Inne - Z Organizacji

„Zrównoważony Rozwój – Zastosowania"

2011-01-25 12:33:20

Drugi numer magazynu „Zrównoważony Rozwój – Zastosowania” Fundacji Sendzimira już dostępny online.

Magazyn „Zrównoważony Rozwój – Zastosowania”, wydawany przez Fundację Sendzimira jest poświęcony praktycznym aspektom zrównoważonego rozwoju. Jak zrównoważony rozwój w praktyce wpływa na poprawę jakości życia lokalnych społeczności oraz indywidualnych osób? Jak dzięki niemu udoskonalić funkcjonowanie firm i innych instytucji? Drugi numer odnosi się do zrównoważonego rozwoju w samorządach lokalnych, biznesie oraz współpracy globalnej. Wersja online została już udostępniona na stronie www.sendzimir.org.pl/magazyn.

Tematyka drugiego numeru pisma obejmuje zagadnienia takie jak edukacja dla zrównoważonego rozwoju, dobre praktyki zintegrowanej gospodarki komunalnej w Szwecji, czy studium przypadku Karwna – pomorskiej, popegeerowskiej wsi, która dzięki projektowi tworzenia społeczności uczącej się zaczęła przyciągać turystów. Część biznesowa pisma traktuje o powiązaniu firmy z miejscem i lokalną społecznością, ogrodach na dachach budynków (oazy zieleni na terenach zurbanizowanych) oraz o zrównoważonym rozwoju w branży… cementowej. Na koniec – obszerny artykuł o modelach współpracy rozwojowej na świecie, temat wciąż jeszcze rzadko poruszany w polskich mediach.

O Fundacji Sendzimira
Fundacja inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Współpracuje z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznościami, uczestnicząc w inicjatywach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Fundacja Sendzimira przywiązuje szczególną uwagę do budowania trwałych i partnerskich kontaktów z instytucjami, społecznościami lokalnymi oraz uczestnikami realizowanych projektów.

www.sendzimir.org.pl

ip

Słowa kluczowe: fundacja sendzimira rozwój zastosowania magazyn gospodarka komunalna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Student Travel
Najgrubsze wyjazdy studenckie - z pewnością zapamiętasz je na długo! Warszawa

Najlepsze imprezy studenckie to imprezy studenckie za granicą. Nie wierzycie? Czas się o tym przekonać na własnej skórze!

Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.