Polska - Świat nauki

Carrefour przekaże 100 tys. euro na rozwój młodych liderów zmian!

2023-10-25 08:21:25

Carrefour przekaże 100 tys. euro na rozwój młodych liderów zmian! Fundacja Carrefour zainwestuje 100 tys. euro w program rozwojowy Impactful Leaders skierowany do studentów i młodych osób, którzy pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów będą mogli realizować innowacyjne i odpowiedzialnie społecznie projekty. Program realizowany jest przez Fundację Youth Business Poland we współpracy z akceleratorem foodtech.ac i Carrefour Polska, a jego celem jest wsparcie młodych ludzi w dokonywaniu zmian społecznych i środowiskowych. Młodzi liderzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach Open Days, Hackathonie oraz interaktywnym design sprint, który pomoże im w zdobyciu kompetencji przyszłości oraz przekłuciu ich impactowych pomysłów w konkretne działania. Najlepsze zespoły powalczą o nagrody w wysokości 15 000 tys. euro podczas Demo Day.

Zobacz też: Kiedy wypadają dni wolne od pracy w listopadzie 2023?

Impactful LeadersProgram Impactful Leaders

Aktualna sytuacja na świecie wskazuje na potrzebę działań w dziedzinie zdrowia, środowiska i społeczeństwa. Z raportu WHO wynika, że młodzi ludzie coraz częściej doświadczają kryzysu zdrowia psychicznego, a w wyniku pandemii COVID-19 młodzi ludzie na całym świecie doświadczyli zakłóceń w dostępie do edukacji. Do tego, według raportu WMO z 2022 roku (https://public.wmo.int/en/our-mandate/climate/wmo-statement-state-of-global-climate) susza, powodzie oraz fale upałów dotykają wyjątkowo dużą część świata,a średnie globalne temperatury w ciągu ostatnich 8 lat są najwyższe w historii. Te i inne czynniki klimatyczne wpływają na utrudnienia w rolnictwie i produkcji żywności oraz wzrosty cen jedzenia. Jednocześnie według raportu Deloitte z 2023 roku wynika, że obawy dotyczące klimatu są jednymi z największych zmartwień pokolenia generacji Z.

- Pokolenie Z jest świadome zmian zachodzących w świecie i aktywnie podejmuje działania zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Jednakże aż 7 na 10 osób, biorących czynny udział w dbaniu o klimat, deklaruje, że finanse są znaczącym czynnikiem utrudniającym realizację takich działań. Ponadto, według badania przeprowadzonego przez McKinsey Global Institute, przedsiębiorczość społeczna zyskuje na znaczeniu jako narzędzie do rozwiązywania społecznych i ekologicznych problemów. Wzrost zainteresowania projektami pozytywnego wpływu wśród młodych ludzi wskazuje na potrzebę wsparcia i mentoringu w tej dziedzinie. Dlatego też jako Fundacja Youth Business Poland we współpracy z Fundacją Carrefour oraz Carrefour Polska zainicjowaliśmy projekt Impactful Leaders, w którym chcemy wesprzeć młodych ludzi w swobodnym przekształcaniu swoich pomysłów w impactowe biznesy lub projekty społeczne z zakresu: zrównoważonego odżywiania i rolnictwa, odpowiedzialnej produkcji i lokalnego łańcucha dostaw, zmniejszania śladu węglowego, alternatywnych źródeł energii, zwiększania bezpieczeństwa obywateli, przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu, zwiększania jakości życia oraz dostępu do edukacji – podsumowuje Adrian Migoń.

- Carrefour już od ponad 5 lat realizuje w Polsce strategię transformacji żywieniowej, dzięki której możemy jeść mądrze, w sposób odpowiedzialny i dostępny dla wszystkich. Z satysfakcją obserwujemy, że z roku na rok rośnie świadomość naszych klientów i współpracowników w tym obszarze i to nawet pomimo trudnej sytuacji na rynku związanej z wysoką inflacją – mówi Justyna Orzeł, Wiceprezeska i Sekretarz Generalna Carrefour Polska. Generacja Z to pokolenie młodych i silnych charakterów, u których ta świadomość jest jeszcze wyższa. Dzięki wsparciu Fundacji Carrefour, wspólnie z Youth Business Poland, chcemy wyposażyć ich w umiejętności pozwalające skutecznie walczyć o swoje idee. Jestem przekonana, że takie inicjatywy, aktywizujące młodych ludzi i realizujące bliskie nam wartości, jak inkluzywność czy międzypokoleniowość, staną się filarami strategii zrównoważonego rozwoju wielu firm, które chcą mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety – dodaje Justyna Orzeł.

