Z życia Uczelni - Studia

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie nawiązał współpracę z wrocławskim ZOO

2022-06-21 10:02:19

Oficjalne podpisanie umowy dotyczącej prowadzenia nowo otwartych studiów podyplomowych „Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych” pomiędzy Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu nastąpi 27 czerwca br. o godzinie 12:00 w Dworku URK (ul. Balicka 253).

ZOO we Wrocławiu współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

ZOO we Wrocławiu współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

Uroczyste podpisanie umowy odbędzie się 27 czerwca 2022 roku o godzinie 12:00 w Dworku UR w Mydlnikach (https://ck.urk.edu.pl/index/site/6323). Oficjalne przywitanie gości nastąpi między 12:00-12:10, a po nim odbędzie się podsumowanie najważniejszych osiągnięć dotychczasowej współpracy URK-ZOO, które zostanie zreferowane przez mgr. inż. Marcina Przybyło. Następnie nastąpi podsumowanie najważniejszych osiągnięć dotychczasowej współpracy ZOO-Uczelnie, które zreferuje mgr inż. Marta Ossowska-Zając około godziny 12:20-12:30. Uroczyste złożenie podpisów oraz sesja zdjęciowa nastąpi o godzinie 12:30-12:40.

Dlaczego umowa z Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu?

ZOO Wrocław Sp. Z o. o. jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce, najprężniej spośród polskich ogrodów zoologicznych działającym w strukturach EAZA (European Association of Zoos and Aquaria). Dyrektor Wydziału Edukacji Marta Zając-Ossowska, będąc na stażu w EAZA wspólnie z międzynarodowym zespołem opracowali europejskie standardy European Professional Zookeeper Qualification Framework (kwalifikacje zawodowe – Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych). Z inicjatywą utworzenia studiów podyplomowych Pani Marta zgłosiła się do pracowników Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa – Olgi Lasek i Marcina Przybyło, którzy od 2012 roku współpracują z ogrodami zoologicznymi w Polsce, wspierając ich działania merytorycznie, prowadząc wspólnie badania naukowe oraz zajęcia dla studentów w ramach specjalistycznych przedmiotów. Na podstawie kwalifikacji zawodowych Zookeeper powstał program studiów podyplomowych przy Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt URK.

Co strony zyskają na tej współpracy?

Pomysł zrodził się mając na uwadze potrzebę ciągłego poszerzania oferty edukacyjnej oraz rozwoju nauk biologicznych i powiązania nauki teoretycznej z aspektami praktycznymi wynikającymi z misji Uczelni oraz cele działalności ZOO Wrocław Sp. z o.o., obejmujące w szczególności prowadzenie ogrodu zoologicznego m.in. poprzez zapewnienie odpowiednich warunków bytowych i pielęgnacyjnych zwierząt, hodowlę zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem, a także prowadzenie badań naukowych i działań edukacyjnych w celu zwiększenia efektywności ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.

ip

fot. Pixabay z Pexels

Słowa kluczowe: URK, Uniwersytet Rolniczy Kraków, ZOO Wrocław,Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych, studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Praktyki zawodowe na studiach - przebieg i cel

Dla niektórych utrapienie i niepotrzebna formalność, dla innych start wymarzonej kariery. Jak to w końcu jest z tymi praktykami?

sposoby na motywację
Najlepsze sposoby na poprawienie motywacji

Odpowiednia motywacja to właśnie klucz do sukcesu, a więc i zdania wszystkich egzaminów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Dzień Otwarty
Dzień Otwarty Uczelni Łazarskiego już 9 lipca

Co będzie się działo podczas Dnia Otwartego?

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.