Inne - Z Organizacji

Zalew słabych reklam

2012-10-18 16:25:55

Ponad 400 zgłoszeń wpłynęło do organizatorów Chamletów – festiwalu najgorszych polskich reklam. To rekordowa liczba w historii konkursu. Finałowa gala już w listopadzie.

121 reklam telewizyjnych, 92 reklamy zewnętrzne, 89 reklam społeczno-politycznych, 73 programy communication design, 54 reklamy prasowe – w tegorocznej edycji konkursu internauci nadesłali ponad 100 kandydatur więcej niż w zeszłym roku. O tytuł Chamleta 2012 powalczy w sumie 429 reklam. Żadna z poprzednich edycji nie cieszyła się tak dużą popularnością.

– To, co przede wszystkim możemy zaobserwować w tym roku, to duża liczba reklam, która na pierwszy rzut oka nie jest tandetna. Tym razem dużo internautów zauważało niuanse, drobne potknięcia w hasłach reklamowych, typografii, ortografii, czy braku podstawowej wiedzy historycznej. To cieszy, ponieważ dzięki temu widać, że odbiorcy reklam nie są tacy, jakich spodziewa się tego branża reklamowa. Do zareklamowania produktu nie wystarczy już chamski, seksistowski przekaz – mówi Mariusz Wszołek, specjalista ds. komunikacji, wykładowca SWPS i Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z organizatorów konkursu. – Szanowna branżo, czas odrobić lekcje – podsumowuje.

Wyniki tegorocznych Chamletów zostaną ogłoszone podczas gali rozdania nagród, która odbędzie się 23 listopada o godz. 18 w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Joliot-Curie 15, Wrocław). Uroczystość poprowadzą prof. Michael Fleischer, pomysłodawca konkursu i przewodniczący jury oraz prof. Dariusz Doliński. Wejście na galę finałową jest bezpłatne bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

ip

Słowa kluczowe: chmalety najgorsze polskie reklamy nominacje gala
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Student Travel
Najgrubsze wyjazdy studenckie - z pewnością zapamiętasz je na długo! Warszawa

Najlepsze imprezy studenckie to imprezy studenckie za granicą. Nie wierzycie? Czas się o tym przekonać na własnej skórze!

Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!