Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Czechy, Chiny, Chorwacja - studenci PWr podbijają świat

2017-08-03

W najbliższych dniach w trzech różnych miejscach na świecie nasi studenci będą walczyć w prestiżowych zawodach bolidów, robotów i dronów. Przedstawiciele dwóch kół naukowych Politechniki Wrocławskiej są już w drodze do Pekinu i Zagrzebia, a trzeci zespół od środy przebywa w Czechach.

PWR Racing Team

Formuła Student w Czechach

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili członkowie PWR Racing Team, którzy na Autodromie Most w Czechach walczą w kolejnych zawodach z cyklu Formuła Student. Pod koniec lipca ze swoim bolidem RT08 zwyciężyli w rywalizacji we Włoszech, a teraz planują równie dobrze wypaść za naszą południową granicą. 

– Nie zachłystujemy się sukcesem, tylko spokojnie pracujemy dalej. Do zawodów w Czechach przygotowywaliśmy się tak, jakby nic się nie wydarzyło – tłumaczy Magdalena Klimek z działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team. 

O zwycięstwo powalczy ponad 50 zespołów w dwóch klasach: bolidów spalinowych oraz elektrycznych. Aktualne wyniki naszych reprezentantów można śledzić na profilu zespołu na FB (https://www.facebook.com/PWRRacingTeam). 

Robot Challenge w Chinach

Od piątku w Pekinie osiemnaście robotów Koła Naukowego Robotyków KoNaR ruszy do walki w ramach zawodów Robot Challenge 2017. Maszyny dziesięciu studentów PWr będą rywalizować w sześciu konkurencjach, m.in. walkach sumo, sprincie i freestyle’u.

– Dość ostrożnie podchodzimy do nadziei medalowych, choć w tym roku członkowie koła zdobyli blisko 60 krążków na różnych zawodach w kraju. Mamy jednak świadomość wielkiej różnicy między poziomem zawodów zagranicznych, szczególnie w krajach takich jak Japonia czy Chiny, a lokalnych – mówi Anna Postawka, prezes ds. informacyjnych KoNaR-u.

Więcej o zawodach na naszej stronie: http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/studenci-konar-u-na-miedzynarodowych-zawodach-robotow-w-pekinie-10575.html. Efekty zmagań w Pekinie będzie można śledzić na profilu koła na FB (https://www.facebook.com/KoNaRRobotics/).

Air Cargo Challenge w Chorwacji

W przyszły wtorek w Zagrzebiu zespół Jet Stream z Politechniki Wrocławskiej po raz pierwszy weźmie udział w Air Cargo Challenge. To międzynarodowe zawody, w których startują samoloty wykonane przez studentów i doktorantów.

Na konkurs nasi studenci musieli zbudować samolot, który będzie w stanie nie tylko unieść w ładowni jak największy ciężar, lecz też  pokonać w powietrzu ponadkilometrowy odcinek w jak najkrótszym czasie. – W projekcie trzeba było wykorzystać silnik oraz śmigło z góry ustalone przez organizatorów. Nie mogliśmy zastosować żadnych własnych modyfikacji – wyjaśnia Rafał Marcinkowski z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

Więcej o zawodach na naszej stronie: http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/jet-stream-zadebiutuje-na-zawodach-w-zagrzebiu-samoloty-juz-gotowe-do-startu-10573.html. Przebieg rywalizacji będzie można śledzić na profilu zespołu na FB (https://www.facebook.com/Jetstream.PWr/

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama