Wydarzenia inne
Rusza Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ASW

Rusza Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ASW

  • 2020-06-24
  • Akademia Sztuki Wojennej, Warszawa

Opis

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i doktorantów Akademii Sztuki Wojennej przygotowujemy się do otwarcia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję - Peter Drucker

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (w skrócie AIP) to forma wsparcia dla osób, które pragną założyć własną firmę i posiadają pomysł na biznes. AIP jest największą inicjatywą akademicką w ostatnim czasie, a jego celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. Słowo inkubator nawiązuje do opieki nad beneficjentem, wskazywaniem mu drogi oraz zapewnieniem narzędzi i miejsca, gdzie mógłby się on rozwijać.

W AIP możesz zweryfikować swoje założenia biznesowe, otrzymać pomoc merytoryczną i szkoleniową, aby bez przeszkód wkroczyć na rynek. Pragniemy otoczyć pomocą  i zainspirować naszych beneficjentów do startu w biznesie.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest rektor-komendant ASzWoj gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, natomiast merytorycznego wsparcia udziela prof. dr hab. Jarosław Gryz.

Zależy nam na tym, aby beneficjenci rozwinęli swoje zdolności i umiejętności wchodząc na rynek pracy oraz umocnili pozycję Akademii Sztuki Wojennej własnymi inicjatywami - gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz

Ideą całego projektu jest wyposażenie studentów, doktorantów oraz pracowników Akademii w kompetencje przydatne do osiągniecia sukcesu w ich pierwszym biznesie. W pierwszej fazie naszej działalności, preinkubacji, chcemy się skoncentrować się na organizowaniu szkoleń i warsztatów. Podczas spotkań dowiesz się m.in.:

  • Jak zbudować swój zespół, by praca w nim była efektywna;
  • Jak zrealizować swój pomysł na biznes;
  • Jak identyfikować problemy i je skutecznie rozwiązywać;
  • Jak zaprezentować swój produkt/pomysł, aby pozyskać inwestorów;
  • Jak przetestować swój produkt, wprowadzić go na rynek i na tym zyskać;
  • Jaką formę prawną przyjąć i jak zrozumieć system podatkowy;
  • Jak finansować swoją działalność, prowadzić księgowość.

Zarówno nasi przyszli, jak i obecni studenci będą mogli skorzystać z oferowanej pomocy. Zgłaszanie wniosków do preinkubacji odbywać się będzie w ramach konkursu ogłoszonego na oficjalnej stronie internetowej Akademii. Wnioski będą rozpatrywane przez dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz radę nadzorującą jego działalność.

Pomoc w prowadzeniu biznesu jest wartościowa, a zdobyta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszanie się w zawiłościach prawnych i organizacyjnych. Dzięki inicjatywie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości osoby zainteresowane startem z własną działalnością gospodarczą znajdą rozwiązania realnych i potencjalnych problemów. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania w taki sposób, aby nabrali pewności, a w konsekwencji – odnieśli sukces!

Jeśli już teraz macie pierwsze pytania lub pomysły - zapraszamy do kontaktu pod adresem: d.dabrowicz@akademia.mil.pl!

ip

Ostatnio dodane
"MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W." DLA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO
Nagroda "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Kraków

Uczelnia zajęła 1. miejsce i otrzymała nagrodę na Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego.

Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.