Świat - Świat nauki

Wszystkie znane egzoplanety na mapie NASA. Jest ich ponad 4 tysiące!

2019-08-19 12:16:19

Poszukiwanie życia pozaziemskiego to bardzo ekscytujące, ale też i niepokojące zagadnienie. Z jednej strony to okazja na spotkanie obcych cywilizacji i wkroczenie ludzkości w zupełnie nową erę, a z drugiej niebezpieczeństwo związane z naturą i intencjami obcych. Nadal jednak wydaje się, że kontakt z obcymi to odległa wizja. Nie przeszkadza to jednak naukowcom w ciągłej eksploracji przestrzeni kosmicznej. Jedno z najbardziej obiecujących zagadnień takich poszukiwań, są kolejne znajdowane egzoplanety.

Mapa ze wszystkimi znanymi egozplanetami

Egzoplaneta - co to?

Egzoplanety to ciała niebieskie, na których panują warunki podobne do ziemskich. Oznacza to, że jest możliwe, że powstało na nich życie, działające sposób i na zasadach znanych nam, z Ziemi. Warunki o których mowa to m.in odpowiadnia odległość od gwiazdy danego układu słonecznego, obecność atmosfery i wody.

Mapa egzoplanet

Amerykańska agencja kosmiczna znana jest z tego, że chętnie dzieli się swoimi materiałami i dokonaniami, a jej otwarte archiwa to prawdziwa skarbnica wiedzy o kosmosie, pełna fascynujących faktów i zapierających dech w piersiach zdjęć. Teraz do tego zbioru dołącza też mapa przedstawiająca odkryte do tej pory egzoplanety, a jest ich ponad 4,000.

Mapa dostępna jest w formie wideo w serwisie YouTube i przedstawia kolejne odkrycia w ciągu każdego roku, od 1991 r., aż do dzisiaj. Sporą rolę w przygotowaniu mapy miał teleskop Kepler, który poszukiwał egzoplanet od 2009 r.

Zobaczcie sami:

KSK

fot. screen youtube.com/APOD Videos

źródła: futurism.com; cnet.com

Słowa kluczowe: Kosmici, życie pozaziemskie, obserwacje, inne planety, NASA, zdjęcia kosmosu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Robaki na talerzu - szansa na ratunek planety i głodujących

Czyli o tym, dlaczego jedzenie insektów to dobry pomysł i jak sprawić, by ludzie to zrozumieli.

Świecące rośliny - rosjanie stworzyli genetycznie modyfikowany tytoń [WIDEO]

Zobacz jak modyfikacje genetyczne mogą wpłynąć na zachowanie żywych organizmów!

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.