Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Indywidualny tok nauczania na studiach

2018-04-13 12:57:48

Ciężka praca w szkole wyższej może przynieść szereg korzyści każdemu studentowi. Najpopularniejsze są stypendia rektora, o które ubiegają się wybitni kandydaci po ukończeniu danego roku akademickiego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wysoka średnia oraz osiągnięcia naukowe umożliwiają studentowi jeszcze staranie się o indywidualny tok nauczania.

Zobacz, czy masz szansę na indywidualny tok studiów!

Indywidualny tok studiów

To udogodnienie dla wybitnych studentów, które umożliwia dostosowanie planu zajęć do wolnego czasu i własnych zainteresowań, co pozwala lepiej ukierunkować własną przyszłość. W tej sytuacji realizuje się zaprojektowany przez siebie program, zgodny z efektami kształcenia na uczelni. Dodatkowo, robi się to wszystko pod okiem wybranego opiekuna naukowego, który zatwierdza plan zajęć studenta.

Indywidualny tok nauki to program, który dostępny jest na większości uniwersytetach, a także na uczelniach nauk ścisłych. Umożliwia on łatwe łączenie pracy ze studiami.

Podanie o indywidualny tok nauczania

Przed załatwieniem formalności związanych z indywidualnym tokiem nauczania, należy zapytać pracownika naukowego, co najmniej o stopniu doktora, o to, czy zostanie naszym opiekunem. Następnie należy złożyć specjalny wniosek do dziekanatu, do którego dołączymy własny projekt programu oraz proponowany plan zajęć do akceptacji.

Takie podanie należy składać co najmniej po ukończeniu pierwszego roku akademickiego i przed rozpoczęciem kolejnego semestru. Do dokumentów warto dołączyć także dowód na udział studenta w konferencjach i innych wydarzeniach naukowych, a także własne publikacje.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie przez dziekana, propozycje kolejnych planów zajęć można już składać tylko do opiekuna naukowego, który pomaga w ułożeniu i zatwierdzeniu całego programu.

Warto brać pod uwagę, że przy układaniu indywidualnego programu studiów, należy bać pod uwagę efekty kształcenia, z którymi wybrane przez nas przedmioty powinny się zgadzać. Dodatkowo, student objęty tego typu tokiem edukacji jest zobowiązany do realizowania każdego etapu w terminie zgodnie z wymaganą liczbą punktów ECTS.

Kto może się starać o indywidualny tok nauczania?

O udział w programie może starać się każdy student, który wykazuje ogromne zaangażowanie w życie naukowe, a także może pochwalić się wysoką średnią już na początku nauki w szkole wyższej.

PW

Fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: indywidualny tok studiów, indywidualny tok nauki, podanie o indywidualny tok nauczania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

przemoc szkolna
Trauma szkolna jako przyczyna problemu z podjęciem studiów

Nie studiujemy, aby "jeszcze raz nie przechodzić tego samego"?

Polecamy
Kto to jest rektor? Czyli co robi najważniejsza osoba na uczelni

Dowiedz się, po czym poznać rektora, jak się do niego zwracać oraz czym się tak właściwie zajmuje.

internet dla studenta
Internet dla studenta - dobry i tani! Opole

Studenci studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, jak i doktoranckich na co dzień logują się do sieci. Potrzebują zatem internetu, najlepiej takiego, który byłby dopasowany do ich potrzeb. Czyli jakiego?

Ostatnio dodane
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Popularne