Sport akademicki - Studia

Zbliża się europejska edycja Shell Eco-Maraton 2016 w Londynie

2016-02-29 13:53:58

Do rywalizacji zostało zaproszonych 229 drużyn studenckich z 28 krajów. Ponad 200 ultra-energooszczędnych pojazdów, już tego lata, będzie mknąć dookoła Olimpijskiego Parku im. Królowej Elżbiety w Londynie podczas Shell Eco-marathon. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia w stolicy Wielkiej Brytanii.

Zawody potrwają od 30 czerwca do 3 lipca 2016 roku. Odbędą się one w połączeniu z czterodniowym festiwalem Make the Future - okazją do poznania nowych pomysłów i rozwiązań dla wyzwań energetycznych współczesnego świata.
- Od 30 lat Shell Eco-marathon dostarcza inspiracji zdolnym młodym naukowcom z całego świata, by mogli samodzielnie zaprojektować i zbudować innowacyjne, energooszczędne pojazdy – powiedział Erik Bonino, prezes Shell w Wielkiej Brytanii. - Cieszę się, że tegoroczną edycję Shell Eco-marathon organizujemy właśnie w Londynie podczas festiwalu Make the Future. Będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się studentom, dla których technologia, kreatywność i nauka nie znają granic – dodał Bonino.

Organizatorzy Shell Eco-marathon zapraszają studentów do zaprojektowania i skonstruowania pojazdów, które przejadą możliwie najdłuższą odległość na ekwiwalencie jednego litra paliwa.

Polska reprezentacja na Shell Eco-marathon 2016:
•    ELVIC TEAM z Politechniki Lubelskiej
•    Green Arrow z Politechniki Warszawskiej
•    Hydrogen CarPG z Politechniki Gdańskiej
•    Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej
•    SKAP 2 z Politechniki Warszawskiej
•    Smart Power Urban z Politechniki Śląskiej
•    WAT ECO TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej
•    Rotor z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie

Zawody Shell Eco-marathon odbywają się w Europie już po raz 31., a Polska uczestniczy w nich od 11 lat. Z każdym rokiem poprzeczka stawiana przed drużynami jest coraz wyżej. Coraz bardziej restrykcyjne są też wymagania. Cieszymy się, że reprezentacja zespołów z Polski mimo to nadal jest bardzo liczna i wierzymy w kolejne sukcesy naszych studentów – zaznaczyła Agata Hinc, rzecznik prasowy Shell Polska. Pierwsza edycja Shell Eco-marathon odbyła się w 1985 r. Podczas tego wyścigu zwycięski pojazd przejechał 680 kilometrów na jednym litrze paliwa. Obecnie zauważyć można zróżnicowane podejście uczestników do kwestii konstrukcji swoich maszyn. Począwszy od użycia drukarek 3D, po wykorzystywanie zastępczych źródeł energii, innych niż paliwo. Obecny rekord wynosi 3771 kilometrów przejechanych na jednym litrze paliwa - wystarczająco, aby dotrzeć z Londynu do Rzymu i z powrotem.
    
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.shell.com lub na portalach społecznościowych Facebook i Twitter, a na temat festiwalu Make the Future na stronie www.shell.co.uk/makethefuture.


O Shell Eco-marathon
Zawody Shell Eco-marathon zapewniają uczestnikom przestrzeń do przetestowania zaprojektowanych przez siebie pojazdów. Ma to na celu zainspirowanie młodych ludzi  do wiązania przyszłości z nauką i inżynierią.

Wyzwanie stawiane przed uczestnikami wymaga od nich innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów, a także kreatywności oraz umiejętności współpracy. Jest to wyjątkowe, praktyczne doświadczenie, które wyposaża studentów w nieocenione umiejętności i wiedzę w zakresie zadań inżynieryjnych: projektowania, konstruowania i obsługi własnoręcznie stworzonego pojazdu. W 2016 r. po raz pierwszy zawody odbędą się w Londynie i po raz pierwszy bliżej przestrzeni publicznej. Zespoły konkurować będą ze sobą na torze ulicznym przygotowanym specjalnie  na tę okoliczność.

W dniach 30 czerwca – 3 lipca, europejska edycja Shell Eco-marathon będzie świętować swoją 31. rocznicę. Zawody, to nie tylko wyzwania, ale też działania podjęte podczas tego wydarzenia mające na celu zaangażowanie i zainspirowanie mieszkańców Europy, zainteresowanych przyszłością energii oraz technologiami, które sprostają przyszłym potrzebom energetycznym.

Shell Eco-marathon jest globalną inicjatywą, odbywającą się corocznie w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna azjatycka edycja odbędzie się w dniach 3-6 marca w stolicy Filipin – Manili. Edycja amerykańska będzie miała miejsce w Detroit w stanie Michigan, od 22 do 24 kwietnia.

Make the Future jest festiwalem pomysłów i innowacji, wspierający nowatorskie rozwiązania energetyczne. To także platforma dla współpracy, innowacji oraz rozmów na temat globalnych wyzwań energetycznych. Make the Future to czterodniowe wydarzenie, odbywające się w londyńskim Parku Olimpijskim im. Królowej Elżbiety w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2016 r. Poprzez wirtualne doświadczenia oraz praktyczne eksperymenty naukowe, odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak może wyglądać energia przyszłości, czy będzie wydobywana z jej odnawialnych źródeł czy za pomocą technologii gazowych, bądź niskoemisyjnych. 

W Parku Olimpijskim im. Królowej Elżbiety na odwiedzających czeka piękna zielona przestrzeń przeplatana wodnymi szlakami. Miejsce słynie także z wydarzeń sportowych oraz wieży ArcelorMittal Orbit, z której podziwiać można spektakularne widoki. Park znajdujący się w sercu wschodniego Londynu, zapewnia również nowe miejsca pracy, ośrodki kulturalne i edukacyjne.

 

IP/JM

Słowa kluczowe: shell eco-marathon
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Wrocławski Bieg Akademicki - maj 2021
Wrocławski Bieg Akademicki 2021 - #biegniemypooddech w maju Wrocław

Dowiedz się więcej o formule online 7. edycji wydarzenia!

DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Polecamy
Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Mecz odbędzie się 1 października 2018 roku o godz. 20:00.
Akademickie derby Futsal Ekstraklasa Sp. z.o.o. na inaugurację sezonu w Gdańsku Gdańsk

Mecz odbędzie się 1 października 2018 roku o godz. 20:00.

Polecamy
Ostatnio dodane
Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Wrocławski Bieg Akademicki - maj 2021
Wrocławski Bieg Akademicki 2021 - #biegniemypooddech w maju Wrocław

Dowiedz się więcej o formule online 7. edycji wydarzenia!

Popularne