Kursy i szkolenia - Edukacja

Uniwersytet Sukcesu 2020 - informacje o projekcie i zapisach

2020-03-16 09:26:35

Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki – rusza rekrutacja do II edycji Uniwersytetu Sukcesu. Organizatorzy zapraszają do 6 miast kobiety z całej Polski.

Zdjęcie z wykładów odbywających sie podczas inicjatywy Uniwersytet SukcesuUniwersytet Sukcesu 2020 - opis inicjatywy

Kursy z nowych technologii, warsztaty z psychologami, doradztwo zawodowe, warsztaty z podstaw prawa, cykl szkoleń miękkich, kolacje networkingowe i spotkania z mentorami największych firm w Polsce to główne pozycje programu drugiej edycji Uniwersytetu Sukcesu - ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ułatwiającego młodym kobietom w wieku 18-25 lat start zawodowy.

Propozycja Fundacji Digital University skierowana jest przede wszystkim dla podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych, ale także osób będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Najbardziej zmotywowane uczestniczki mają szansę na staże zawodowe, a nawet oferty pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zainteresowanie I edycją przerosło oczekiwania organizatorów – zgłosiło się prawie 250 dziewczyn, a zakwalifikowało się 120 uczestniczek. To pokazuje, że skala potrzeb jest ogromna. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szansę na rozwój i edukację, a – jak pokazują badania – wychowankowie domów dziecka bardzo często po osiągnięciu pełnoletności są pozostawieni sami sobie i znacznie trudniej niż inne dzieci zdobywają wykształcenie. Przed I edycją wierzyliśmy, a po jej realizacji już jesteśmy przekonani, że Uniwersytet Sukcesu jest szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia – mówi Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University.

Realizacja projektu została oparta o badanie społeczne i raporty. Wynika z nich, że spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia, prawie ź korzystała ze świadczeń pomocy społecznej, a 31 proc. zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy. Jednocześnie 14 proc. przerwało proces usamodzielnienia. Raport NIK wykazał, że obecny system wsparcia oferuje jedynie doraźnie i minimalne wsparcie. Niezbędna jest pomoc chociażby w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych i podjęciu zatrudnienia. Program "Uniwersytet Sukcesu" podejmuje próbę wyjścia naprzeciw tym potrzebom.

Jak wygląda Uniwersytet Sukcesu?

Projekt składa się z dwóch etapów:

  • I ETAP to udział w Akademii Programistki i Akademii Digital Marketerki, tygodniowych turnusach organizowanych w 6 miastach: Trójmiasto, Białystok, Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław. Organizator zapewnia transport, nocleg i wyżywienie. Każdy turnus liczy 20 Uczestniczek.
  • W II ETAPIE 20 osób bierze udział w spotkaniach z mentorami z firm partnerskich i próbnych rozmowach rekrutacyjnych.

Finał projektu to staże zawodowe w firmach partnerskich.

Uniwersytet Sukcesu Partnerzy

Cieszymy się, że po raz drugi mamy możliwość być częścią projektu „Uniwersytet sukcesu”. Pierwsza edycja pokazała, że pozytywnie wpłynął on na wiele młodych kobiet, które muszą mierzyć się z trudnymi wyborami życiowymi. Chcemy w dalszym ciągu wspierać je w budowaniu umiejętności i kompetencji niezbędnych do wejścia na rynek pracy. Jesteśmy przekonani, że udział w programie wzmocni uczestniczki nie tylko w zakresie wiedzy o nowych technologiach, ale także przyniesie doświadczenie pomocne w rozwoju osobistym i zawodowym – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Dzięki partnerom uczestniczki "Uniwersytetu Sukcesu" poznają, m.in. case studies różnych projektów, a także skorzystają z indywidualnych konsultacji z reprezentantami działów marketingu, IT, HR czy sprzedaży. Przy wsparciu mentorów, określą swoje predyspozycje i nauczą się jak dobrze przejść przez proces rekrutacyjny. Do tej pory udział w projekcie potwierdziły m.in. Nationale Nederlanden, Amazon, Dentsu Aegis Network, KMD Poland, Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji CYBERIUM, PURO Hotels, Kancelaria SSW Pragmatic Solutions, Szkoła Psychoterapii Gestalt i Fundacja SUKCES PISANY SZMINKĄ.

Organizatorzy są dumni z Partnerów, którzy angażują się w nasz projekt. Jak sami przyznają – współpraca z nami to coś więcej niż logo czy finanse. To ludzie, którzy aktywnie angażują się w działania, dzielą się wiedzą, doświadczeniami i otwierają drzwi swojej organizacji. Ale też niejednokrotnie podkreślają, jak wiele mogą nauczyć się od samych uczestniczek projektu – podkreśla Elżbieta Wojciechowska, Dyrektor Programowy Fundacji Digital Uniwersity

Jak wziąć udział?

Aplikacje można przesyłać do 31 maja poprzez formularz na stronie https://uniwersytetsukcesu.com/

Udział jest bezpłatny.

I etap - turnusy szkoleniowe:

  • 29.06-03.07.2020 – Poznań
  • 06-10.07.2020 – Białystok
  • 13-17.07.2020 – Kraków 
  • 20-24.07.2020 – Warszawa
  • 27-31.07.2020 – Trójmiasto
  • 03-07.08.2020 – Wrocław

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: 2 edycja, Mentoring, Pomoc na start, Szkolenia, Kursy, Wykłady, Zapisy, Program, Etapy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.

Polecamy
Jak znaleźć pomysł na system?
Jak znaleźć pomysł na system? Warszawa

Ruszają bezpłatne szkolenia GPW, DM BOŚ i FERK nt. wykorzystywania automatów transakcyjnych w procesie inwestowania.

Jak efektywnie nauczyć się chińskiego
Jak efektywnie nauczyć się chińskiego

Rok temu, we wrześniu wsiadaliśmy do samolotu lecącego do Pekinu. Z 30-kilogramowymi plecakami, w których mieliśmy podstawowy zestaw rzeczy zapewniający przetrwanie oraz trochę polskiego jedzenia.

Ostatnio dodane
Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

Konkurs Ziaja