Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Wyjazdy integracyjne dla studentów - czym jest obóz zerowy?

2018-08-21 11:01:06

Pierwszoroczni studenci często odczuwają zdenerowanie przed rozpoczęciem roku akademickiego. Nowe otoczenie i nieznajomi ludzie - te czynniki najbardziej przerażają osoby rozpoczynające naukę w szkole wyższej. Istnieje możliwość zlikwidowania tego zdenerwowania już dużo wcześniej - pomaga w tym tzw. obóz zerowy przed rozpoczęciem nowego etapu edukacji. W poniższym artykule przeczytacie, na czym polegają wyjazdy integracyjne dla studentów.

Zobacz, co warto wiedzieć na temat studenckich wyjazdów przed rokiem akademickim!

Wyjazd integracyjny dla studentów

O studenckich wyjazdach krążą różne legendy. Najczęściej są to tygodniowe obozy, które mają na celu zintegrować świeżo upieczonych studentów. Mogą one się kojarzyć jednak nie tylko z poznawaniem nowych ludzi, ale także z alkoholem i zupkami chińskimi. Czy imprezy studenckie naprawdę wyglądają tylko w taki sposób?

Obóz zerowy - jak się zapisać?

Aby zapisać się na wyjazd integracyjny, wystarczy porozmawiać z organizatorami danego obozu lub osobami, które zajmują się rejestracją. Każda uczelnia w Polsce organizuje tego typu wycieczki, dlatego nie trzeba się martwić o możliwości. Koszty także nie są zbyt wysokie - sięgają granicy 300-400 złotych za cały wyjazd, który zapewnia nam komfortowe warunki, w tym często łazienkę w pokoju i wyżywienie.

Impreza integracyjna

Obóz zerowy, tak jak inne wycieczki, mogą wiązać się z imprezami i pojawiającym się alkoholem. Wszystko zależy od ludzi, których spotkamy i od umiaru, który sami staramy się utrzymać. Na tego typu wycieczkach jednak mamy do czynienia już z osobami dorosłymi, więc nie spotkamy tutaj opiekunów, pilnujących nas na każdym kroków. Dlatego właśnie sami musimy sobie odpowiednio zagospodarować czas na wyjeździe.

Czy warto pojechać na obóz zerowy?

Jeśli należymy do osób, które nie czują się za dobrze w nowym towarzystwie, tego typu wyjazd nie będzie odpowiedni. Jeżeli jednak jesteśmy towarzyscy i lubimy poznawać nowych ludzi, warto zainwestować w obóz zerowy, ponieważ może się on okazać niezapomnianą przygodą, wprowadzającą nas do studenckiego życia.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: studenckie wyjazdy, wyjazd integracyjny, impreza integracyjna, imprezy integracyjne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nie trać czasu i miej satysfakcję z przebiegu dnia

Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twój czas był bardziej zorganizowany.

Sposoby na utrzymanie koncentracji
Jak poprawić koncentrację przed ważnym egzaminem?

Sprawdź metody na długotrwałe utrzymanie skupienia.

ksiąÅźki do psychologii i socjologii
Książki do psychologii i socjologii

Które książki do psychologii i socjologii stanowią wiarygodne źródło informacji i dlaczego warto po nie sięgnąć w każdym momencie życia?

Polecamy
Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!
Zmiana tematu pracy dyplomowej - jak to zrobić?

Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!

Rodzaje zajęć na studiach - jakie są i na czym polegają?

Wykłady, konwersatoria, laboratoria... czego spodziewać się po takich nazwach? Co jeszcze czeka nas na uniwersytecie? Sprawdźmy!

Polecamy
Ostatnio dodane
Nie trać czasu i miej satysfakcję z przebiegu dnia

Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twój czas był bardziej zorganizowany.

Sposoby na utrzymanie koncentracji
Jak poprawić koncentrację przed ważnym egzaminem?

Sprawdź metody na długotrwałe utrzymanie skupienia.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!