Kursy i szkolenia - Edukacja

Uniwersytet Sukcesu 2020 - rozpoczęła się 2. edycja projektu!

2020-07-23 11:37:50

Właśnie ruszył projekt Uniwersytet Sukcesu. Jest to edukacyjny program  zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie.

Kolaż zdjęć z Uniwersytetu Sukcesu, przedstawiający uczestniczkiUniwersytet Sukcesu - szansa na dobry start

- Zainteresowanie I edycją przerosło nasze oczekiwania - zgłosiło się prawie 250 dziewczyn, a zakwalifikowało się 120 uczestniczek. To pokazuje, że skala potrzeb jest ogromna. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szanse na rozwój i edukację, a – jak pokazują badania - wychowankowie domów dziecka bardzo często po osiągnięciu pełnoletności są pozostawieni sami sobie i znacznie trudniej niż inne dzieci zdobywają wykształcenie. Przed I edycją wierzyliśmy, a po jej realizacji już jesteśmy przekonani, że Uniwersytet Sukcesu jest szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia - mówi Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University.

- Cieszymy się, że po raz drugi mamy możliwość być częścią projektu „Uniwersytet sukcesu”. Pierwsza edycja pokazała, że pozytywnie wpłynął on na wiele młodych kobiet, które muszą mierzyć się z trudnymi wyborami życiowymi. Chcemy w dalszym ciągu wspierać je w budowaniu umiejętności i kompetencji niezbędnych do wejścia na rynek pracy. Jesteśmy przekonani, że udział w programie wzmocni uczestniczki nie tylko w zakresie wiedzy o nowych technologiach, ale także przyniesie doświadczenie pomocne w rozwoju osobistym i zawodowym - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Co się robi w ramach Uniwersytetu Sukcesu?

W ramach projektu Kandydatki wybierają jedną z dwóch dostępnych akademii: Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki. Podczas tej edycji zapraszamy dziewczyny z całej Polski do sześciu miast: Poznania, Białegostoku, Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia. 

W związku z  pandemią i zasadami bezpieczeństwa zajęcia podczas pierwszego etapu edycji II projektu są prowadzone w formie online, a  organizatorzy finansują Uczestniczkom sprzęt technologiczny umożliwiając im pracę zdalną i udział w projekcie.

Pierwszy etap - dwutygodniowe warsztaty online łączące po trzy turnusy uczestniczek w wybranych miastach:

  • 13.07-24.07- 2 grupy (turnusy: Poznań, Białystok, Kraków)
  • 20.07-31.07- 2 grupy (turnusy: Warszawa, Trójmiasto, Wrocław)

Drugi etap - trzydniowe spotkania dla najbardziej zaangażowanych dziewczyn z Partnerami projektu w siedzibie firmy (np. Nationale-Nederlanden, Dentsu Aegis Network, inne) w terminie 26-28.08.2020 w Warszawie.

Podczas tego etapu forma lub termin spotkań mogą ulec zmianie. Organizacja drugiego etapu będzie skoordynowana z możliwościami czasowymi Uczestniczek oraz  sytuacją związaną z COVID-19. Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych w renomowanych firmach.

Ostatni etap - kursy online, które trwają od 3 do 6 miesięcy.

Finał projektu to możliwość otrzymania staży zawodowych w firmach partnerskich.

Uniwersytet Sukcesu 2020 - informacje o projekcie

Poprzednia edycja projektu pokazała nam, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Zainteresowanie projektem było bardzo duże - zgłaszały się nawet dziewczyny, które nie spełniały warunków udziału w projekcie. Jego absolwentki wróciły do domów zmotywowane, pełne energii, chęci i pomysłów na swoje życie, z cennymi kontaktami "w kieszeni". 

Wiele dziewczyn z pierwszej edycji dostało się na staże zawodowe w dużych międzynarodowych firmach, sprawdziło swoje siły i potwierdziło chęć dalszej pracy nad swoją przyszłością. Niektóre przeprowadziły się do innych miast i zaczęły studia, inne natomiast założyły bloga lub inny kanał w social mediach i z powodzeniem je rozwijają. Teraz wiedzą, że przed nimi jest dużo możliwości, a czy z nich skorzystają – zależy tylko od nich samych. Nasze uczestniczki wiedzą już, że warto sięgać wysoko i nie bać się przeciwności. I z takim nastawieniem idą przed siebie i walczą o swoje szczęście. 

