Polska - Świat nauki

Wrocławianka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie

2014-09-24 09:54:28

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Teresa Domaszewska, została zwyciężczynią międzynarodowego konkursu Absolwent Roku organizowanego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna. W finale pokonała studentów z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii. Celem konkursu było odnalezienie najbardziej utalentowanych studentów z osiągnięciami w dziedzinie sztuki, sportu, nauki, polityki, podróży lub innych.

Teresa Domaszewska studiowała biotechnologię farmaceutyczną, a studia magisterskie ukończyła z wyróżnioną pracą dyplomową. Największym wyróżnieniem za zaangażowanie w działalność naukową był dla niej roczny staż na University of Virginia w Stanach Zjednoczonych. Pracowała wówczas nad opracowaniem nowych kandydatów na leki na chorobę tropikalną o nazwie denga oraz na grypę. Jednak Teresa nie skupia się jedynie na świecie nauki, w trakcie studiów równie chętnie angażowała się w życie lokalnej społeczności. Była wolontariuszką Filharmonii Wrocławskiej, robiła wśród znajomych zbiórki rzeczy dla mającej siedzibę we Wrocławiu Fundacji Kairos.

Teresa we wrześniu rozpoczyna doktorat, podczas którego pracować będzie nad nękającym kraje trzeciego świata i powracającym do Europy lekoopornym prątkiem gruźlicy:

- Mam nadzieję że przyczyni się on nie tylko do mojego rozwoju, ale także - w ramach badań prowadzonych przez Instytut Biologii Infekcji - poprawy czyjegoś komfortu życia. W trakcie będę też nadal kibicować fundacji Kairos. Po doktoracie widzę się w jednym z instytutów chorób tropikalnych. A w międzyczasie? W któreś wakacje marzy mi się rowerowa podróż po Skandynawii. Oraz wystarczająco dużo wolnych weekendów, żeby móc spędzać czas z bliskimi – mówi o swoich planach na przyszłość Teresa.

Zwyciężczyni otrzyma następujące nagrody:
1. Staż w wiodącej firmie (w tym eBay, L’Oreal, Google, Sony)
2. Nagrodę pieniężną 5000 zł
3. „Klinikę CV” z osobą ze świata biznesu
4. Sesję mentorską 1-na-1

- Bardzo mnie cieszy fakt, że to Polka zwyciężyła w konkursie i pokonała tak imponującą konkurencję. Jest to doskonały dowód na to, jak wysoki poziom reprezentują polscy studenci. Teresa swoimi osiągnięciami zaimponowała całemu jury i zespół Adzuna będzie kibicować jej karierze naukowej oraz zawodowej -  powiedziała Hanna Piotrowska, manager Adzuna Polska.

ip

Słowa kluczowe: konkurs absolwent roku zwycięzcy polska studentka pwr
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Program "Go4Poland - Wybierz Polskę!" 2020 - staże dla Polaków studiujących za granicą!

Czy studenci wybiorą Polskę? To wielka szansa na powrót do kraju i zdobycie cennego doświadczenia!

Narodowe Centrum Nauki zapłaci za badania nad koronawirusem

NCN uruchamia specjalny konkurs "Szybka Ścieżka" dla badaczy zajmujących się COVID-19.

Narodowe Centrum Nauki - start nowego konkursu POLS oraz kolejne edycje OPUS i PRELUDIUM

OPUS 19, PRELUDIUM i POLS... poznaj szczegóły konkursów ogłoszonych przez NCN i zdobądź finansowanie dla swoich badań!

Polecamy
Kierunki medyczne z amerykańską akredytacją
Kierunki medyczne z amerykańską akredytacją

Polskim uczelniom medycznym łatwiej będzie zachęcić studentów z USA do studiowania w naszym kraju. Polska Komisja Akredytacyjna otrzymała pozytywną ocenę amerykańskiego komitetu zajmującego się zagranicznymi szkołami medycznymi.

Pedagog? Tylko z tytułem magistra
Pedagog? Tylko z tytułem magistra

Od 2016 r., w życie wejdą nowe przepisy, dotyczące posiadania tytułu magistra przez pedagogów, szukających zatrudnienia w szkołach lub przedszkolach.

Ostatnio dodane
Program "Go4Poland - Wybierz Polskę!" 2020 - staże dla Polaków studiujących za granicą!

Czy studenci wybiorą Polskę? To wielka szansa na powrót do kraju i zdobycie cennego doświadczenia!

Narodowe Centrum Nauki zapłaci za badania nad koronawirusem

NCN uruchamia specjalny konkurs "Szybka Ścieżka" dla badaczy zajmujących się COVID-19.