Wykłady otwarte
Podróże z antropologią. Inkluzja i różnorodność Romów w Polsce

Podróże z antropologią. Inkluzja i różnorodność Romów w Polsce

  • 2022-06-30, , godzina 19:00
  • Wydarzenie online

Opis

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Podróże z antropologią!
Inkluzja i różnorodność Romów w Polsce
Spotkanie odbędzie się w formie relacji live na stronie Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna na Facebooku.
 
Inkluzja i różnorodność Romów w Polsce
dr Joanna Talewicz
Wróżki, folklor, kolorowe sukienki, problemy społeczne, kradzieże. To najczęściej przywoływane skojarzenia dotyczące Romów, które często stają się alternatywą dla rzetelnej wiedzy i nijak mają się do faktów. Pomimo iż w Polsce obecni są od kilkuset lat, wciąż budzą ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zadziwiają i fascynują swoją odmiennością, z drugiej zaś budzą strach i pogardę ze względu na tryb życia i postrzeganie rzeczywistości wbrew normom, które powszechnie uznawane są za obowiązujące. Stereotypy i mity na temat tej społeczności mają długą historię, co naturalnie wpływa na komunikację i integrację z większością.
 
Dr Joanna Talewicz - Badaczka praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości romskiej, konsultantka w zakresie Diversity&Inclusion, edukatorka, działaczka, autorka artykułów i książek. Doktor antropologii kulturowej / Adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Stypendystka Columbia University, Leadership Academy for Poland. Stypendystka programu stypendialnego Fulbright, Tom Lantos Institute, Komisji Europejskiej oraz Departamentu Stanu USA. Członkini polskiej delegacji w International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA). Absolwentka programu Diversity, Equity and Inclusion w Judge Business School, University of Cambridge. Wykładała gościnnie na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Europie m.in: Columbia University, Chicago University, Rutgers University, Denision University, Stockton University, The City University of New York, Roma Tre University, University of Helsinki. Współpracowała z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau- doradztwo akademickie w zakresie programów edukacyjnych o zagładzie europejskich Romów. Autorka i redaktorka książek i artykułów naukowych o społeczności romskiej w Polsce i w Europie. Publikowała m.in. na łamach Gazety Wyborczej i tygodnika Newsweek. Współzałożycielka i prezeska Fundacji w Stronę Dialogu oraz interwencyjno-kryzysowej grupy Poland-Roma-Ukraine. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów edukacyjnych i badawczych dotyczących społeczności romskiej.
 
Spotkanie składa się z 45 min wykładu oraz sesji odpowiedzi na pytania od publiczności. Pytania można będzie zadawać na czacie w czasie transmisji wykładu.
 
Więcej na https://www.facebook.com/events/5168257366561328
Polecamy
Ostatnio dodane
Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie już 19 kwietnia

Maturzyści i osoby zainteresowane studiami, będą mogły poznać naszą bogatą ofertę edukacyjną i porozmawiać z przedstawicielami 80 kierunków oraz 200 specjalności.

Czy moÅźna przedłuÅźyć urlop dziekański?
Czy można przedłużyć urlop dziekański?

Tzw. dziekanka ratuje niejednego studenta.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.