Konkursy - Edukacja

Europejska Nagroda dla Młodych Dziennikarzy

2009-12-08 17:55:59
UE szuka nowych młodych gwiazd dziennikarstwa - rusza konkurs o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2010.

Dyrekcja Generalna ds. Rozszerzenia Komisji Europejskiej ogłasza konkurs o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2010 (EYJA). To już trzecia edycja konkursu, w której nagrodzeni zostaną najlepsi młodzi dziennikarze europejscy zajmujący się problematyką rozszerzenia UE.

Konkurs zachęca dziennikarzy i studentów dziennikarstwa w wieku 17 – 35 lat do poszerzenia swoich horyzontów. Mają oni szanse na przedstawienie rozszerzenia Unii Europejskiej w sposób twórczy i prowokujący do myślenia. Konkurs potrwa do 28 lutego 2010. Prace nadsyłać mogą obywatele krajów członkowskich, krajów kandydujących do członkostwa, krajów będących potencjalnymi kandydatami do członkostwa oraz obywatele Islandii. Teksty prasowe lub publikowane w Internecie oraz materiały radiowe muszą ukazać się pomiędzy 1 października 2007 a 28 lutego 2010.

W każdym z 36 krajów zwycięzcą zostania jedna osoba. Nowym elementem w tegorocznej edycji konkursu są nagrody specjalne - międzynarodowe jury wybierze trzy najlepsze zgłoszenia w następujących kategoriach: „Nowatorstwo”, „Najlepsze badanie” i „Najlepszy styl dziennikarski”. Każdy z trójki laureatów Nagrody Specjalnej otrzyma wycieczkę kulturalną do stolicy europejskiej, którą sam wybierze.

„Trzecia edycja konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy po raz kolejny nagrodzi wspaniałe dziennikarstwo i będzie dla Komisji Europejskiej okazją do wymiany poglądów z najbardziej obiecującymi młodymi dziennikarzami Europy na temat projektu rozszerzania UE.”- powiedział Olli Rehn, unijny Komisarz ds. Rozszerzenia.

W maju 2010 roku wszyscy krajowi zwycięzcy EYJA 2010 odwiedzą stolicę Turcji – Stambuł. Jako Europejska Stolica Kultury 2010 będzie dla zwycięzców doskonałym miejscem do poszerzenia swoich horyzontów poprzez spotkania międzykulturowe. Wycieczka zakończy się konferencją, podczas której poglądy na temat kultury i tożsamości europejskiej oraz rozszerzenia UE wymieniać będą wiodący analitycy z całego świata.

Więcej szczegółów na temat zgłoszenia do konkursu znaleźć można na stronie www.EUjournalist-award.eu.

ip
Słowa kluczowe: konkurs dla młodych dziennikarzy europejski integracja 2009 rozszerzenie UE
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

"Generacja P - Herosi na Starcie" - wyniki konkursu i zwycięskie projekty

Dowiedz się, kto otrzyma 25 tys. na realizację swojego projektu i inne nagrody!

Polecamy
Taxand Challenge - staż w Madrycie, Paryżu, NY...
Taxand Challenge - staż w Madrycie, Paryżu, NY...

Taxand Challenge - rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy podatkowej organizowanego przez Accreo Taxand.

Studencie, nie zwlekaj - czas poznać Europę!
Studencie, nie zwlekaj - czas poznać Europę! Lublin

Napisz kilkustronicowy esej i wygraj wycieczkę do Brukseli!

Ostatnio dodane
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

Konkurs Ziaja