Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jak wyglądają studia kosmetologiczne?

2018-10-30

Studia kosmetologiczne zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego - gabinety kosmetyczne czy też ośrodki medycyny estetycznej potrzebują specjalistów, którzy mają szeroką wiedzę dotyczącą nie tylko samych zabiegów, lecz także nowoczesnych urządzeń do ich wykonywania. Zobacz, co warto wiedzieć o tego typu kierunkach w szkołach wyższych.

Zobacz, czego nauczysz się wybierając studia kosmetologiczne!

Czego nauczysz się podczas studiów kosmetologicznych?

Studia kosmetologiczne nie są wcale takim łatwym kierunkiem jak mogłoby się wydawać. Studenci zdobywają na nich wiedzę z wielu dziedzin - również tych medycznych. Oprócz dużej ilości praktycznej nauki, doskonalone są także umiejętności miękkie, które przydają się podczas pracy z klientami. Przedmioty na tym kierunku dotyczą między innymi takich dziedzin jak fizjologia, chemia, biologia, farmakologia, dermatologia, pielęgniarstwo, ziołolecznictwo czy higiena i anatomia. Studenci kosmetologii uczą się również wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne czy upiększające zgodnie z występującymi u danej osoby wskazaniami i przeciwwskazaniami.

Specjalności na studiach kosmetologicznych

Podczas studiów kosmetologicznych zdobędziesz rozległą wiedzę z wymienionych powyżej dziedzin, jednak dopiero podczas wyboru specjalizacji będziesz miała okazję poznać szczegółowe zagadnienia dotyczące konkretnych zabiegów. Jeśli chodzi o wybór specjalizacji, to jest ich naprawdę dużo i można podzielić je na te bardziej związane z medycyną oraz te, które wiążą się z pielęgnacją.

Do pierwszej kategorii można zaliczyć między innymi kosmetologię leczniczą oraz podologię. Pierwsza specjalizacja obejmuje głównie zakres zabiegów medycyny estetycznej, ale nie tylko. Zajmuje się ona również dermatologią estetyczną, dietetyką z elementami suplementacji oraz elementami chirurgii estetycznej. Na niektórych uczelniach do kosmetologii leczniczej zalicza się również laseroterapię. Jeśli chodzi o podologię, to jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się defektami oraz chorobami stóp. Wybierając tę specjalizację, dowiesz się  wszystkiego na temat chorób tej części ludzkiego ciała, a także o sposobach ich zapobiegania i leczenia.

Do specjalizacji związanych z pielęgnacją i kosmetyką należą między innymi kosmetologia stosowana, wizaż i stylizacja oraz SPA&Wellness. Wybierając pierwszą z nich, nauczysz się wszystkiego o pielęgnacji skóry oraz wykonywaniu zabiegów przeciwstarzeniowych, a także o tym, jak dobierać i stosować dane kosmetyki. Specjalizacja dotycząca wizażu i stylizacji zainteresuje wszystkich, którzy chcą poznać tajniki wykonywania makijażu, pielęgnacji włosów i układania fryzur, a także doboru stroju i łączenia ze sobą kolorów tak, aby pasowały do urody i sylwetki klientki. Ostatnią możliwą do wyboru specjalizacją jest SPA&Wellness, podczas której nauczysz się wykonywać zabiegi odnowy biologicznej.

Gdzie można pracować po studiach kosmetologicznych?

Studia kosmetologiczne dają szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o pracę. W zależności od tego, jaką wybierze się specjalizację, pracę można znaleźć w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach SPA czy gabinetach dermatologicznych. Ponadto, absolwenci kosmetologii mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach badań produktów kosmetycznych i poradniach podologicznych. Mogą zostać także stylistami i wizażystami lub założyć własny salon kosmetyczny.

Jeśli zastanawiasz się nad studiowaniem kosmetologii, to pamiętaj, że musisz zdawać maturę z takich przedmiotów jak biologia, matematyka, chemia oraz fizyka. Kierunek ten dostępny jest w ofercie wielu uniwersytetów, jednak do najlepszych z nich należą: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

PO

fot. www.pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama