Sport akademicki - Studia

Alpine Snowboard Team rozpoczęli treningi

2012-10-24 15:37:16

Ogromną radość sprawiła zawodnikom Alpine Snowboard Team wiadomość o obfitych opadach śniegu w Austrii i Włoszech, którzy z powodu złych warunków na lodowcach na początku października byli na sztucznej hali w Druszkiennikach na Litwie.

- Wyjątkowo kiepskie warunki śniegowe panowały na lodowcach od początku września. Powodem były opady śniegu a dokładniej, ich brak w całej Europie, co odbiło się na opóźnieniu w otwarciu większości włoskich i austriackich kurortów narciarskich. – żali się Andrzej Gąsienica-Daniel – Większość teamów wybrało alternatywy takie jak hale ze sztucznym śniegiem czy wylot na południową półkulę do Nowej Zelandii czy Chile.

Obecnie najlepsze warunki panują w Hintertux oraz na Stubai’u w Austrii i są tak oblegane że jednorazowo jest nawet 160 teamów trenujących na kilkudziesięciu kilometrowych trasach. Najgorsza a zarazem najbardziej oblegana przez turystów jest sobota i niedziela, gdzie żeby być pierwszym w kolejce otwieranej o 7.30 trzeba  wstać przed 6 rano a chętnych do słonecznej pogody i świeżo wyratrakowanych tras nie brakuje. Dużo spokojniej jest w tygodniu gdzie czas oczekiwania w kolejce wynosi kilka minut.

Snowboardziści z A.S.T. korzystając z obfitych opadów wybrali się na zgrupowanie na lodowcu Stubai w zachodniej Austrii ... i nie żałują. Przywitała ich słoneczna pogoda bez żadnej chmurki na niebie i trasy przygotowane profesjonalnie.  Korzystając w rewelacyjnych warunków, szlifują swoją jazdę wykonując różnego rodzaju przejazdy zadaniowe z rękami na biodrach czy głowie :)  Popołudnia spędzają na treningach koordynacyjno-szybkościowych na miejscowych ogólnodostępnych trasach rekreacyjnych .

- W piątek kończymy 2-tygodniowe zgrupowanie i nie mamy na co narzekać. Każdy dzień przetrenowany na 100%, warunki na trasach - rewelacja, pogoda słoneczna przez cały czas naszego pobytu - cieszy się Tomasz Kowalczyk,  współzałożyciel Teamu.

Dolina Stubai z trasami zjazdowymi o łącznej długości 150 km to wymarzone miejsce dla wszystkich fanów sportów zimowych. Narciarze, snowboardziści, skialpiniści, freestylowcy, rodziny z dziećmi czy miłośnicy gór znajdą tu coś dla siebie. Do dyspozycji są trasy o różnym stopniu trudności. Ponadto Dolina Stubai oferuje liczne imprezy oraz zabawy sportowe, które czynią z niej prawdziwie magiczną zimową krainę.

- Następne zgrupowanie zaplanowane jest w terminie 4-9 listopada i wszystkich naszych fanów przebywających w tym terminie na Stubai’u zapraszamy do spotkania i wspólnych treningów - podsumowuje Andrzej Gąsienica-Daniel.

Tymczasem zapraszamy na stronę: www.astpoland.com oraz na Facebooka, gdzie znajdziecie więcej zdjęć ze zgrupowania Alpine Snowboard Team.

ip

Słowa kluczowe: alpine snowboard team snowboard wyjazd w góry do austrii treningi sport akademicki sztuczna hala
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego trzecia w Pucharze Świata w łyżwiarstwie 2020 Gdańsk

Poznajcie multimedalistkę i reprezentantkę Polski na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie - Kamilę Stormowską.

Polecamy
Sukces Projektu "Gra o Lublin". AZS UMCS w I lidze
Sukces Projektu "Gra o Lublin". AZS UMCS w I lidze

Za nami 11 odsłon Projektu "Gra o Lublin" związanego z rozgrywkami II ligi piłki ręcznej mężczyzn - AZS UMCS.

Polska daje radę w lacrosse
Polska daje radę w lacrosse

Polska reprezentacja bardzo dobrze sobie radzi na mistrzostwach świata w lacrosse. Nasi wygrali już dwa mecze.

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Konkurs Ziaja