Konferencje - Z życia Uczelni

Wydawnictwo Naukowe PWN otwiera wirtualną akademię

2012-10-08 13:47:50

Do wirtualnej akademii PWN może wstąpić każdy – żeby wziąć udział w innowacyjnym projekcie naukowym, wystarczy łącze internetowe. 12 października na Politechnice Warszawskiej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Akademia PWN: wiedza na łączach. Wszystkie wykłady, panele i dyskusje zaplanowane w ramach projektu będą transmitowane  w Internecie, dzięki czemu dostęp do wiedzy będzie miał każdy wszędzie, gdzie dociera sieć.

Akademia PWN: wiedza na łączach to seria spotkań z autorami, których publikacje wydaje PWN. Każdy z zaproszonych profesorów jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale kładzie szczególny nacisk na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Dzięki temu spotkania są czymś więcej niż tylko teorią przeznaczoną dla wąskiego grona odbiorców. Projekt łączy w sobie tradycyjną formę wykładów z innowacyjnymi możliwościami, jakie daje współczesna technika. Spotkania będą transmitowane na żywo w Internecie (streaming online), w serwisie www.biznes.pl, co umożliwi uczestnictwo  w poszczególnych wykładach cyklu szerokiemu gronu odbiorców.

Celem projektu Akademia PWN: wiedza na łączach jest zmiana powszechnego przekonania o hermetyczności nauki, a także przybliżenie szerszemu gronu odbiorców dorobku naukowego zaproszonych autorów. Tematy, jakie będą poruszane podczas spotkań, to najważniejsze zagadnienia współczesnej socjologii i ekonomii, a także programowania czy architektury, czyli dziedzin życia bliskich każdemu człowiekowi.

Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie Akademii PWN, jest wybitny programista, profesor Krzysztof Diks. Zakres tematyczny spotkania będzie nawiązywać do książki „Wprowadzenie do algorytmów”. Spotkanie odbędzie się 12 października 2012 roku w Auli Politechniki Warszawskiej.

Kolejne spotkania w ramach Akademii PWN:

7 listopada 2012 – Prof. Wojciech Gasparski (Biznes, etyka, odpowiedzialność)

27 listopada 2012 – Prof. Zygmunt Bauman (Kultura jako praxis)

pierwsza połowa grudnia 2012 – Prof. Włodzimierz Starosolski (Konstrukcje Żelbetowe)

Więcej informacji na temat projektu Akademia PWN: wiedza na łączach znajdą Państwo na stronie www.akademia.pwn.pl

ip

Słowa kluczowe: akademia pwn wiedza na łączach pw politechnika warszawska streaming online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
I DESIGN 2020
I DESIGN 2020 - nowy termin konferencji

Dowiedz się o zmianach, jakie zaszły w organizacji eventu!

Relacja z VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Prawo Sport Finanse 2020 Online"

Zobacz retransmisję z wydarzeń i dowiedz się, o czym była mowa!

Polecamy
4Developers Online 2020 - 2. edycja festiwalu IT w sieci

Szczegóły dotyczące konferencji o JavaScript i Mobile!

Dni Biznesu w Sporcie 2020 - informacje o wydarzeniu Warszawa

3 dni konferencji poruszającej zagadnienia związane z profesjonalizacją polskiego sportu i prelekcje znanych twarzy związanych z branżą.

Ostatnio dodane
I DESIGN 2020
I DESIGN 2020 - nowy termin konferencji

Dowiedz się o zmianach, jakie zaszły w organizacji eventu!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.