Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Targi Edukacyjne Uczelni Polskich w NY za nami

2014-03-25

W niedzielę 23 marca 2014 roku w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku odbyła się trzecia edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele 8 wiodących szkół wyższych oraz młodzież polonijna zainteresowana podjęciem studiów w Polsce. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku oraz Stowarzyszenie MANKO.

Podczas Targów goście mogli zapoznać się z ofertami prezentowanymi w trzech strefach wystawienniczych – READY, STUDY, GO! POLAND!, VISIT POLAND oraz GET WELL IN POLAND. Przy okazji młodzież mogła zobaczyć zabytkowe wnętrza The Joseph Raphael De Lamar House, w którym obecnie mieści sie nasz Konsulat, w której przy Madison Avenue i 37 ulicy usytuowana jest polska placówka dyplomatyczna.

Pierwsza strefa została zagospodarowana przez przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Politechniki Białostockiej i Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Podczas Targów zwiedzający poznali opracowaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prezentację READY, STUDY, GO! POLAND! EDUCATIONAL POSSIBILITIES IN POLAND, która przybliżyła ogólne warunki, na jakich odbywa nauczanie na poziomie akademickim oraz możliwości, jakie daje studiowanie w Polsce.

W specjalnej strefie VISIT POLAND promowano polskie atrakcje turystyczne takie jak miasto Kraków, pojezierze mazurskie, Góry Świętokrzyskie, kompleks drewnianych cerkwi na Podkarpaciu, polskie morze, Wyżynę Lubelską, czy atrakcje Mazowsza.

Amerykańska polonia często wykorzystująca wakacje nie tylko do odwiedzin rodzin i bliskich w ojczyźnie, ale także do skorzystania z usług ośrodków medycznych i wypoczynkowych. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom organizatorzy stworzyli strefę GET WELL IN POLAND, w której zaprezentowali się Uzdrowisko Kopalni Soli Wieliczka, Klinika Krakowska, SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej oraz Klinika Dentystyczna Aesthetica Dermadent.

Organizowane już po raz trzeci spotkanie stanowi odpowiedź na wysokie koszty studiów wyższych w USA. Młodzież polonijna kończąca high schools poszukuje alternatywnych rozwiązań. Polskie uczelnie gwarantują nie tylko niższe nakłady finansowe, ale również wysoki poziom nauki. Ze statystyk Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku wynika, że ilość wydanych w 2013 roku wiz studenckich wzrosła o jedną trzecią w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zobacz zdjęcia z Targów Edukacyjnych w Nowym Jorku >>

ip

GALERIA ZDJĘĆ: Targi Edukacyjne Uczelni Polskich w Nowym Jorku (8)
Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama