Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszyła 2. edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

2017-11-07

Ruszyła 2. już polska edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award). Inicjatywa przeznaczona jest dla studentów pielęgniarstwa oraz osób  w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa. Zwycięzca otrzyma stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych oraz możliwość odbycia indywidualnego stażu w Polsce lub w Szwecji. Termin zgłoszeń upływa 19 listopada 2017 roku. 

Konkurs przeznaczony jest dla studentów pielęgniarstwa oraz osób w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa.Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa oraz osób w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązanie mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymi. W trakcie będącego częścią nagrody stażu, stypendysta ma szansę zdobyć rozległą wiedzę z wielu dziedzin opieki medycznej, szczególnie w zakresie opieki nad osobami starszymi. Dodatkowo, zwycięzca otrzymuje stypendium w wysokości 25 tys. złotych, a także możliwość przedstawienia swojego projektu przed Jej Wysokością Królową Szwecji. Pierwsza edycja konkursu w Polsce odbyła się w zeszłym roku.

Mój zwycięski pomysł polegał na stworzeniu organizacji, która łączyłaby ludzi chętnych nieść pomoc osobom starszym i seniorom. Organizacji, która spełniałaby marzenia seniorów, aby pokazać im, jak bardzo ważni są dla społeczeństwa i tym samym poprawić jakość ich życia – powiedziała Natalia Duszeńska, zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu.

Do konkursu podchodzić można tylko indywidualnie. Zgłoszenia i pomysły dotyczyć mogą dowolnego projektu powiązanego z tematyką opieki nad osobami starszymi. Mogą to być koncepcje dotyczące rozwiązań systemowych, innowacyjnych metod opieki bądź rehabilitacji, przykłady udogodnień i wszelkie inne, których ideą jest podnoszenie jakości świadczonych usług i komfortu pracy w geriatrii. Aplikacje konkursowe wysyłać należy poprzez dedykowaną stronę internetową (http://www.queensilvianursingaward.pl).

– Pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłoszonych zostało ponad dwieście pomysłów na usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Jesteśmy przekonani, że druga edycja będzie równie owocna – dodał Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover. – Takie inicjatywy jak Queen Silvia Nursing Award przyczyniają się do wzrostu świadomości znaczenia pielęgniarstwa, szczególnie geriatrycznego oraz zwiększenia prestiżu tego wymagającego i niezwykle potrzebnego zawodu.

Konkurs o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) to dar, który Swedish Care International przygotował dla Jej Wysokości Królowej Sylwii na jej siedemdziesiąte urodziny. Jego celem jest umożliwienie rozwoju i kreatywności pośród studentów pielęgniarstwa, którzy podejmują się w swojej karierze zawodowej opieki nad osobami starszymi i chorującymi na demencję. Jest także zachętą do dialogu i wymiany idei na temat poziomu opieki medycznej oraz geriatrii w Polsce oraz możliwościami jej rozwoju. Organizatorzy chcą także pokazać, że wykształcenie pielęgniarskie, zwłaszcza w za­kresie opieki nad osobami starszymi, prowadzi do pracy, która może być atrakcyjna i satysfakcjonująca.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama