Szkoły wyższe, uczelnie
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie, Chorzów

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Chorzów

 • ul. Racławicka 23, Chorzów
 • +48323494800
 • +48323494803 (rekrutacja)
 • +48323494801
 • rekrutacja@gwsp.edu.pl
 • www.gwsp.edu.pl

Zdjęcia, galeria zdjęć

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie (16)

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Zdjęcie nr 1
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Zdjęcie nr 2
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Zdjęcie nr 3
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Zdjęcie nr 4
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie - Zdjęcie nr 5

Opis

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli (GWSP) w Chorzowie powstała w 1999 roku. Decyzją z dnia 5 marca 1999 roku Minister Edukacji Narodowej udzielił GWSP z siedzibą w Chorzowie zezwolenia na prowadzenie studiów wyższych. Do rejestru szkół wyższych Ministerstwa Edukacji Narodowej GWSP została wpisana pod numerem 25. Założycielem GWSP jest Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej.

GWSP posiada długoletnią tradycję edukacyjną u podstaw której znajduje się kultura Górnego Śląska oraz składające się na nią tradycje przemysłowe i przedsiębiorcze. Ważnym składnikiem tej kultury jest tradycja samorządności i samoorganizacji społecznej. Współcześnie, genezy GWSP należy szukać w procesach restrukturyzacji gospodarki regionu oraz ustanowieniu samorządów terytorialnych. GWSP powstała w pewnej mierze jako odpowiedź na wyzwania, przed którymi na przełomie wieków zostały postawione przedsiębiorstwa i społeczności lokalne Górnego Śląska.

Rozwój przedsiębiorczości i przedsiębiorcze samorządzenie mają prowadzić do powstania nowych firm i miejsc pracy. Wymagają kształtowania jakościowo nowej generacji kapitału ludzkiego. Górny Śląsk potrzebuje rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości i równocześnie współzarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym.

Uczelnia zlokalizowana jest w atrakcyjnym ze względu na dojazd punkcie miasta Chorzowa w sąsiedztwie innych uczelni. Umiejscowienie uczelni tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej sprawia, że dojazd do niej  z dowolnego zakątka województwa śląskiego jest prosty oraz szybki. GWSP oddalona jest od centrum Katowic o zaledwie 7 minut jazdy  samochodem. Do uczelni można także dotrzeć z łatwością  za pomocą środków komunikacji miejskiej (tramwaje oraz autobusy) oraz za pośrednictwem kolei (dworzec PKP Chorzów-Batory).

Kampus uczelni składa się z budynków oddalonych od siebie zaledwie o kilkadziesiąt metrów, co zdecydowanie odróżnia GWSP od innych uczelni na Śląsku i ułatwia poruszanie się studentów między kolejnymi zajęciami. Budynki wyposażone są w najnowocześniejsze pomoce naukowe i dydaktyczne w tym m.in. nowoczesne sale komputerowe na potrzeby projektowania graficznego.

GWSP powstała pod skrzydłami i patronatem programowym i kadrowym Uniwersytetu Ekonomicznego (dawniej Akademii Ekonomicznej) w Katowicach. Patronat Uniwersytetu został potwierdzony porozumieniem zawartym w grudniu 1999 roku. Na mocy tego porozumienia katowicka Alma Mater zapewnia akredytację programów i wysoką jakość kształcenia oraz gwarantuje absolwentom GWSP kontynuację studiów magisterskich. GWSP z siedzibą w Chorzowie od początku swojej działalności cieszy się poparciem i swego rodzaju mecenatem ze strony władz samorządowych miasta Chorzowa.

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.

Lokalizacja na mapie

Szkoły wyższe, uczelnie w Chorzowie
Polecamy
Ostatnio dodane
PsychoScience 2020
Warszawska Konferencja Nowości Psychologicznych "PsychoScience 2020"

W tym roku, głównym tematem będzie kwestia zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Zdjęcia z Made in Wrocław 2020
"Made in Wrocław" - relacja z edycji 2020!

Co się działo na Made in Wrocław 2020.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.