Z Organizacji - Studia

Wielka Draka dla Dzieciaka

Działaj razem ze studentami!

2021-11-23 09:20:18

Wielka Draka dla Dzieciaka” jest nie tylko największym projektem ZSP UE Wrocław, ale również największą studencką akcją charytatywną w Polsce. W ciągu tygodnia wypełnionego różnego rodzaju wydarzeniami kulturalnymi projekt połączył społeczność akademicką, szkolną oraz wspierających akcję partnerów i sponsorów w jednym celu, by pomóc potrzebującym dzieciom.

Wielka Draka dla DzieciakaWielka Draka dla Dzieciaka 2021

Od 2015 roku Zrzeszenie Studentów Polskich współpracuje z Fundacją Polsat, dzięki której podopieczni otrzymują niezbędne wsparcie. Głównym celem organizatorów “Wielkiej Draki dla Dzieciaka” jest pomoc chorym dzieciom, ale również szerzenie idei bezinteresownej pomocy, zwłaszcza w środowisku akademickim. Dzięki WDdD podnosi się społeczna świadomość na temat ludzi chorych, niepełnosprawnych i zmagających się z przeciwnościami losu.

Wsparcie dla Lenki

40 osobowy Team Wielkiej Draki od kilku miesięcy prężnie pracuje, aby osiągnąć jak najwięcej i pomóc sześcioletniej Lence - głównej bohaterce tegorocznej edycji. Zanim przyszła na świat, lekarze powiedzieli, że przez wrodzone wady nie będzie mogła samodzielnie się poruszać. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, stopami koślawo-szpotawymi oraz pęcherzem neurogennym. Po urodzeniu przeszła dwie udane operacje. Wtedy pojawiła się szansa, że dzięki intensywnej terapii stanie na nogi.

Dziś Lenka ma 6 lat i chodzi o własnych siłach. Każdego dnia stawia coraz stabilniejsze kroki i marzy o byciu baletnicą. Draka to przede wszystkim cykl wydarzeń specjalnych, z których cały dochód przeznaczamy na leczenie podopiecznej Fundacji Polsat, dzięki czemu Lenka zyska szansę na lepsze życie. Studenci zapraszają wszystkich, którzy chcą wesprzeć Lenkę.

 - Pierwszym eventem otwierającym tegoroczną edycję Wielkiej Draki Dla Dzieciaka będzie Event Otwarcia, który odbędzie się 25 listopada. Dzień Powrotu Do Dzieciństwa, bo taką nazwę nosi te wydarzenie, będzie skupiony na bajkowym nastroju i zabierający uczestników do czasów dzieciństwa, a także stanowi okazję do zapoznania się z działaniami studentów na rzecz Lenki.

Oprócz tego pobawimy się wspólnie i pogramy w gry planszowe. Zapraszamy każdego. Wstęp za symboliczną opłatą, którą można wpłacać na miejscu lub na naszej zrzutce. Godzinę i dokładne miejsce wskażemy w mediach społecznościowych na stronie wydarzenia Wielkiej Draki. Zapraszamy do uważnego śledzenia, by niczego nie przegapić – zapowiada Magdalena Czerny z ZSP UE Wrocław.

Tydzień Drakowy - przebieg i harmonogram wydarzeń

Event otwarcia inicjuje tzw. Tydzień Drakowy, który potrwa do 5 grudnia. W ramach cyklu zaplanowano następujące wydarzenia:

  • 2 grudnia, HAH Wrocław, godz. 19.00 – Studenckie Odcinki Komediowe – flagowe wydarzenie Draki, podczas którego publiczność rozbawią stand-uperzy; między ich występami zaplanowano licytacje; wstęp: bilety-cegiełki;
  • 4 grudnia, Centrum Bankietowe Nadodrze Park przy pl. Staszica 40A, godz. 19.00 – Bal Charytatywny z częścią oficjalną i licytacjami; wstęp: bilety-cegiełki w cenie 115 zł od osoby.

Oprócz tego Wielka Draka Dla Dzieciaka oferuje eventy franczyzowe, czyli mini eventy, organizowane we współpracy z partnerami. Dzięki uprzejmości właścicieli lokali gastronomicznych, miejsc kultury oraz rozrywki część zysków z ustalonego dnia przekazywana jest na wsparcie zbiórki.

Wrocławskie wydarzenia na rzecz Wielkiej Draki

Od 22 do 28 listopada potrwa akcja „Wgryź się z nami w pomaganie”. Biorą w niej udział wrocławskie restauracje, które przez czas jej trwania przekażą organizatorom Draki kilka złotych od każdego zamówienia na miejscu lub od każdej dostawy. Następnie na przełomie grudnia i stycznia odbędą się warsztaty z nauki tańca na szpilkach i warsztaty z ręcznego wykonywania przedmiotów ceramicznych. Więcej szczegółów pojawi się na wydarzeniach poszczególnych eventów i wydarzeniu głównym Wielkiej Draki Dla Dzieciaka (https://fb.me/e/1n4CkvAWH).

Team Wielkiej Draki

Tegoroczna edycja Draki jest już szesnastą oraz szóstą pod patronatem Fundacji Polsat. Prace nad tą akcją charytatywną trwają cały rok, aby wszystko rozpocząć, przeprowadzić i zamknąć. W każdym tygodniu Team spotyka się kilka razy, aby wspólnie pracować i osiągać założone cele.

Organizujemy Drakę także dlatego, że każdy z nas ma potrzebę pomagania. Wiele osób uczestniczyło w przeszłości w innych akcjach charytatywnych w swoich rodzinnych miastach, a teraz kontynuuje to na studiach - mówi Magdalena Czerny.

ip

Słowa kluczowe: Wielka Draka dla Dzieciaka, wolontariat, akcje charytatywne Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jubileuszowa edycja Koncertu Świątecznego SGH!

Dowiedz się więcej o największej studenckiej akcji charytatywnej w Polsce.

Bezbolesne szczepienia dla dzieci

Sprawdź, w jaki sposób możesz odwrócić uwagę od zabiegu i zmniejszyć ból.

Certyfikowane szkolenia podczas 9. edycji PR Camp 2021

Dowiedz się więcej o krakowskich warsztatach z marketingu i PR.

Polecamy
Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca 2019 - relacja z wydarzenia

Zobacz, jak wyglądały konsultacje odbywające się w całej Polsce!

Bal odbędzie się 19 stycznia 2019 roku.
Nadchodzi 15. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli Warszawa

Bal odbędzie się 19 stycznia 2019 roku.

Ostatnio dodane
Jubileuszowa edycja Koncertu Świątecznego SGH!

Dowiedz się więcej o największej studenckiej akcji charytatywnej w Polsce.

Bezbolesne szczepienia dla dzieci

Sprawdź, w jaki sposób możesz odwrócić uwagę od zabiegu i zmniejszyć ból.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.