Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne Masters and More - Dlaczego warto wziąć w nich udział?

2016-10-19

Na jakie studia magisterskie zdecydować się po licencjacie. Jakie wybrać studia podyplomowe? A może MBA będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Która zagraniczna uczelnia pomoże Ci sfinansować studia? Jeżeli coraz częściej zadajecie sobie takie pytania, warto wziąć udział w październikowych targach magisterskich.

Tam znajdziemy odpowiedzi na większość pytań związanych z kontynuowaniem studiów. Sprawdźmy zatem, do kogo adresowane są targi magisterskie, dlaczego udział w nich jest jak najbardziej wskazany i w jaki sposób się do nich przygotować, aby obecność podczas takiego wydarzenia zaowocowała najlepszym wyborem dalszej edukacji.

KOMPLEKSOWA INFORMACJA W JEDNYM MIEJSCU

Międzynarodowe targi magisterskie MASTERS AND MORE są adresowane do osób rozważających podjęcie zagranicą studiów II stopnia, podyplomowych lub MBA i mają na celu pomóc w znalezieniu odpowiedniego kierunku dalszego kształcenia. Odwiedzając je, mamy dostęp do szerokiej oferty kilkudziesięciu szkół wyższych z zagranicy prezentujących studia na kilkuset kierunkach. Na targach możemy spotkać przedstawicieli zagranicznych uniwersytetów z między innymi Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To daje nam możliwość poznania szerokiej oferty podczas jednego dnia. Przeszukiwanie stron www oraz, w razie zainteresowania uczelnią, próba kontaktu telefonicznego zajmuje dużo czasu i często nie daje odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Targi  umożliwiają spotkanie z przedstawicielami uczelni, odpowiedź na wszystkie nasze pytania związane z zarówno z kierunkiem studiów, jak i rekrutacją. Możemy zapytać o możliwości rozwoju, jakie stwarza uczelnia, naukę języków, wyjazdy zagraniczne, dostępne stypendia lub inne formy finansowania nauki. Uzyskamy także informację, w jaki sposób zwiększyć szansę na dostanie się na wybrany kierunek, jak przygotować dokumenty aplikacyjne czy też sprawdzić, jakie będziemy mieć możliwości odbycia potencjalnych staży i praktyk. Takie spotkanie podczas targów ma charakter mniej formalny niż na uczelni, dzięki czemu można uzyskać wiele cennych i ciekawych informacji, których nie znajdziemy w Internecie.

Poza tym podczas targów magisterskich odbywają się prezentacje ekspertów, po    święcone kwestiom bliskim studentom, jak strategia wyborów studiów, możliwości programu Erasmus +, finansowanie studiów zagranicą i ubieganie się o miejsce na studia na zagranicznych uczelniach. Dużą korzyścią jest nawiązanie osobistego kontaktu  z przedstawicielami uczelni. Ułatwia to późniejszą korespondencję oraz procedurę rekrutacyjną, jak również daje nam pierwsze wrażenie o uczelni. Studenci mają również możliwość porozmawiania z przedstawicielami organizacji studenckich i sprawdzenia, czy chcieliby dołączyć do wybranej organizacji.

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE

Aby udział w targach magisterskich był efektywny , konieczne będzie odpowiednie przygotowanie się do nich. Rozpocznijmy od odpowiedzenia strony internetowej targów w Warszawie pod adresem http://www.master-and-more.eu/en/masters-study-fair-warsaw/, ponieważ coraz częściej wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Rejestracja on-line, oprócz zgłoszenia udziału, daje także inne udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z narzędzia planowania targów. Po zalogowaniu się do targowego portalu możemy sprecyzować swoje zainteresowania i w  ten sposób od razu zobaczyć, którzy wystawcy oferują odpowiadające nam kierunki studiów. Dzięki temu podczas targów odwiedzimy stoiska tylko tych wystawców, których posiadają w swojej ofercie interesujące nas kierunki studiów. 

Ponadto dzięki rejestracji możemy się umówić na indywidualne konsultacje z reprezentantami wystawców. Dla osób zainteresowanych rozpoczęciem swojej profesjonalnej ścieżki kariery oferujemy darmowe profesjonalne zdjęcia do CV oraz konsultacje ze specjalistą HR. Dodatkowo jedna osoba otrzyma stypendium w wysokości 500euro na swoje przyszłe studia. Targi MASTER AND MORE to jedyne tego typu targi w Polsce – zarejestruj się już dziś!

Targi MASTER AND MORE,  27 października, 13:00  17:00, JM Hotel.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • co tam [0]Wyzsza szkola bezpieczeństwa to dobry wybór, polecam tę Uczelnie ze względu na dobrze dopasowane specjalności do wymagań rynku pracy oraz znaczną ilość praktyk. System stypendialny przyjazny studentow...

  2017-04-26, 21:38:56
  gimbo
Zobacz wszystkie wypowiedzi
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama