Polska - Świat nauki

ETIUDA 8 - wyniki konkursu NCN na stypendia dla młodych naukowców

2020-07-21 13:05:34

Znamy wyniki ósmej edycji konkursu ETIUDA. Narodowe Centrum Nauki sfinansuje 84 stypendia dla doktorantów realizujących badania podstawowe, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery naukowej.

Zobacz też - Małe granty NCN - MINIATURA 4.

Młody człowiek w garniturzeETIUDA 8 - informacje o laureatach

Konkurs ETIUDA jest skierowany do uczestników studiów doktoranckich lub osób mających otwarty przewód doktorski w polskiej jednostce naukowej lub badawczej uprawnionej do nadawania stopnia naukowego doktora. W ósmej edycji konkursu wnioski złożyło aż 448 młodych doktorantów i doktorantek, a finansowanie przyznano 84 z nich. Oznacza to, że wskaźnik sukcesu wynosi 18,75 %.

Nagrody w konkursie ETIUDA

Laureaci otrzymają stypendia naukowe w wysokości 5 tys. zł miesięcznie na okres przygotowania rozprawy doktorskiej, a także odbędą staż trwający od 3 do 6 miesięcy w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Na pokrycie kosztów związanych z pobytem za granicą otrzymają 12 tys. zł miesięcznie, przemnożone przez procentowy wskaźnik korekcyjny ustalony dla danego kraju oraz do 10 tys. zł na pokrycie kosztów podróży. W sumie w ręce młodych naukowców trafi 10 112 948 zł.

Zobacz też: Konkursy NCN MAESTRO 12, SONATA BIS 10 i DAINA 2.

ETIUDA 2020 - szczegóły konkursu

O środki na badania w ramach konkursu ETIUDA 8 ubiegali się przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych zawierających się w trzech podstawowych dziedzinach: nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu. Złożone wnioski podlegały ocenie formalnej i merytorycznej, dokonywanej przez koordynatorów dyscyplin i zespoły ekspertów. Na ocenę wniosku wpływ miały elementy takie jak: spełnienie kryterium badań podstawowych, poziom naukowy badań lub zadań przewidzianych do realizacji, osiągnięcia naukowe wnioskodawcy, zasadność wyboru miejsca stażu zagranicznego, a także jakość merytoryczna prezentacji i przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

Laureaci ETIUDY 8 są zobowiązani do uzyskania stopnia naukowego doktora w terminie do 12 miesięcy po zakończeniu pobierania stypendium naukowego i nie wcześniej niż 6 miesięcy od czasu rozpoczęcia jego pobierania, a także do zrealizowania stażu zagranicznego w trakcie lub w ciągu roku po zakończeniu wypłacania stypendium. Finansowanie stypendium doktorskiego rozpocznie się 1 października 2020 r.

Warto dodać, że wraz z rozstrzygnięciem tej edycji, konkurs ETIUDA zostaje tymczasowo zawieszony, a jego rolę przejmie PRELUDIUM BIS, w ramach którego doktoranci mają zapewnione stypendium na 4 lata, fundusze na badania oraz finansowany przez NAWA staż naukowy. Druga edycja PRELUDIUM BIS zostanie ogłoszona już 15 września br.

Lista rankingowa konkursu ETIUDA 8 została opublikowana na stronie Narodowego Centrum Nauki: https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2020-07-17-etiuda8

ip

fot. mentatdgt z Pexels

Słowa kluczowe: Konkurs ETIUDA, Wyniki 2020, Laureaci, Warunki, Stypendia dla doktorantów, PRELUDIUM, NCN
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Przemysław Czarnek - apel o odwołanie
Ponad 340 przedstawicieli środowiska akademickiego zaapelowało o odwołanie Przemysława Czarnka

Kontrowersje wokół Ministra Edukacji i Nauki wciąż narastają. Czy dojdzie do jego rezygnacji?

Konflik MEiN z Uczelniami i Szkołami
Odpowiedź ZNP na słowa ministra Czarnka o pieniądzach na naukę i ingerencje kuratoriów w sprawie protestów

Kolejny głos w konflikcie pomiędzy uczelniami i szkołami, a Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Polecamy
Czym jest dokładnie najwyÅźszy tytuł naukowy?
Jak zostać profesorem?

Czym jest dokładnie najwyższy tytuł naukowy?

MNiSW przekaże 7 mln zł na wsparcie projektów studenckich kół naukowych

Inicjatywy studentów otrzymają znaczne wsparcie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Przemysław Czarnek - apel o odwołanie
Ponad 340 przedstawicieli środowiska akademickiego zaapelowało o odwołanie Przemysława Czarnka

Kontrowersje wokół Ministra Edukacji i Nauki wciąż narastają. Czy dojdzie do jego rezygnacji?

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.