Z życia Uczelni - Studia

Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

2023-03-14 15:41:19

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca br., w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędzie się Dzień Otwarty.

dzień otwartyW godzinach od 9:00 do 11:50 w budynku Centrum Kongresowego URK (al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie część ogólna Dnia Otwartego. W holu budynku znajdą się stoiska wydziałowe, na których pracownicy będą prezentować będą ofertę Uczelni. Zaplanowano przekaz online z Centrum Kongresowego URK.  

W trakcie części ogólnej zaprezentowana zostanie oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu: Rolniczo-Ekonomicznego, Leśnego, Hodowli i Biologii Zwierząt, Inżynierii Środowiska i Geodezji, Biotechnologii i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji i Energetyki, Technologii Żywności oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Zaprezentowane zostaną ponadto możliwości działalności w organizacjach studenckich, wyjazdów i praktyk zagranicznych, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni. Zaplanowano także pokaz urządzeń, aparatury naukowej oraz eksponatów związanych z historią Uczelni, zorganizowany przez Bibliotekę Główną URK oraz prezentację 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT).

Wydarzenie otworzy uroczyście JM Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a ofertę Uczelni pod hasłem „Jak studiować – to NATURALNIE u nas” przedstawi dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, Prorektor ds. Kształcenia.  Prezentacje z Centrum Kongresowego będą transmitowane online.

Równolegle, w godz. od 10:00 do 15:00 na terenie kampusu zaplanowano zwiedzanie hali sportowej (al. 29 Listopada 58), Klubu Akademickiego „ARKA” (ul. Z. Klemensiewicza 3) oraz domów studenckich - DS. III oraz DS. IV  (al. 29 Listopada 48c i 48b).

Z kolei w siedzibach poszczególnych wydziałów odbywać się będą warsztaty, wykłady i pokazy, na które obowiązuje rejestracja (https://tiny.pl/wkck5).

Na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym (al. Mickiewicza 21) już od 11:00 zaplanowano zwiedzanie Wydziału, wykład z zakresu ekonomii i zarządzania,  czy przedstawienie zalet nauk przyrodniczych i studiów na WRE. Na Wydziale Leśnym od godziny 12:00 (al. 29 Listopada 46) w programie m.in. geoinformatyka w leśnictwie, symulator harwestera, drewno - materiał doskonały.

Na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt (al. Mickiewicza 24/28) odwiedzający będą mogli się dowiedzieć m.in. Co „robią” świnie? Jak z jaja powstaje kura? Jak hodować komórki w warunkach in vitro? Jak przebiega proces produkcji mleka? Jak rozpoznać, czy mięso jest świeże i dobrej jakości? Jakie są nowoczesne technologie w rozrodzie zwierząt i ludzi?

Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji (al. Mickiewicza 24/28 oraz ul. Balicka 253c) zaplanowano warsztaty dla kandydatów zainteresowanych kierunkami inżynieria i gospodarka wodna oraz inżynieria środowiska (al. Mickiewicza 24/28) oraz geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna oraz architektura krajobrazu (ul. Balicka 253 C). W programie m.in.: Narzędzia współczesnego geodety. Dlaczego stosujemy geosyntetyki w inżynierii środowiska? Ceramika budowlana. Zielone warsztaty – zaprojektuj swój ogród. Bezzałogowe statki powietrzne w pracach geodezyjnych. GIS - technologia tworzenia map cyfrowych. Wybrane geodezyjne instrumenty pomiarowe. Geoinformacja na Giewoncie. AutoCad – komputerowe wspomaganie w budownictwie. Prawdy i mity o "kranowiance".

Odwiedzając Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa (al. 29 Listopada 54), uczestnicy zwiedzić będą mogli szklarnię, a także dowiedzą się - czym są rośliny w probówce? Czy DNA się rusza? Czy rośliny mają włosy? Na czym polega domowa uprawa grzybów jadalnych? Jak rozpoznawać drzewa w mieście?  

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki (ul. Balicka116B) przygotował prezentacje laboratoriów, podczas których dowiemy się m.in. Jak powstają biopaliwa ciekłe i stałe? Zaprezentowana zostanie działalność Laboratorium automatyki i robotyki (w programie m.in.: pojazdy autonomiczne i bezzałogowe statki, „automatyczny pracownik”, druk 3D).

Uczestnicząc w warsztatach Wydziału Technologii Żywności (ul. Balicka 122) można będzie dowiedzieć się, jak rozpoznać dobre jabłka, jak zmierzyć zawartość cukrów i białka za pomocą smartfonu? Jakie właściwości ma kawa? Czym żywią się astronauci?

Z kolei w programie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej (al. Mickiewicza 24/28) znalazły się następujące zagadnienia: kości od A do Z, diagnostyka obrazowa w gabinecie lekarza weterynarii, pokaz tkanek zwierzęcych, czy pierwsza pomoc u psa i kota.

Więcej: https://urk.edu.pl/index/site/3357/11488

Obecnie na UR studiuje ponad 7 tysięcy studentów. Uczelnia w roku akademickim 2023/2024  oferuje kandydatom naukę na  30 kierunkach studiów polskojęzycznych oraz 8 kierunkach anglojjęzycznych. Od wielu lat Uczelnia łączy rozwój naukowy z gospodarką. Żywność, środowisko i energia to sztandarowe problemy badawcze, jakimi zajmuje się Uniwersytet Rolniczy. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.  Uczelnia oferuje naukę w Szkole Doktorskiej oraz studia podyplomowe, w tym MBA. Szkoła Doktorska umożliwia doktorantom kształcenie interdyscyplinarne oraz uzyskanie wysokich kompetencji  i osiągnięcie samodzielności naukowej w dziedzinie nauk rolniczych, dyscyplinie naukowej: nauki leśne, rolnictwo i ogrodnictwo, technologia żywności i żywienia, zootechnika i rybactwo, w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych: inżynieria lądowa i transport, inżynieria mechaniczna, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, a także w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse.

Studenci mają do dyspozycji cztery domy studenckie: I Dom Akademicki „Bratniak”,  Dom Studencki Nr II „Młodość", Dom Studencki Nr III „Oaza", Dom Studencki Nr IV „Czwórka +”. Uniwersytet oferuje pomoc materialną studentom w postaci szerokiego wachlarza stypendiów. Studia na UR przeznaczone są dla wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, a także ekonomicznych. Absolwenci zatrudniani są w najlepszych przedsiębiorstwach działających w Polsce.

Więcej informacji na temat Uczelni można znaleźć na stronie internetowej – www.urk.edu.pl    

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Uniwersytet Rolniczy, Kraków, Dzień Otwarty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
praktyki studenckie
Praktyki studenckie - czym się kierować przy ich wyborze?

Zobacz, czym należy się kierować wybierając miejsce praktyk zawodowych.

jsa
Maleje liczba prac dyplomowych podejrzanych o plagiat

Czym jest spowodowany ten spadek?

Polecamy
Rekrutacja na studia podyplomowe w UMCS Lublin

Poznaj możliwości jakie daje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

Ostatnio dodane
praktyki studenckie
Praktyki studenckie - czym się kierować przy ich wyborze?

Zobacz, czym należy się kierować wybierając miejsce praktyk zawodowych.

jsa
Maleje liczba prac dyplomowych podejrzanych o plagiat

Czym jest spowodowany ten spadek?

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.