Dzięki Partnerom Uczestniczki "Uniwersytetu Sukcesu" poznają, m.in. case studies różnych projektów, a także skorzystają z indywidualnych konsultacji z reprezentantami działów marketingu, IT, HR czy sprzedaży. Przy wsparciu mentorów, określą swoje predyspozycje i nauczą się jak dobrze przejść przez proces rekrutacyjny. Do tej pory udział w projekcie potwierdziły m.in.: Nationale-Nederlanden, Havas Media Group, Amazon, Dentsu Aegis Network, KMD Poland, PURO Hotels, Kancelaria SSW Pragmatic Solutions, Szkoła Psychoterapii Gestalt, Gdynia Moje Miasto, Fundacja SUKCES PISANY SZMINKĄ, Standard Chartered,  Fundacja PFR czy Fundacja im. Piotra i Pawła Michalskich.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdynia.

Realizacja projektu została oparta o badanie społeczne i raporty. Wynika z nich, że spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia, prawie 1/4 korzystała ze świadczeń pomocy społecznej, a 31 proc. zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy. Jednocześnie 14 proc. przerwało proces usamodzielnienia. Raport NIK wykazał, że obecny system wsparcia oferuje jedynie doraźnie i minimalne wsparcie. Niezbędna jest pomoc chociażby w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych i podjęciu zatrudnienia. Program "Uniwersytet Sukcesu" podejmuje próbę wyjścia naprzeciw tym potrzebom.

Uniwersytet Sukcesu - opinie

Co mówią uczestniczki poprzednich edycji?

Marta Adamiuk

  • https://www.facebook.com/uniwersytetsukcesu/videos/289952515516719/

Ania Podsaba,  otrzymała staż w Nationale-Nederlanden:

  • https://www.facebook.com/uniwersytetsukcesu/videos/294604301562221/

Klaudia Anastazja Frydrych

  • https://www.facebook.com/uniwersytetsukcesu/videos/581113536172240/

Uczestniczki programu mają nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż lat 25. Po więcej informacji zapraszamy na strony:

  • https://www.facebook.com/uniwersytetsukcesu/
  • https://uniwersytetsukcesu.com/

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: 2 edycja, Mentoring, Informacje, Pomoc na start, Szkolenia, Kursy, Wykłady, Program, Etapy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Get a Job 2020 - plakat baner
XI edycja Get a Job. Dołącz do webinarów, które pomogą Ci znaleźć pracę!

Bezpłatne wykłady online dotyczące rynku pracy, organizowane przez SKN Inwestor.

PR Camp edycja 2020
PR Camp 2020 - PRess the button of success!

To już 8. edycja PR Camp. Dowiedz się, jak wziąć udział w 3 dniach szkoleń!

CODE{sun}DAY 25
CODE{sun}DAY 2020 - 25. edycja warsztatów wspierających schronisko dla zwierząt

Poznaj szczegóły szkolenia, z którego zyski zostaną przekazane na rzecz potrzebujących zwierząt!

Polecamy
Kurs Unreal Engine we Wrocławiu - Vulpesoft zaprasza na 4. edycję warsztatów Wrocław

Naucz się robić gry w Unreal Engine i stwórz swoją pierwszą grę do portfolio!

"Dni Zawodu Psychologa - Kariera START 2020" - informacje o wydarzeniu

Magister psychologii... i co dalej? Dowiedz się na Instytucie Psychologi UWr!

Polecamy
Ostatnio dodane
Get a Job 2020 - plakat baner
XI edycja Get a Job. Dołącz do webinarów, które pomogą Ci znaleźć pracę!

Bezpłatne wykłady online dotyczące rynku pracy, organizowane przez SKN Inwestor.

PR Camp edycja 2020
PR Camp 2020 - PRess the button of success!

To już 8. edycja PR Camp. Dowiedz się, jak wziąć udział w 3 dniach szkoleń!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.