Inne - Z Organizacji

Dodatkowa działalność idealna dla studenta

2017-10-10 09:35:23

Rok akademicki zaczął się całkiem niedawno, więc pierwszoroczni studenci dopiero aklimatyzują się w nowym świecie. To dobra okazja, żeby poczuć się raźniej w nowym miejscu i zaangażować się w dodatkową działalność, która pozwoli poznać nowych ludzi. Czy można z tego wyciągnąć też więcej korzyści?

Koła naukowe, organizacje i wolontariaty czekają na studentów.

Głównym problemem studentów jest lenistwo. Zazwyczaj po nudnych i skończonych zajęciach chce się wrócić już do domu, aby móc zasięgnąć trochę rozrywki. To jednak nie pozwoli nam się rozwijać, a same wykłady i egzaminy także nam w tym nie pomogą. Warto być spragnionym dodatkowych rzeczy do pracy, ponieważ organizacje studenckie, wolontariaty oraz koła naukowe czekają na nowych i pełnych energii członków.

Co mogą nam zaoferować takie działalności? Przede wszystkim w praktyce możemy nauczyć się czegoś nowego. Nie jest to praca, więc nikt nam za to nie zapłaci, ale zdecydowanie można się dobrze bawić w odpowiednim towarzystwie, jednocześnie robiąc coś pożytecznego. W każdym przypadku możemy stworzyć sobie znajomości, które zaowocują w przyszłości podczas poszukiwania pracy lub praktyk.

Takie organizacje pozwalają także na bardzo ciekawe wyjazdy dofinansowywane przez uczelnie. Jest to dobra okazja do zobaczenia nowych miejsc, a także wzięcia udziału w wielu konferencjach lub warsztatach.

Wszelkie wolontariaty potrafią sprawić satysfakcję, ponieważ często wiążą się one z pomocą dla innych. Zazwyczaj tego typu prace nie są trudne, a naprawdę mogą być pomocne w życiu. Zwłaszcza, że później tego typu działalności możemy zawrzeć w naszym CV.

Jeśli nie interesują nas żadne z dostępnych organizacji, możemy na własną rękę założyć koło naukowe, które będzie zajmować się tematyką nas interesującą. Jest to ciekawa możliwość, gdyż wystarczy do tego jedynie chęć i inicjatywa jednej osoby.

Dodatkowe działalności są bardzo popularną rzeczą na Uniwersytetach. Dużo studentów się w nie angażuje, ponieważ jest to naprawdę przyszłościowa propozycja na spędzanie czasu wolnego. Dużą zachętą powinno być to, że pracodawcy zwracają uwagę na to, czy kandydaci na dane stanowisko uczestniczyli kiedyś w tego typu inicjatywach, ponieważ to świadczy o ambicji i chęci do pracy.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Zaangażowanie, organizacje studenckie, przyłość, praca, lenistwo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Polecamy
Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Polecamy
Ostatnio dodane
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.