Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Świąteczne dylematy - co kupić studentowi pod choinkę?

2018-12-13

Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, każdy zastanawia się, jakie prezenty powinny znaleźć się pod choinką. Problem z wyborem upominków, które trafią w gusta obdarowywanych, zdarza się każdemu. W naszym artykule pragniemy pomóc tym, którzy nie wiedzą, co kupić na gwiazdę studentowi.

Pomysły na zakup prezentu na gwiazdę dla studenta.

Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, studenci również. A jak wiadomo, okres akademicki to czas, w którym młodzi ludzie obarczeni są wieloma obowiązkami. Poza uczelnią często też pracują, odbywają praktyki bądź staże. W związku z tym warto zastanowić się, co przydałoby się takiej osobie. Święta Bożego Narodzenia to dobry moment, aby spełnić parę życzeń bliskiego lub wspomóc jego edukację i codziennie obowiązki. 

Pomysły na prezenty dla studenta

Książka, aby czytał więcej lub w ogóle zaczął to robić. Dobre dzieło literackie to zawsze świetny i uniwersalny pomysł na prezent, szczególnie, gdy znamy zainteresowania i preferencje osoby, której go sprawiamy. Równie ciekawym oraz praktycznym upominkiem mogą być wszelkiego rodzaju słowniki i encyklopedie, związane z kierunkiem nauczania studenta.

Zegarek, aby się nie spóźniał. Elegancki dobrze prezentuje się na ręce, ale też spełnia funkcję praktyczną. To świetny prezent dla każdego studenta. Oprócz zegarka na rękę, można zakupić mu również budzik.

Kalendarz, aby mógł zapisywać terminy kolokwiów i egzaminów. To kolejna bardzo przydatna rzecz, bez której wielu studentów nie potrafi funkcjonować. Oprócz swojej praktyczności, kalendarz spełni również funkcję estetyczną. W sporządzaniu solidnych notatek z pewnością przyda się też do niego wieczne pióro. Innym pomysłem na prezent z tej kategorii będzie notatnik lub planer.

Cudownym prezentem dla studenta może być również wykupienie kursu, np. językowego lub innego, związanego z kierunkiem studiów. Z pewnością pomoże on w ścieżce do kariery, a odbycie go wzbogaci CV, gdy student będzie ubiegał się o pracę w zawodzie.

Świetne wydają się też wszelkiego rodzaju pomysły, które mogą ułatwić pracę studenta lub umilić jego ścieżkę akademicką.  Przykładowo mógłby to być nowy, pojemny pendrive czy dysk przenośny. Do wyjścia na uczelnię przyda się też torba na laptopa, nesser bądź aktówka. Z pewnością zadowalającym prezentem będzie również powerbank – korzystanie z telefonu to nieodłączna część egzystowania studentów i bardzo często szukają oni na uczelniach kontaktów, do których mogą podłączyć swoją ładowarkę. W takich sytuacjach znacznie ułatwi sprawę przenośna bateria.

Okres studiów wśród wielu osób wiąże się z opuszczeniem rodzinnego domu i wyjazdem do innej miejscowości, gdzie wynajmuje się nowe lokum. W mieszkaniu studenckim często brakuje jednak wielu rzeczy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Warto więc popytać, co byłoby dla naszej bliskiej osoby przydatne. Przykładowo może okazać się, że będzie to żelazko, mikser lub blender - to również pomysły na praktyczny prezent.

Termos lub kubek termiczny, z którym student będzie mógł wyjść na uczelnię, gdy przykładowo nie zdąży wypić swojej ulubionej kawy w domu. Pomoże to z pewnością wytrzymać długie godziny na wykładach.

Etui na telefon –  w pośpiechu często zdarza się nam upuścić telefon, co wyrządza niepożądane skutki. W życiu studenta często zdarzają się takie sytuacje, gdy np. biegnie na tramwaj czy autobus, dlatego etui to kolejny ciekawy pomysł. Oprócz tego, że zamortyzuje upadek smatrfona, może też pięknie się prezentować na sprzęcie elektronicznym.

Gra planszowa z pewnością przyda się na studenckich imprezach. Na rynku jest ich bardzo szeroki wybór. Wszyscy chyba lubią grać w tzw. planszówki, dlatego ten prezent z pewnością znajdzie swoje zastosowanie na niejednej "domówce".

AW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama