Konkursy - Edukacja

Global Management Challenge - informacje o konkursie i grywalizacji

2019-08-27 11:59:56

Trwają zapisy do udziału w największej na świecie grze – wirtualnej symulacji biznesowej, jaką jest Global Management Challenge (GMC). Jest to konkurs zarządzania przedsiębiorstwem, który co roku przyciąga setki menedżerów, specjalistów i studentów do rywalizacji o tytuł najlepiej zarządzających. Nie ma na świecie drugiego takiego szkolenia, które rozwija zarówno kompetencje miękkie, twarde, ale i świadomość biznesową. Stąd rosnące wciąż zainteresowanie udziałem w tym niezwykłym przedsięwzięciu wśród firm oraz studentów. Stawka jest wysoka – zwycięski zespół studencki z Polski w nagrodę dostaje możliwość bezpłatnego studiowania na studiach podyplomowych.

GMC BIGRAM zdjęcieInformacje o wydarzeniu

Za nami światowy, 39. Finał Global Management Challenge. Grywalizacja to innymi słowy granie i rywalizowanie. Uczestnikami symulacji Global Management Challenge (GMC) są menedżerowie, specjaliści, absolwenci oraz studenci (głównie o profilu ekonomicznym), którzy mają za zadanie wcielić się w rolę zarządu wirtualnej spółki. Przez kilka tygodni zarządzają firmą tak, aby osiągnęła ona jak najlepszy wynik finansowy, na wirtualnym rynku.

Zespoły firmowe i studenckie grają w tym samym czasie, rywalizując ze sobą jednocześnie. Drużyny podzielone są na grupy, w ramach których walczą o osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego. Decyzje jednej drużyny mają wpływ na konkurentów z grupy, przez co zachodzi pełna interakcja pomiędzy uczestnikami. Każda rozgrywka to pięć decyzji biznesowych.

GMC polecam wszystkim tym, którzy interesują się zarządzaniem, przedsiębiorczością, a także chcą spróbować swoich sił w podejmowaniu prawdziwych decyzji biznesowych. Jak zauważył jeden z uczestników GMC w Polsce, mimo, iż środowisko jest wykreowane sztucznie, nie brakuje w nim wyzwań i reguł zmieniających się w momencie, gdy wydaje nam się, że już wiemy, o co chodzi. Emocje są gwarantowane. – mówi Karolina Zawiślak-Karolkowska, Project Manager GMC Polska.

Edycja 2019

W tegorocznym finale światowym wzięło udział 19 drużyn z blisko 20 krajów.  Uczestnicy spotkali się 5 lipca b.r. w Jekaterynburgu w Rosji i przez 2 dni wcielali się w rolę prezesów, podejmując strategiczne decyzje dotyczące ich firmy. Przedstawicielami z Polski byli studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy po pierwszej decyzji biznesowej w swojej grupie zajęli 1. miejsce. Po pięciu decyzjach wypracowali sobie 2. pozycję, przechodząc tym samym do wielkiego finału, który miał miejsce następnego dnia. W finale nasza drużyna rywalizowała z: Rosją, Chinami, Portugalią, Słowacją, Macau, Hongkongiem i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Ostatecznie studenci z Katowic zajęli 7. miejsce na świecie. - Udział w symulacji pozwolił mi przede wszystkim spojrzeć całościowo na funkcjonowanie organizacji i zrozumieć poszczególne jej aspekty, nie tylko te, w których realizujemy się zawodowo, czy poznajemy na studiach. Każda decyzja wymagała wejścia w inną rolę, analizy i podjęcia ryzyka. Z pewnością poprawiliśmy znajomość Excela, bo było to nasze główne narzędzie pracy. Zachęcam wszystkich do brania udziału w GMC. Zdobyta wiedza i doświadczenie są tego warte. Jednocześnie jest to naprawdę fajna zabawa, można spotkać wartościowych ludzi i poszerzyć swoje horyzonty. - komentuje Justyna Najda, uczestniczka zwycięskiego zespołu i finalistka 19. edycji GMC Polska. Marcin Szewczyk z drużyny Justyny dodaje: - GMC pokazało mi, jak trudno jest być menedżerem. Myślałem, że idealne decyzje nie istnieją, a istnieją - tyle, że są skrajnie niemożliwe. Gdy już jednak się pojawiają, budują cały sukces. Nam udały się aż dwie takie decyzje. Jedna dała nam Mistrzostwo Polski, druga pozwoliła nam wejść do finału w Rosji.