Uczestnicy projektu z Warszawy oraz mniejszych miejscowości na Mazowszu wezmą udział w warsztatach z zakresu rozwoju umiejętności przedsiębiorczości i przywództwa oraz kompetencji miękkich. Podczas Impactful Days uczestnicy zainspirują się od założycieli startupów pozytywnego wpływu. Swoimi doświadczeniami podzielą się, m.in.: Marcin Koziowski CEO Ecobean oraz Mateusz Kowalczyk CEO Foodsi. Następnie kompleksowe wsparcie w formie indywidualnego mentoringu i szkoleń otrzyma 10 najbardziej zaangażowanych zespołów. Wszystko po to, aby wyposażyć młode pokolenie w narzędzia do rozwoju impactowych projektów - z pozytywnym wpływem dla społeczeństwa i planety.

Misją programu jest zwiększenie świadomości młodych ludzi, dotyczącej możliwości podejmowania odpowiedzialnych społecznie aktywności i realizacji projektów pozytywnego wpływu oraz pomoc w finansowaniu takich projektów. Jest ona spójna z misją Fundacji Carrefour i jej filarami działalności: zrównoważonym i świadomym społecznie rolnictwie, solidarnej walce z nadprodukcją odpadów oraz zaangażowaniu społeczności. Program będzie realizowany przez Fundację Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland) we współpracy merytorycznej z akceleratorem foodtech.ac - łączącym żywność z technologią. To już kolejna edycja programu we współpracy z Fundacją Carrefour i Carrefour Polska.

O Fundacji Carrefour

Założona w 2000 roku Fundacja Carrefour działa na rzecz interesu ogólnego, podejmując działania wspierające solidarną transformację żywnościową we Francji i na całym świecie. Tylko w 2022 roku wsparła aż 56 projektów i zainwestowała ponad 19 milionów euro w pomoc w nagłych kryzysach, tj. w regionach doświadczających konfliktów zbrojnych, katastrof naturalnych oraz kryzysów związanych ze zdrowiem. Misja Fundacji Carrefour jest realizowana są poprzez trzy programy: zrównoważone rolnictwo społeczne, podnoszenie świadomości konieczności ograniczania ilości odpadów oraz zaangażowanie społeczne. Celem Fundacji jest urzeczywistnienie programu Ustawa o Żywności Grupy Carrefour i zwiększenie dostępności zdrowej, wysokiej jakości żywności produkowanej w sposób zrównoważony.

O Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT) / Youth Business Poland (YBP)

Fundacja Inkubator Technologiczny od 2008 r. prowadzi w Polsce program Youth Business Poland i zrzesza ponad 130 mentorów-wolontariuszy doświadczonych praktyków biznesu. Misją Fundacji jest rozwój przedsiębiorczości w Polsce i kompleksowe wspieranie początkujących przedsiębiorców i startupów, by mogli w pełni rozwijać swój potencjał, tworzyć stabilne firmy i stymulować rozwój gospodarczy kraju. YBP oferuje wsparcie mentoringowe, akceleracyjne i szkoleniowe oraz pomoc w pozyskiwaniu kapitału.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Carrefour, Impactful Leaders, program, rozwój
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
szkoła
Jak uczyć o nowych technologiach i wykorzystywać je w szkole?

Jak rozmawiać o nowych technologiach w szkole?

Akademia Szkolnych TalentÃłw
Piąty rok działalności Akademii Szkolnych Talentów

To edukacyjny program Sebastiana Kulczyka.

Polecamy
studia
Kto i dlaczego porzuca studia?

Badania dotyczące Polskich studentów.

mLegitymacja studencka - co to jest, jak działa i jak ją aktywować?

Nowy wymiar elektronicznej legitymacji studenckiej i kolejny krok w unowocześnianiu polskich uniwersytetów.

Polecamy
Ostatnio dodane
szkoła
Jak uczyć o nowych technologiach i wykorzystywać je w szkole?

Jak rozmawiać o nowych technologiach w szkole?

Popularne