Kursy i szkolenia - Edukacja

Animalia ruszają już 15 czerwca!

2023-06-01 10:13:26

Animalia to projekt Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu organizowany we współpracy z Fundacją Zoo Wrocław Dodo oraz Zoo Wrocław, a którego ideą jest wspieranie zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

plakatW tym roku, podczas drugiej już edycji, razem wspieramy zagrożonego wyginięciem pingwina przylądkowego zwanego tońcem. Od 1900 roku nastąpił spadek jego populacji o ponad 95%. Wymieranie przyspiesza! W 2000 roku wielkość populacji szacowano na 53 000 par, a w 2020 roku już tylko na około 20 000 par. To udowadnia, że potrzebują naszego wsparcia!

Pingwinom przylądkowym w naturalnym środowisku zagrażają:

  • Katastrofy ekologiczne spowodowane wyciekami ropy z tankowców (u wybrzeży RPA przebiega jeden z najbardziej ruchliwych szlaków morskich). Jak możesz pomóc? Ogranicz jazdę samochodem, kupuj lokalne produkty!
  • Zanieczyszczenie plastikiem. Jak możesz pomóc? Unikaj jednorazowych opakowań, poddawaj plastik recyklingowi!
  • Zmiany klimatyczne wpływające na przebieg prądów morskich i ławic ryb. Jak możesz pomóc? Ogranicz emisję gazów cieplarnianych, oszczędzaj prąd!
  • Przełowienie oceanów. Jak możesz pomóc? Ogranicz spożycie ryb!

Jak jeszcze możesz pomóc? Wesprzyj naszą „animaliową” zbiórkę! Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na ratowanie pingwinów przylądkowych przez organizację SANCCOB, której działalność Wrocławskie Zoo i Fundacja Dodo wspierają od 2015 roku.

Powołana w 1968 roku organizacja SANCCOB (Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds) zajmuje się ochroną ptaków morskich różnych gatunków u wybrzeży Afryki Południowej. Najwięcej sił skupionych jest na ratowaniu właśnie pingwinów przylądkowych m.in. z katastrof ekologicznych. Fundacja uratowała już około 100 000 morskich ptaków, które bez pomocy człowieka, oblepione ropą, nie miałyby najmniejszych szans na przeżycie. Kolejnym zagrożeniem jest przełowienie przybrzeżnych wód oceanu – gdy w najbliższym otoczeniu nie ma wystarczającej ilości ryb, pary lęgowe nie są w stanie wykarmić młodych. Każdego roku SANCCOB ratuje setki odrzuconych, zbyt późno wyklutych lub osieroconych piskląt. Zajmuje się też sztuczną inkubacją znalezionych, porzuconych jaj.

Ulubionym przysmakiem pingwinów przylądkowych, które zamieszkują południowoafrykańskie wybrzeża, są oczywiście ryby. Zaskakujący natomiast może okazać się fakt, że wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie łączą się one w pary na całe życie. Najlepszym tego przykładem jest Pani Żółta – jedna z mieszkanek wrocławskiego zoo. Zarówno o niej, jak i o innych osobnikach możecie dowiedzieć się więcej podczas finału Animaliów 2023, który odbędzie się we wrocławskim zoo 18 czerwca.

15 czerwca zapraszamy Was również do Port Węglowy Beach Bar, gdzie będziecie mogli wziąć udział w licytacjach, grach i zabawach, a także posłuchać dobrej muzyki i napić się smacznych napojów!

Wpadajcie na nasz fanpage: https://www.facebook.com/animaliauewroc

I wspierajcie pingwiny przylądkowe: https://zrzutka.pl/296j7m  

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Animalia, Uniwerstet Ekonomiczny, zbiórka pieniędzy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Salut-Hola
Odkryj Nowe Horyzonty Nauki Języków Hiszpańskiego i Francuskiego Online w Szkole Salut-Hola!

Tutaj uczysz się języków w sposób wygodny i skuteczny, czerpiąc liczne korzyści.

Salut-Hola
Salut-Hola: Kursy Języka Hiszpańskiego i Francuskiego Online - Odkryj Nowe Horyzonty Językowe!

Ta renomowana szkoła języków obcych z Warszawy, oferuje inspirujące kursy języka hiszpańskiego i francuskiego online.

animalia
Animalia ruszają już 15 czerwca!

Jak wesprzeć gatunki zagrożone wyginięciem?

Polecamy
NAVOICA - infomracje o platformie z kursami MOOC
NAVOICA - udany start polskiej platformy edukacyjnej z bezpłatnymi kursami online

Darmowe Masowe Otwarte Kursy Online od 30 krajowych uczelni i instytucji edukacyjnych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Salut-Hola
Odkryj Nowe Horyzonty Nauki Języków Hiszpańskiego i Francuskiego Online w Szkole Salut-Hola!

Tutaj uczysz się języków w sposób wygodny i skuteczny, czerpiąc liczne korzyści.

Salut-Hola
Salut-Hola: Kursy Języka Hiszpańskiego i Francuskiego Online - Odkryj Nowe Horyzonty Językowe!

Ta renomowana szkoła języków obcych z Warszawy, oferuje inspirujące kursy języka hiszpańskiego i francuskiego online.

Popularne