Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najpopularniejsze polskie uczelnie w rekrutacji na rok akademicki 2018/2019

2018-11-27

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego co roku przygotowuje raport, w którym przedstawiane są wyniki rekrutacji na studia. Wiemy już, w jakich liczbach przedstawia się nabór na rok akademicki 2018/2019. Zobacz, jakie polskie uczelnie były najpopularniejsze!

Zobacz wyniki opublikowane przez MNiSW!Rekrutacja w liczbach

Według raportu MNiSW na rok akademicki 2018/2019 zarekrutowało się 416153 osób w całej Polsce (305298 kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie, 110855 kandydatów na studia drugiego stopnia). Oczywiście popularniejsze były zdecydowanie publiczne uczelnie, na które zapisało się ponad 300000 studentów.

Najpopularniejsze polskie uczelnie w rekrutacji na rok akademicki 2018/2019

W ogólnym zestawieniu najpopularniejszych uczelni (studia pierwszego stopnia i studia jednolite magisterskie) króluje Politechnika Gdańska, gdzie zanotowano wyniki 8,8 zgłoszeń na jedno miejsce. Następnie na podium ulokowały się Politechnika Warszawska (7,2) oraz Politechnika Poznańska (6,9). Na czwartej pozycji znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a zaraz za nim Politechnika Łódzka.

Patrząc według specjalizacji placówki, można stwierdzić, że kandydaci na studia w pierwszej kolejności wybierali uczelnie tehniczne, a następnie ekonomiczne. Dopiero za nimi pojawiały się kolejno uniwersytety, uczelnie wychowania fizycznego, wyższe szkoły rolnicze, pedagogiczne, teologiczne i zawodowe.

Jeśli chodzi o uczelnie niepubliczne w trybie stacjonarnym, kandydaci najczęściej wybierali Uniwersytet SWPS w Warszawie (3882 kandydatów), a następnie Wyższe Szkoły Bankowe: w Poznaniu (2765 kandydatów), Gdańsku (2124 kandydatów) i Wrocławiu (1948 kandydatów). Szkoły WSB zdominowały ten ranking, deklasując również inne placówki w zestawieniu studiów niestacjonarnych. Wśród najpopularniejszych szkół wyższych prywatnych znajdziemy też m.in. Uczelnię Łazarskiego w Warszawie (1529 kandydatów), Społeczną Akademię Nauk z siedzibą w Łodzi (1205 kandydatów), Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie (1052 kandydatów)

Zobacz też, które kierunki studiów były najpopularniejsze podczas rekrutacji >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: gov.pl

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama