obecnie ze względu na panującą pandemię, zajęcia w formie zdalnej odbywają się także na większości kierunków na studiach stacjonarnych.

Studia II stopnia na trwają 1,5 roku (trzy semestry) lub 2 lata (cztery semestry) w zależności od kierunku i kończą się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera. Warunek konieczny do ukończenia studiów to napisanie pracy magisterskiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.

Więcej informacji oraz zasady rekrutacji można znaleźć na stronie Uczelni: https://oferta.urk.edu.pl/index/site/3391 oraz https://rekrutacja.urk.edu.pl/

ip

fot. Gabriel Wojcieszek

Słowa kluczowe: Studia II stopnia, Kraków, Uniwersytet Rolniczy, 2020/2021, Kierunki, Ilość miejsc
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Informacje o stypendiach w Akademii Leona Koźmińskiego w roku akademickim 2020/2021

Dowiedz się, jaka wygląda wsparcie Uczelni na najlepszych kandydatów, studentów oraz finalistów i laureatów olimpiad.

EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Ostatnio dodane
AWL oddawanie krwi
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii Wojsk Lądowych podsumowuje 2020 rok Wrocław

"W potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić..."

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!