Jak przebiega grywalizacja?

Grywalizacja to niezwykle angażująca metoda, która idealnie sprawdza się w procesach rozwojowych w organizacjach. Wyznacza aktualne trendy w szkoleniach i integracjach, gdyż poza tym, że jest efektywną formą poszerzania swojej wiedzy i umiejętności przez graczy, sprawia uczestnikom satysfakcję. Grywalizacja jest formą zabawy, emocjonalnie i intelektualnie angażującą, a także nastawiającą uczestników na zdrową rywalizację.

Jak zauważa Sonia Zakrzewska, Menedżer Działu Employer Brandigu w BIGRAM, który jest wyłącznym organizatorem GMC w Polsce, grywalizacja daje pracodawcom bardzo dużo możliwości w obszarze zarządzania kadrami: - Odpowiednio przygotowane programy grywalizacyjne wspierają rozwój pracowników i zwiększają ich zapał do pracy. Pozwalają przyciągać do firmy młode talenty i wyławiać spośród nich te najlepsze. Ponadto optymalizują system szkoleniowy w firmie oraz dostarczają pracodawcy informacji o tym, co najbardziej motywuje jej pracowników, oraz jakie są ich potrzeby.

Symulacja GMC uczy zarządzania, współpracy w zespole i integruje jego członków. Jest też wykorzystywana jako narzędzie rekrutacyjne do poszukiwania talentów oraz podnoszące wartość marki.

BIGRAM, jako jedyny przedstawiciel Global Management Challenge w Polsce organizuje polskie edycje konkursu od 2000 roku -  w tym roku będziemy obchodzili jubileuszową, już 20. edycję. W ciągu 20 lat obecności GMC na polskim rynku, w symulacji wzięło udział 30 tysięcy uczestników a także 350 firm. To imponujący wynik pokazujący, że organizacje dbają mają świadomość korzyści, jakie daje udział w grze. Kolejny, 20. Już finał odbędzie się w Portugalii, w Lizbonie. Za polski finał odpowiada firma doradztwa personalnego BIGRAM. 

ip

fot. Materiały BIGRAM i Global Management Challenge

Słowa kluczowe: 2019, BIGRAM, MBA, Studia podyplomowe, Przebieg, Polska edycja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Kopalnia TalentÃłw AGH 2020
Kopalnia Talentów AGH 2020 - informacje o finale!

Dowiedz się, jak zobaczyć talent show Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Polecamy
Jedzenie na HackYeah - 3000 pizz w 24 godziny! Warszawa

PizzaHut podjęła wyzwanie organizatorów największego hackathonu w Europie - dostarczyć wszystkim uczestnikom ciepły posiłek. Poznajcie szczegóły i liczby!

Poznaj szczegÃłły konkursu na najlepszą pracę magisterską!
VII edycja Konkursu Magister PAFERE - prace można zgłaszać do końca roku!

Poznaj szczegóły konkursu na najlepszą pracę magisterską!

Polecamy
Ostatnio dodane
Hack Yeah 2020 Listopad
Hack Yeah 2020 - informacje o jesiennej edycji hackathonu!

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie - na celowniku tym razem zdrowie i zero waste!

DIMAQ UNI 2020 - wyniki 9. edycji!

Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z marketingiem internetowym.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.