Wiadomości - Z życia Uczelni

Akademia Leona Koźmińskiego członkiem Oracle Data Science Early Adopter Program

2020-05-22 12:15:23

ALK i Oracle kształcą przyszłych liderów biznesowych w dziedzinie sztucznej inteligencji i zbiorów Big Data. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie to jedna z 5 europejskich organizacji biorących udział w nowym programie Oracle Data Science Early Adopter Program.

Baner infomrujący  o współpracy Akademii Leona Koźmińskiego i OracleStudia w Akademii Leona Koźmińskiego

Studenci dwóch kierunków Akademii Leona Koźmińskiego: Big Data Science i Management & Artificial Intelligence, będą mieli obecnie dostęp do najnowszego oprogramowania tworzonego przez dział badań i rozwoju Oracle. Dzięki temu będą mogli wejść na rynek pracy jako eksperci ds. analizy danych dysponujący poszukiwanymi przez pracodawców kompetencjami.

Współpraca ALK i Oracle

Rodzina rozwiązań Oracle Data Science ułatwia analizę danych wszystkim użytkownikom — od analityków danych do użytkowników biznesowych i działów informatycznych. Zostały one zaprojektowane z myślą o tworzeniu, szkoleniu i wdrażaniu modeli automatycznego uczenia oraz zarządzania nimi w celu zapewnienia większych sukcesów projektów w dziedzinie analizy danych opartych na współpracy. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego będą mieć dostęp do nowych informacji na temat tych narzędzi, będą też mogli współpracować z zespołami Oracle w celu budowy modeli analitycznych.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasi studenci programu Big Data Science będą mogli uczestniczyć w tak innowacyjnym projekcie i poznać z pierwszej ręki różne zastosowania Machine Learning. Wymiana doświadczeń, jak również możliwość współtworzenia rewolucyjnego na skalę globalną rozwiązania z firmą Oracle daje naszym studentom ogromne możliwości rozwoju kompetencji, ale również wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. Dostępne narzędzia, jak również wsparcie najlepszych specjalistów z dziedziny Big Data pozwolą naszym studentom wyjść na rynek pracy już jako doświadczeni eksperci z unikalnymi kompetencjami – powiedziała prof. ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz, liderka programu Master in Big Data Science.

Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła już pięć inicjatyw w zakresie Big Data i analizy danych, a wkrótce utworzy dedykowany zespół pod kierownictwem wybranego CDO (Chief Data Officer), składający się z inżynierów, administratorów oraz analityków danych. Członkostwo w programie Oracle Data Science Early Adopter Program przyniesie uczelni wiele korzyści, m.in.:

  • pełny dostęp do środowiska Oracle Data Science Cloud Environment
  • możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań opartych na tym środowisku
  • udział w tworzeniu produktów o funkcjonalnościach Data Science
  • bezpośrednia cotygodniowa komunikacja z działem rozwoju produktów Oracle
  • możliwość zadawania proaktywnych pytań dotyczących rozwiązywania problemów
  • możliwość udostępniania udanych projektów biznesowych użytkownikom biznesowym.

Studenci programu Management & Artificial Intelligence skorzystają z możliwości oferowanych przez Oracle, wzmacniając tym samym nie tylko swoje kompetencje w zakresie data science, ale także osadzając je w realnej biznesowej praktyce wraz z Oracle, jako wzorem do naśladowania. Akademia Leona Koźmińskiego czerpie duże korzyści z chmury i narzędzi Oracle, jak również z rozbudowanych warsztatów, wspierając tym samym ambicję Uczelni, którą jest wykształcenie przyszłej generacji liderów biznesowych, dobrze znających język sztucznej inteligencji i Big Data – skomentowała prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska, liderka tego programu.

Współpraca z Oracle w dziedzinie badań i rozwoju przyspieszy realizację projektów Akademii Leona Koźmińskiego w dziedzinie innowacji i wzniesie szkolnictwo wyższe na nieosiągalny wcześniej w Polsce poziom. Mocno wierzymy w to, że to partnerstwo i współpraca przyniosą korzyści nie tylko Akademii Leona Koźmińskiego i Oracle, lecz także wszystkim instytucjom publicznym, towarzystwom i przedsiębiorstwom współpracującym z Uczelnią oraz Oracle w Polsce – powiedział Tomasz Przybyszewski, Oracle Regional Manager.

Informacje o firmie Oracle

Oracle Cloud oferuje kompletny zestaw zintegrowanych aplikacji do sprzedaży, serwisu, marketingu, zasobów ludzkich, finansów, łańcucha dostaw i produkcji, a także wysoce zautomatyzowaną i bezpieczną infrastrukturę 2. generacji zawierającą Autonomiczną Bazę Danych Oracle. Więcej informacji na temat Oracle (NYSE: ORCL) na stronie oracle.com.

Więcej informacji: https://bit.ly/alk_2020_oracle

ip

fot. materiały Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Słowa kluczowe: ALK, Program Oracle, Studia, Big Data Science, Management & Artificial Intelligence, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Akademia Leona Koźmińskiego członkiem Oracle Data Science Early Adopter Program

Warszawska ALK dołączyła do programu Oracle, zrzeszającego 5 europejskich uczelni.

E-konferencja NAWNE 2020 - informacje o wydarzeniu

Po raz 9. studenci zaprezentują swoje projekty badawcze związane z analizą danych.

Ogólnopolski Wirtualny Chór Politechnik uczcił setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Utwór "O ziemio polska" głosami studentów politechnik z całej Polski.

Polecamy
Joschka Fischer już wkrótce we Wrocławiu
Joschka Fischer już wkrótce we Wrocławiu Wrocław

Prezydent Wrocławia i Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego już po raz drugi uhonorują laureata Wrocławskiej Profesury im. Fritza Sterna.

Biznes chemiczny - unikatowe studia inżyniersko-menedżerskie na UG
Biznes chemiczny - unikatowe studia inżyniersko-menedżerskie na UG Gdańsk

Rekrutacja rozpocznie się w maju 2016 roku, a studia ruszą w październiku 2016 roku.

Ostatnio dodane
Akademia Leona Koźmińskiego członkiem Oracle Data Science Early Adopter Program

Warszawska ALK dołączyła do programu Oracle, zrzeszającego 5 europejskich uczelni.

E-konferencja NAWNE 2020 - informacje o wydarzeniu

Po raz 9. studenci zaprezentują swoje projekty badawcze związane z analizą danych.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!