Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Powitanie Erasmusów we Wrocławiu

2017-10-18

26 października w Zajezdni Dąbie we Wrocławiu wspólnie świętujemy 30 lat programu Erasmus! "Powitanie Erasmusów" jest skierowane nie tylko do uczestników programu Erasmus, ale także do wszystkich studentów zagranicznych i polskich oraz do tych, którym bliska jest idea międzynarodowych programów młodzieżowych takich jak np. Europejski Korpus Solidarności. Na wydarzenie zaprasza Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w partnerstwie z wrocławskimi uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi.

W programie przewidziane zostały atrakcje integracyjne i warsztaty przybliżające obcokrajowcom kulturę polską.

Od godziny 14.00 w dawnej wrocławskiej zajezdni tramwajowej Dąbie, w której obecnie działa Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń", odbędzie się święto programu Erasmus+. Na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji oraz niespodzianek.

W programie przewidziane zostały atrakcje integracyjne i warsztaty przybliżające obcokrajowcom kulturę polską, pozwalające na integrację, jak również zdobycie praktycznych umiejętności, które pozwolą studentom z innych krajów lepiej odnajdywać się w nowym środowisku.

Wśród licznych zajęć pojawią się praktyczne dla studentów zagranicznych, ale także i niektórych studentów polskich warsztaty kulinarne, podczas których będzie można nauczyć się lepić tradycyjne polskie pierogi. Erasmusi będą mogli także zapoznać się z lokalnym rękodziełem i samodzielnie tworzyć ceramikę bolesławiecką charakterystyczną dla Dolnego Śląska i Wrocławia oraz nauczyć się ręcznego plecenia wianków mazowieckich, które kojarzą się z tradycyjną kulturą polską. Uczestników wydarzenia zapraszamy również do udziału w europejskim speed talking, czyli konwersacjach, podczas których cudzoziemcy przećwiczą zwroty przydatne w Polsce, a mieszkańcy Wrocławia zmierzą się z próbą wyjaśnienia ich obcokrajowcom. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się podczas gry Jenga XXL, która polega na przybliżeniu graczom Wrocławia. Animatorem będzie przewodnik wrocławski, który opowie w ciekawy sposób o różnych atrakcjach w mieście.

W ramach "Powitania" uczestnicy programu Erasmus i mieszkańcy Wrocławia będą mogli wziąć udział w animacji przygotowanej przez Akademicki Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok. Jest to zespół, który łączy studentów różnych wrocławskich uczelni. W tym specjalnym dniu tancerze nie tylko wystąpią przed publicznością, ale poprowadzą również lekcje tańca.

Zajęcia związane z "Powitaniem Erasmusów" odbywać się będą nie tylko w Zajezdni Dąbie. Dodatkowo zaplanowane są także rowerowe wycieczki po Wrocławiu, oprowadzanie po mieście z przewodnikami na specjalnie podstawionych z okazji tego wydarzenia melexach, gra miejska From Wratislavia to Wrocław.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się koncert o charakterze jam session, w którym będą mogli wziąć udział uczestnicy wydarzenia i zagrać oraz zaśpiewać znane europejskie utwory. Wydarzenie będzie trwało w godzinach 14.00-21.00. Wstep wolny.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama