Organizacje studenckie - Z Organizacji

Zapisy do XIV edycji konkursu Studenckiego Nobla zostały przedłużone!

2023-04-03 15:08:22

Rozpoczęły się przygotowania do XIV edycji niezwykłego konkursu dla studentów z całej Polski! Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla. Jest to jedyny ogólnopolskim konkurs stypendialny w pełni tworzonym przez organizację studencką.

Zobacz też: Praktyki studenckie - czym się kierować przy ich wyborze?

studencki nobelW tym roku konkurs podzielony jest na 9 następujących kategorii:

  • Nauki techniczne
  • Sztuka
  • Dziennikarstwo i literatura
  • Nauki przyrodnicze i energetyka
  • Fizyka i astronomia
  • Medycyna i farmacja
  • Nauki społeczne
  • Nauki ekonomiczne
  • Działalność społeczna

Nagrody

Zwycięzcy otrzymają ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego nagrody ogólne o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł! Dodatkowo jest to szansa na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowania sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski.

Etapy konkursu

Pierwszy etap konkursu potrwa do 11 kwietnia 2023 roku. Chętni mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową https://www.studenckinobel.info/. W kolejnych etapach konkursu uczestnicy i uczestniczki po ocenie przesłanej dokumentacji są zobowiązani do przesłania autoprezentacji. Zwieńczeniem konkursu jest Gala Finałowa, na której uczestnicy będą mieli okazję poznać się, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę na polu naukowym, artystycznym, a także społecznym.

Wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego jest partnerem strategicznym XIV edycji Studenckiego Nobla. BGK to polski bank rozwoju, którego misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Bank realizuje programy rozwojowe w zakresie np. dostępu do mieszkań i czystego powietrza oraz infrastruktury publicznej. BGK finansuje działalność bieżącą oraz inwestycje przedsiębiorstw i samorządów. BGK jest obecny w każdym regionie Polski oraz za granicą (przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie i Amsterdamie). Wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm.

BGK jest pomysłodawcą idei 3W, która odpowiada na wyzwanie wielkich zmian, jakie czekają nas  w przyszłości. Idea 3W jest wizją przyszłości, w której – jako całe społeczeństwo – odpowiedzialnie zarządzamy zasobami, którymi dysponujemy i w której możemy utrzymać i podnosić jakość naszego życia zużywając jednocześnie mniej energii i mniej nieodnawialnych zasobów. W 3W skupiamy się na 3 zasobach, które będą miały ogromny wpływ na naszą przyszłość: to woda, wodór i węgiel.  Głównym celem 3W jest zadanie budowania i integrowania społeczności utalentowanych naukowców, ambitnych studentów, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskich organizacji pozarządowych i odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego, instytucji finansowych oraz aktywizacja społeczeństwa.

Aby aplikować na Studenckiego Nobla 2023, wystarczy wejść na https://www.studenckinobel.info/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy do 11 kwietnia 2023 r.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Studencki Nobel Konkurs, studia, uczelnia, zapisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

kobiety w biznesie
Trwają zapisy na wydarzenie Kobiety w Biznesie

Jak wygląda praca na wysokich stanowiskach menedżerskich w światowych korporacjach?

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

Popularne