Konferencje - Z życia Uczelni

Wyróżnij się albo zgiń

2012-03-08 14:07:21

Dziś również szkoły powinny świadomie budować swój wizerunek. Wobec niżu demograficznego, który jest faktem, nie mogą pozostawać obojętne. Poprzez odpowiednie narzędzia, kulturę organizacyjną i atmosferę powinny budować wizerunek szkoły nowoczesnej. To tylko niektóre wnioski z konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania / Polish Open University (POU).

Rosnąca konkurencja na rynku edukacyjnym, niż demograficzny i podobieństwo oferowanych usług sprawia, że hasło guru marketingu Jacka Trouta „Wyróżnij się albo zgiń” jest dziś szczególnie aktualne również w tej branży. Problemu świadomej komunikacji, z którym stykają się szkoły chcące wyróżnić się na rynku edukacyjnym dotyczyła Konferencja Wizerunek szkoły jako czynnik przewagi konkurencyjnej na rynku edukacyjnym, która odbyła się 6 marca w siedzibie Oddziału Mazowieckiego POU. Wśród gości i prelegentów, byli m.in. Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański, Przedstawiciel Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Teresa Stachurska-Maj oraz Anna Hawrot przedstawiciel CKE - zespołu d.s. EWD. Udział w niej wzięli również przedstawiciele szkół średnich z województwa mazowieckiego.

Podczas konferencji w Warszawie zaprezentowane zostały takie tematy, jak: „Komunikacja marketingowa w szkołach”, który stanowił omówienie najważniejszych działań wchodzących w skład komunikacji marketingowej w szkolnictwie ponadgimnazjalnym; "Wizerunek szkoły a współpraca szkół z uczelniami", podczas którego zaprezentowano przykłady działań marketingowych uczelni wspierających szkoły średnie czy „Wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) i jego rola  w komunikacji”, który pozwala oszacować wkład danej szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów, a więc lepiej niż rankingi wskazuje rzeczywistą efektywność nauczania w danej szkole.

Na konferencji wystąpili również uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, którzy zaprezentowali badania uczniów krakowskich szkół średnich dotyczące sposobu postrzegania szkół, w których się uczą. Opowiedzieli także o wizerunku szkoły z perspektywy uczniów.

Konferencja na temat wizerunku szkół była szóstą z cyklu konferencji przeznaczonych dla dyrektorów, pedagogów, nauczycieli przedsiębiorczości oraz przedstawicieli szkół średnich. Konferencje są jednym z elementów „Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości" realizowanego przez Polish Open University od 2006 roku. Program ma na celu kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz wsparcie nauczycieli w procesie nauczania przedsiębiorczości.

W skład „Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości” wchodzą również warsztaty z zakresu przedsiębiorczości dla nauczycieli oraz uczniów szkół średnich, warsztaty przedsiębiorczości w formie filmu, warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów szkół średnich oraz darmowe podręczniki do przedsiębiorczości w formacie pdf dla uczniów szkół średnich.

Więcej informacji na temat konferencji na www.pou.pl/przedsiebiorczosc

ip

Słowa kluczowe: konferencja Wyższą Szkołę Zarządzania Polish Open University (POU)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Tydzień Programisty
Czwarta edycja Tygodnia Programisty odbędzie się już we wrześniu!

Zobacz, co wydarzy się podczas trzeciej edycji Tygodnia Programisty.

Polecamy
Forum Inżynierów Przyszłości 2020 - informacje o konferencji Wrocław

Okazja do poszerzenia swoich horyzontów i dyskusji na temat przyszłości branży i potrzebnych rozwiązań.

Manufaktura Sukcesu 2019 - informacje o konferencji Sosnowiec

Poznaj perspektywy związane z karierą w świecie farmacji!

Polecamy
Ostatnio dodane
Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.