Polska - Świat nauki

Inauguracja Kampusu EIT: lepsza oferta kształcenia w zakresie przedsiębiorczości

2023-01-10 16:56:51

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) inauguruje 10 stycznia „Kampus EIT” – nową inicjatywę służącą ułatwieniu dostępu do szerokiej oferty edukacyjnej i szkoleniowej Instytutu, łączącej innowację z przedsiębiorczością.

Zobacz też: Regulamin pracy - najważniejszy dokument w firmie.

EITKampus EIT

Za pośrednictwem nowej kompleksowej platformy internetowej zainteresowane osoby uczące się mają obecnie dostęp do bogatych programów kształcenia i rozwoju umiejętności oferowanych przez EIT i jego dziewięć wspólnot wiedzy i innowacji (WWiI EIT). Pierwsze kursy prezentowane na platformie dotyczą klimatu, żywności, zdrowia i surowców i będą wspierać zdobywanie umiejętności na rzecz bardziej ekologicznej i zamożniejszej Europy. Z czasem dodawane będą kolejne kursy, obejmujące również inne tematy, takie jak energia, technologie cyfrowe, rolnictwo, produkcja, mobilność miejska, kultura i kreatywność.

Działania edukacyjne w ramach Kampusu EIT będą również obejmować, oprócz nowych kursów, usługi świadczone za pośrednictwem różnych stron internetowych, skierowane do:

  • uczennic szkół średnich, za pośrednictwem projektu EIT Girls Go Circular, który pomaga młodym dziewczętom rozwijać umiejętności technologiczne i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości związane z transformacją ekologiczną i cyfrową;
  • studentów szkół wyższych, za pośrednictwem znaku EIT, atestu jakości przyznawanemu wybitnym programom edukacyjnym w zakresie innowacji, przedsiębiorczości, kreatywności i przywództwa. Pod tym znakiem EIT, wraz z siecią 200 uniwersytetów, opracował 65 programów studiów magisterskich i doktoranckich, które ukończyło już ponad 4,5 tys. absolwentów;
  • uczących się pracowników, za pośrednictwem warsztatów i kursów EIT nieprowadzących do uzyskania dyplomu. Do tej pory w tych działaniach edukacyjnych EIT online uczestniczyło ponad 100 tys. osób uczących się. Uczący się pracownicy odniosą również korzyści z ukierunkowanych programów rozwoju umiejętności, w tym nowej inicjatywy EIT na rzecz talentów w dziedzinie najbardziej zaawansowanych technologii, której celem jest wyszkolenie miliona utalentowanych osób w dziedzinach zaawansowanych technologii, oraz z akademii europejskiego sojuszu na rzecz baterii, we współpracy z państwami członkowskimi UE i partnerami branżowymi w celu szkolenia i podnoszenia kwalifikacji 800 tys. pracowników w całym łańcuchu dostaw baterii;
  • instytucji szkolnictwa wyższego, za pośrednictwem inicjatywy EIT na rzecz instytucji szkolnictwa wyższego, która wspomaga wydziały w nauczaniu innowacji i przedsiębiorczości. Obecnie częścią inicjatywy EIT na rzecz szkolnictwa wyższego jest 50 projektów obejmujących ponad 290 instytucji szkolnictwa wyższego i 300 organizacji pozaakademickich. W samym tylko 2021 r. w ramach projektów przeszkolono ponad 9,9 tys. studentów, pracowników akademickich i nieakademickich oraz udzielono wsparcia ponad 310 przedsiębiorstwom typu start-up i scale-up.

Większość programów szkolnych będzie dostępna nieodpłatnie, zaś za bardziej zorientowane zawodowo kursy i programy trzeba będzie zapłacić.

Czym jest EIT?

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) jest niezależnym organem UE przyczyniającym się do zwiększania zdolności Europy do innowacji. Wspiera rozwój dynamicznych, długoterminowych partnerstw europejskich między wiodącymi przedsiębiorstwami, laboratoriami badawczymi i szkolnictwem wyższym, zwanych wspólnotami wiedzy i innowacji EIT (WWiI EIT). Każda WWiI zajmuje się poszukiwaniem rozwiązań konkretnego globalnego wyzwania, od zmiany klimatu i zrównoważonej energii po zdrowy tryb życia i żywność.

Kształcenie w zakresie przedsiębiorczości jest jednym z głównych filarów działalności EIT i WWiI, obok tworzenia przedsiębiorstw, usług w zakresie przyspieszenia rozwoju przedsiębiorstw i projektów innowacyjnych. W ciągu ostatniej dekady wspólnota EIT opracowała szeroką gamę najnowocześniejszych programów edukacyjnych.

Inicjatywa Kampus EIT przyczynia się do realizacji planowanego Europejskiego Roku Umiejętności przez promowanie rozwoju umiejętności i lepsze ich dopasowanie do potrzeb rynku pracy.

ip

fot. Pexels

Słowa kluczowe: Inauguracja Kampusu EIT, internetowa platforma, edukacja, przedsiębiorczość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
NaukoweLove Nocą
NaukoweLove Nocą już 10 lutego!

Jaki jest program wydarzenia?

nauka językÃłw obcych
Czy Polacy znają jezyki obce?

Zobacz, kto i dlaczego podejmuje się nauki języka?

Polecamy
Zostanie ona zaprezentowana 28 września podczas Nocy NaukowcÃłw.
Studenci skonstruowali pierwszą polską drukarkę 3D do betonu

Zostanie ona zaprezentowana 28 września podczas Nocy Naukowców.

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.