Z życia Uczelni - Studia

35-lecie programu Erasmus+. Jak przebiegała konferencja?

2022-12-15 08:42:12

Dzisiaj w Brukseli odbędzie się uroczystość zakończenia obchodów 35-lecia programu Erasmus+. Erasmus+ powstał w 1987 r. Z jego oferty edukacyjnej, obejmującej studia, szkolenia, pracę i wolontariat za granicą, skorzystało do tej pory prawie 13 mln osób. W nadchodzących latach dzięki Erasmusowi+ kolejne osoby będą mogły kontynuować naukę i uczestniczyć w międzynarodowych projektach. 

Zobacz też: Nauka za granicą: czy Ameryka spełnia marzenia?

erasmusCo się wydarzy podczas konferencji?

Konferencja jest doskonałą okazją, by posłuchać opowieści uczestników programu o ich doświadczeniach, podzielić się swoimi wrażeniami, lepiej poznać historię programu i wymienić poglądy na temat jego przyszłości. W konferencji wezmą udział wiceprzewodniczący do spraw europejskiego stylu życia Margaritis Schinas i komisarz do spraw edukacji, kultury, młodzieży i sportu Mariya Gabriel, a także przewodnicząca Komisji Kultury Parlamentu Europejskiego Sabine Verheyen oraz minister edukacji, młodzieży i sportu Czech Vladimír Bala¹.

Jak powstał program Erasmus+?

Pomysłodawcy programu Erasmus+, jego beneficjenci oraz pracownicy instytucji krajowych i europejskich zajmujący się jego realizacją wezmą udział w różnych sesjach i warsztatach, między innymi na temat priorytetów Erasmusa+, dobrych praktyk oraz historii programu. Na zakończenie imprezy można będzie zwiedzić wystawę zdjęć uczestników programu DiscoverEU oraz obejrzeć występy artystyczne.

Wydarzenie jest również okazją do zaprezentowania sprawozdania rocznego programu Erasmus+ za 2021 r., w którym przedstawiono wyniki przeprowadzonych działań. Ze sprawozdania wynika, że w samym 2021 r., choć na całym świecie panowała trudna sytuacja, wsparcie z programu Erasmus+ otrzymało prawie 19 tys. projektów z udziałem ponad 70 tys. organizacji. Dzięki temu 648 tys. uczniów, studentów, przedstawicieli kadry edukacyjnej oraz młodych ludzi, w tym co najmniej 65 tys. osób o mniejszych szansach, wzięło udział w projektach mobilności. Dowodzi to, że program w dalszym ciągu zmienia na lepsze życie obywateli Europy i świata, a wciąż rosnąca liczba uczestników świadczy o jego niesłabnącej atrakcyjności.

To całodniowe wydarzenie, transmitowane również online, jest podsumowaniem obchodów rocznicowych, które odbyły się w Europie i w krajach stowarzyszonych z programem. Na specjalnej stronie internetowej poświęconej rocznicy Erasmusa+ zaprezentowano najważniejsze dane dotyczące programu oraz historie jego uczestników.

Plan na 2023 rok

W 2023 r., w ramach działań następczych po Europejskim Roku Młodzieży, głos młodych nadal będzie wybrzmiewać w Europie i na świecie, przede wszystkim dzięki intensyfikacji działań na rzecz młodzieży finansowanych z programu Erasmus+. Program nie tylko wspiera projekty na rzecz zielonej transformacji we wszystkich sektorach edukacji, lecz również promuje zrównoważone rodzaje transportu i zachowania bardziej przyjazne dla środowiska w celu osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Projekty i działania realizowane w ramach programu Erasmus+ pomogą również w realizacji unijnego celu w zakresie podnoszenia kwalifikacji i nabywania nowych kwalifikacji zawodowych, co stanowi cenny wkład w obchody Europejskiego Roku Umiejętności.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Erasmus+, studia, studenci, 2023, konferencja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dzień Otwarty w Szkole ReÅźyserii
Dzień Otwarty w Szkole Reżyserii Teatralnej i Filmowej

Weź udział w Dniu Otwartym Szkoły Reżyserii Teatralnej i Filmowej, który odbędzie się online już 12 maja 2024 roku.

Collegium Da Vinci
Collegium Da Vinci jedną z najpopularniejszych uczelni w Polsce!

Jak podaje raport Ministerstwa Edukacji i Nauki, Collegium Da Vinci należy do grona uczelni cieszących się największym zainteresowaniem w Polsce.

dietetyka studia
Modyfikacja programów studiów II stopnia na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Uczelnia ta dopasowuje ofertę kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku oraz potrzeb rozwoju gospodarki.

Polecamy
Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2019 roku.
Konferencja Project Engineering - trwają zapisy na wydarzenie Warszawa

Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2019 roku.

Ostatnio dodane
Dzień Otwarty w Szkole ReÅźyserii
Dzień Otwarty w Szkole Reżyserii Teatralnej i Filmowej

Weź udział w Dniu Otwartym Szkoły Reżyserii Teatralnej i Filmowej, który odbędzie się online już 12 maja 2024 roku.

Collegium Da Vinci
Collegium Da Vinci jedną z najpopularniejszych uczelni w Polsce!

Jak podaje raport Ministerstwa Edukacji i Nauki, Collegium Da Vinci należy do grona uczelni cieszących się największym zainteresowaniem w Polsce.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.