Projekty
Tydzień Uśmiechu

Tydzień Uśmiechu

  • 2014-12-01, do 2014-12-07

Opis

Już po raz XIII z myślą o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia i dzieciach z Domu Dziecka zostanie zorganizowany kiermasz (1-5 grudnia) oraz aukcja książek, biletów do kin i teatrów, voucherów, kursów oraz innych prezentów. Zwieńczeniem akcji jest dwudniowa, wypełniona atrakcjami wycieczka do Warszawy (6-7 grudnia).

Akcja Tydzień Uśmiechu nie bez powodu nosi taką nazwę – dochód  uzyskany podczas kiermaszu  zostanie w całości przekazany Domowi Dziecka w Mrągowie. Organizatorzy chcą dać podopiecznym domu odrobinę radości na święta, wyjść naprzeciw ich potrzebom, a także skutecznie promować ideę dobroczynności w środowisku studenckim.

Pomysł zrodził się  w Studenckim Kole Naukowym Negocjacji, Komunikacji i Psychologii w 2003 roku.  Koledzy z SKNu zdecydowali – pomagamy dzieciom z domów dziecka. Niezależne Zrzeszenie Studentów dołączyło do akcji rok później. Od początku istnienia projektu firmy chętnie zgadzały się na współpracę, a studenci z werwą angażowali się w organizację imprezy. Cel szczytny, przynosi satysfakcję, bo zrobić coś dla innych daje znacznie więcej radości, niż pomóc sobie samemu.

Opowieść rozpocznę od końca. Projekt nosi nazwę Tygodnia Uśmiechu. Zawsze na koniec pojawia się uśmiech dzieci. To efekt tygodniowego kiermaszu, podczas którego zarabiamy dla nich pieniądze. Sprzedajemy przedmioty zasponsorowane przez firmy. Studenci kupują bilety do teatrów, kin i na koncerty. Znajdują u nas też karnety na kursy tańca oraz zajęcia fitness czy jogi. Poza tym mamy książki, płyty, filmy. Zawsze sprzedajemy te przedmioty taniej niż można dostać je w sklepach. Wszystko dzięki hojności sponsorów, którzy ofiarowują je nam za darmo.

Ostatnio dodane
Ile trwają studia? Poznaj czas trwania różnych kierunków

Człowiek uczy się całe życie, jednak aby zdobyć stopień naukowy, potrzeba na szczęście nieco mniej czasu.

Ruska Wixa 2019 - studencka impreza w Sosnowcu! Sosnowiec

Jeśli chcecie rozpocząć wakacje z hukiem, to mamy dla was świetną wiadomość!