Z życia Uczelni - Studia

Dr inż. Maciej Gliniak, prof. URK laureatem nagrody Naukowiec Przyszłości 2023

2023-09-28 15:10:33

Dr inż. Maciej Gliniak, prof. URK z Katedry Inżynierii Bioprocesów, Energetyki i Automatyzacji  (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki) został laureatem nagrody Naukowiec Przyszłości 2023 za realizację wielu innowacyjnych badań w zakresie przetwarzania i zagospodarowania odpadów oraz za postawę nastawioną na aktywne budowanie wśród społeczeństwa pozytywnego, a także interesującego wizerunku polskiej nauki i prac B+R.

naukowiecNagroda „Naukowiec Przyszłości” to wyróżnienie dla polskich i zagranicznych uczonych realizujących nowatorskie projekty naukowe, które w przyszłości mogą zmienić nasze życie. Nagradzamy autorów badań, którzy chcą wynikom swoich prac dać szansę wpływać na inteligentny rozwój i lepszą przyszłość. Zdobywcami nagrody są naukowcy i innowatorzy z wizją na przyszłość, realizujący badania zarówno na etapie podstawowym jak i aplikacyjnym oraz projekty służące ludziom.

Nagroda jest formą medialnego, a co za tym idzie wizerunkowego docenienia pracy zarówno doświadczonego Naukowca, jak i Badacza będącego na początku swojej kariery. Służy budowaniu, wzmacnianiu rozpoznawalności i wagi nowatorskich przedsięwzięć prowadzonych przez Uczonych, ale też marki osobistej Laureatów Nagrody. Upowszechnia i informuje opinią publiczną, że wizjonerski sposób myślenia i działania jest niezbędnym elementem do wejścia w lepszą przyszłość całego społeczeństwa i każdego z nas z osobna. 

Wręczenie nagrody odbędzie się podczas uroczystej gali w ramach 8. Forum Inteligentnego Rozwoju, która odbędzie się 20 października 2023 roku.

ip

fot. materialy prasowe

Słowa kluczowe: Maciej Gliniak, URK, laureat, Naukowiec Przyszłości 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kongres CyberTrust
Kongres CyberTrust 2023: Kształtowanie Przyszłości Cyberbezpieczeństwa

Głównym celem Kongresu CyberTrust jest tworzenie platformy do głębokiej dyskusji na temat najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Polecamy
Co zrobić, aby otrzymać zapomogę od uczelni? [PORADNIK]

Wsparcie finansowe od uniwersytetu krok po kroku.

Zajęcia online a stacjonarne
Czym się różnią lekcje stacjonarne od zajęć online?

Sprawdź, który sposób nauczania sprawdza się lepiej w praktyce.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne