Konkursy - Edukacja

Zakończono Startup Art. #2020. Poznaj zwycięzców tegorocznego Demo Day!

2020-12-10 13:24:27

Dobiegła końca tegoroczna edycja programu wsparcia biznesowego dla kreatywnych Startup Art. #2020 finansowana przez Biuro Kultury m.st. Warszawy a organizowana przez Startup Academy. Ze względu na pandemię po raz pierwszy całość projektu zrealizowana została w wersji online. Nie zmniejszyło to jednak zaangażowania uczestników, którzy przez miesiąc pracowali nad rozwojem swoich kreatywnych pomysłów! W całości programu wzięło udział ponad 200 uczestników.

Zobacz też: Startup Art. - informacje o edycji 2020.

Startup Art. 2020 Demo Day banerW skrócie:

  • Tegoroczna edycja Startup Art. zakończyła się 4 grudnia poprzez Demo Day, na którym zaprezentowało się 6 zespołów.
  • Zwycięzcami tej edycji został zespół Anity Bednarczyk z projektem Grafanti.
  • Oprócz Demo Day, w trakcie inicjatywy odbyła się też konferencja oraz hackathon Startup Shaker

Demo Day Startup Art. #2020

W piątek 4 grudnia odbyło się Demo Day kończące siódmą edycję programu. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 osób. Najważniejsi tego dnia byli członkowie 6 zespołów. To oni zostali wybrani do zaprezentowania swoich projektów przed jury w składzie: Dorota Czekaj, Paweł Maj, Dagmara Strzębicka, Paweł Karczewski - przedstawiciele funduszy inwestycyjnych.

Startup Art. #2020 - podsumowanie

Startup Art. to  program akceleracyjny dedykowany startupom/projektom związanym z szeroko pojętym sektorem kreatywnym.  Rozpoczęcie całego cyklu odbyło się 27 października 2020 roku Konferencją Startup Art., w czasie której uczestnicy mogli  zainspirować się historiami prelegentów.

Podczas konferencji uczestnicy poznali doświadczenia osób prężnie działających w branży kreatywnej oraz posłuchali debaty dotyczącej przyszłości związanej z projektowaniem i UX designem. Słuchacze mieli także szansę zapoznać się z realiami prowadzenia teatru. O łączeniu biznesu ze sztuką odnosząc się do Teatru 6 piętro opowiedział Eugeniusz Korin – jego współzałożyciel i zarazem dyrektor artystyczny. Odbyła się też prelekcja związana z  działalnością Jakuba Fijewskiego, który przeszedł drogę od bycia brokerem w funduszu Venture Capital do posiadacza własnej galerii sztuki. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli o tym jak budować biznes na pasji do sztuki oraz czym się kierować, aby zdobyć klientów i odnieść sukces w tej branży.

Na początku listopada odbył się kolejny etap projektu, którym był Startup Shaker - dwudniowy hackathon kreatywności. W czasie tego wydarzenia stworzone zostały kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów pracowały nad wybranymi pomysłami biznesowymi. Z prawie 20 zespołów wybrano 10 projektów, które zakwalifikowały się do cyklu szkoleń biznesowych i konsultacji indywidualnych.

Ostatecznie do finałowego wydarzenia - Demo Day Startup Art. wybrane zostało 6 najlepszych pomysłów, które zaprezentowały się w piątek 4 grudnia 2020 roku przed inwestorami. Były to startupy: Grafanti, Waitless, Art in There, soMeApp, Basically oraz Pick a Book. Podczas wydarzenia publiczność miała okazję wysłuchać także prelekcji Mai Michalak autorki projektu "Poza ramami" dla miłośników sztuki. Zespoły miały 5 minut na prezentację, oraz 3 minuty na odpowiedź na pytania od inwestorów.

Startup Art. #2020 - zwycięzcy Demo Day

Tegoroczną edycję Startup Art. wygrał zespół Anity Bednarczyk z projektem Grafanti  czyli platformy dla branży e-commerce do zamawiania i realizacji zleceń na wizualizacje produktowe i infografiki. Ma to być miejsce integrujące zamawiającego (właściciela sklepu internetowego) z twórcą (projektantem graficznym).

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4500 zł brutto, które na pewno przydadzą się w budowaniu firmy i jej dalszym rozwoju.

Tegoroczna edycja Startup Art. choć różniła się od poprzednich konferencji i warsztatów stacjonarnych pomimo pandemicznych warunków, zgromadziła wielu kreatywnych i ambitnych uczestników. Jest to niejako dowód, że wiara we własne siły i pomysły, powinna być głównym motywatorem do działania pomimo przeszkód.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Laureaci, Program akceleracyjny, Wyniki, Konferencja Startup Shaker, Startup Academy, działalność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Discover Europe 2021
"Discover Europe 2021?" - informacje o konkursie fotograficznym dla studentów

Poznaj kategorie, zasady oraz termin gali finałowej i nagrody.

OgÃłlnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej 2021
IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej - informacje o inicjatywie PTSF

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza do udziału w konferencji i dwóch konkursach!

Hackathon HacknarÃśk 2021
Hacknarök 2021 - informacje o konkurse i zapisach

Piąta odsłona boskiej batalii o wieczną chwałę!

Polecamy
Pierwszy etap konkursu zakończył się 16 marca 2019 roku.
Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2019 - ogłoszenie wyników! Gdynia

Pierwszy etap konkursu zakończył się 16 marca 2019 roku.

LOT organizuje konkurs na pracę dyplomową. Do wygrania płatny staż, bilety i 10 000zł!

Do rywalizacji zgłaszać można prace dyplomowe z zakresu lotnictwa pasażerskiego oraz transportu cargo.

Ostatnio dodane
Discover Europe 2021
"Discover Europe 2021?" - informacje o konkursie fotograficznym dla studentów

Poznaj kategorie, zasady oraz termin gali finałowej i nagrody.

OgÃłlnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej 2021
IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej - informacje o inicjatywie PTSF

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza do udziału w konferencji i dwóch konkursach!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!