Kursy i szkolenia - Edukacja

Trwa rekrutacja na konferencję naukową "PORT for Health: Neuroscience"

2021-09-28 11:43:39

Zaburzenia psychiczne, neurorozwojowe i odżywiania – na tych tematach skupiać się będzie konferencja naukowa „PORT for Health: Neuroscience” organizowana przez Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii z Wrocławia. Ruszyła rejestracja uczestników.

port

Kiedy odbędzie się międzynarodowa konferencja?

Międzynarodowa konferencja „PORT for Health: Neuroscience” odbędzie się w dniach 13-15 października 2021 r. Jej program poświęcony będzie zagadnieniom z zakresu neurobiologii i neuropsychiatrii. Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w Europie, a także ze Stanów Zjednoczonych i Chin. Z uwagi na trwającą pandemię, konferencja będzie miała formułę hybrydową.

Program wydarzenia podzielony jest na trzy bloki tematyczne: zaburzenia afektywne, zaburzenia odżywiania oraz zaburzenia neurorozwojowe. W sumie uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 20 transmitowanych na żywo wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach. Wśród prelegentów będą naukowcy związani na co dzień z Łukasiewicz – PORT jako Liderzy Zespołów Badawczych: dr Michał Ślęzak, prowadzący badania nad depresją, dr Witold Konopka, zajmujący się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami odżywiania i dr Tomasz Prószyński, badający mechanizmy regulujące powstawanie i organizację synaps w ośrodkowym układzie nerwowym oraz w mięśniach szkieletowych.

- Neurobiologia to, obok onkologii i bioinżynierii, jeden z kluczowych obszarów badań prowadzonych przez działające w naszym Instytucie Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii – mówi dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii. –Tematyka badań podejmowanych przez nasze zespoły dotyczy kwestii niezwykle ważnych dla współczesnego społeczeństwa. Choroby neuropsychiatryczne, podobnie jak onkologiczne, należą do największych problemów zdrowotnych i socjoekonomicznych współczesnego świata. Stąd idea, by konferencje pod wspólnym hasłem „PORT for Health” miały charakter cykliczny, przyczyniając się do wymiany myśli i doświadczeń, a także nawiązywania współpracy między naukowcami, praktykami i przedstawicielami świata biznesu – dodaje dr Dybczyński.

„PORT for Health: Neuroscience 2021” to pierwsza z  cyklu konferencji naukowych poświęconych istotnym zagadnieniom z pogranicza nauki i medycyny, na które zapraszać będzie wrocławski Instytut Sieci Badawczej Łukasiewicz. Spotkania będą skupiać naukowców, klinicystów i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego, którzy poruszą tematy mające istotne znaczenie dla ludzkiego zdrowia oraz rozwoju współczesnych nauk biomedycznych. Główne tematy dyskusji to m.in. podstawowe mechanizmy molekularne i rozwój modeli chorób, poszukiwanie nowych leków oraz możliwości nowatorskich terapii celowanych w medycynie spersonalizowanej. W tym roku przedmiotem konferencji będzie neurobiologia, następnie – onkologia.

Kto jest organizatorem konferencji „PORT for Health: Neuroscience”?

Organizatorem konferencji jest działające w ramach Łukasiewicz – PORT Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii. To nowoczesna instytucja o profilu badawczo-rozwojowym i wdrożeniowym. Głównymi obszarami zainteresowań działających tu zespołów badawczych są neurobiologia, onkologia i szeroko rozumiana biotechnologia. Warto dodać, że konferencje naukowe cyklicznie organizuje również drugie z centrów naukowo-badawczych Łukasiewicz – PORT, Centrum Inżynierii Materiałowej.

Zdrowie jest jednym z kluczowych kierunków badawczych instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Obszar ten obejmuje badania i rozwój nowych technologii, diagnostyki i terapii, wytwarzania produktów leczniczych oraz aparatury i technologii medycznej. Instytuty działające w Grupie Badawczej Łukasiewicza „Zdrowie” wytwarzają produkty dla technologii leków odtwórczych, jak i oryginalnych oraz realizują wszystkie etapy powstawania wyrobów medycznych i aparatury. Innowacyjność Łukasiewicza w dziedzinach związanych ze zdrowiem to badania nad nowymi materiałami przeznaczonymi do stosowania w medycynie, nowoczesna i spersonalizowana diagnostyka oraz terapie medyczne oparte na inżynierii białek, a także wykorzystaniu sztucznej inteligencji i biosensorów.

Rejestracja na konferencję

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Rejestracja internetowa uczestników trwa do 10. października 2021 r. Koszt udziału w konferencji to 80 zł.

Program konferencji, listę zaproszonych prelegentów oraz formularz rejestracji znaleźć można na stronie https://neuroscience.port.org.pl/

Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, rozwijając nowe technologie na potrzeby przemysłu. Aktywność naukowo-badawcza ośrodka koncentruje się wokół inżynierii materiałowej i biotechnologii. Instytut wspiera rozwój polskich firm i start-upów, jak XTPL czy SensDx, a jednocześnie jest wiarygodnym i pożądanym partnerem dla międzynarodowych korporacji, takich jak Roche, Pfizer, Amgen czy LG Electronics. Instytut jest Podmiotem Zarządzającym programem Wirtualny Instytut Badawczy.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zrównoważona gospodarka i energia.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Konferencja naukowa, "PORT for Health: Neuroscience"
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
FIR
8. Forum Inteligentnego Rozowju Uniejów 2023

Poznaj szczegóły wydarzenia.

konferencja
Konferencja online Masters&Robots Youth

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Salut-Hola
Odkryj Nowe Horyzonty Nauki Języków Hiszpańskiego i Francuskiego Online w Szkole Salut-Hola!

Tutaj uczysz się języków w sposób wygodny i skuteczny, czerpiąc liczne korzyści.

Polecamy
Zobacz harmonogram spotkań w ramach projektu!
"Hakuna Matata" - nadchodzi cykl spotkań na UMCS Lublin

Zobacz harmonogram spotkań w ramach projektu!

Polecamy
Ostatnio dodane
FIR
8. Forum Inteligentnego Rozowju Uniejów 2023

Poznaj szczegóły wydarzenia.

konferencja
Konferencja online Masters&Robots Youth

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.