Wykłady - Z życia Uczelni

W Bibliotekach będzie Ameryka - Wrocławski Festiwal Podróżniczy rusza już w kwietniu!

2023-03-09 12:47:03

Ameryka Północna i Środkowa to kierunki tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. To właśnie tym miejscom poświęcone będą prelekcje podróżnicze, spotkania autorskie i inne wydarzenia festiwalowe, które odbędą się w Bibliotece Turystycznej oraz w Mediatece w połowie kwietnia.

Wrocławski Festiwal PodróżniczyWrocławski Festiwal Podróżniczy

Aby przenieść się na chwilę do innej, oddalonej na szerokość oceanu rzeczywistości, wystarczy dobra opowieść. Opowiadacze i ich historie z dalekich podróży będą jak co roku głównym punktem wrocławskiego festiwalu, organizowanego już po raz jedenasty przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Adam Kwaśny, podróżnik i pisarz od ponad 15 lat wędrujący po Kubie oraz Artur Domosławski – jeden z najbardziej cenionych polskich reportażystów, autor książek "Ameryka zbuntowana i Gorączka latynoamerykańska".

Ameryka Północna to nie tylko Stany Zjednoczone, chociaż im również poświęcone będą nadchodzące spotkania. Fenomen tego kraju spróbują przybliżyć Magda Działoszyńska-Kossow, amerykanistka, autorka reportażu "San Francisco". "Dziki brzeg wolności" oraz Ewa Winnicka, reporterka, która w swoim dorobku ma takie książki jak "Nowy Jork zbuntowany", "Milionerka" oraz "Greenpoint".

Aż pięciokrotnie zajrzymy do Meksyku, aby posłuchać m.in. o tamtejszym święcie zmarłych, zabytkach kultury Majów, Zapoteków i Azteków oraz katolicyzmie w meksykańskim wydaniu, odwiedzimy również Gwatemalę, Belize, Grenlandię i Karaiby.

Jak zwykle na Festiwalu nie zabraknie oferty warsztatowej dla najmłodszych uczestników, a także praktycznych porad dla globtroterów, którzy będą mogli dowiedzieć się jak podróżować z psem i przygotować się na niebezpieczeństwa podczas wyprawy. Ci, którzy poczują niedosyt opowieści, będą mogli kontynuować rozmowy z zaproszonymi gośćmi w klubie festiwalowym w Księgarni Hiszpańskiej. 

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

13-15 kwietnia 2023 – Wstęp wolny

Więcej informacji: rownoleznikzero.pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Ameryka, bilioteka, Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
cmd
Capital Market Days - program wydarzenia

Co wydarzy się podczas Capital Market Days?

Wykład
Wykład "Kanały jonowe jako sensory dotyku i temperatury - Nobel 2021" na UMCS

Zobacz, czego będzie dotyczył wykład prowadzony przez prof. dr hab. Kazimierza Trębacza.

Polecamy
Sharpeo FireTalk 23 "Agile in Practice" - informacje o wydarzeniu Warszawa

Interesuje Cię tematyka metod "agile" i "scrum" w programowaniu? Przekonaj się, co na ten temat mają do powiedzenia doświadczeni specjaliści!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-18 listopada 2018 roku.
Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem rozpoczną się 15 listopada! Kraków

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-18 listopada 2018 roku.

Ostatnio dodane
cmd
Capital Market Days - program wydarzenia

Co wydarzy się podczas Capital Market Days?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.