Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak produktywnie wykorzystać studenckie wakacje?

Ciekawe sposoby na spędzenie tegorocznego lata

2021-07-13 11:20:48

Na tę chwilę czekał niejeden student. Czas zakończonej sesji, chwila odpoczynku, a dla niektórych moment pełen pracy. Każdy chce wykorzystać wakacje jak najlepiej, ale czy wszyscy wiedzą, jak spędzić tę przerwę od studiów inaczej, niż leżąc na kanapie? Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci spędzić te wakacje produktywnie.

Zobacz też: Praca dla studenta na wakacje >>

Produktywne studenckie wakacje 2021

Produktywne wakacje - rozwińmy nasz angielski

Mimo że zazwyczaj wakacje są wykorzystywane do odpoczynku, to jednak można poświęcić ten cenny czas choćby na podszkolenie języka obcego. Warto podejść do tego inaczej niż jak do klasycznej nauki. W czasie wolnym uczenie się jest znacznie przyjemniejsze - pracujemy we własnym tempie i w taki sposób, jaki chcemy. Do nauki może być również zaliczane oglądanie zagranicznych seriali bez polskiego lektora czy rozmowa z kimś w języku obcym (na przykład za granicą).

Podczas studenckich wakacji postawmy na dobry uczynek

Oprócz drobnych uprzejmych gestów, w lato można zapisać się na wolontariat. Jest to nie tylko pomoc, ale i dobra zabawa. Chociażby ochotnik w schronisku dla zwierząt. Większość osób kocha pupile, jednak nie każdy jest w stanie zaoferować pomoc jako wolontariusz, ze względu na napięty grafik w roku szkolnym. Tymczasem wakacje to idealny moment by pomóc zwierzakom bądź osobom potrzebującym.

Latem możemy nauczyć się gotować

Wiadomo że w trakcie studiów łatwiej jest kupić gotowy posiłek lub zjeść obiad na mieście. Jednak gdy nauczymy się gotować, samodzielne robienie jedzenia będzie o wiele tańszą i zdrowszą opcją, niż kupienie gotowego posiłku. Taka umiejętność przyda się w każdej sytuacji, a może być przyjemną formą spędzania czasu.

Coś nietypowego na wakacje

I wreszcie pomysł, który może być ciekawy zwłaszcza dla osób, uwielbiających podróżować bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Odwiedzaj i recenzuj gospodarstwa agroturystyczne. Warto skontaktować się z kilkoma właścicielami hoteli i zaoferować im swoją pomoc w zamian za nocleg i posiłek. Można na przykład poinformować o recenzowaniu gospodarstw w trakcie swojej podróży i umieszczaniu opinii w internecie.  Może to skusić niektórych właścicieli domów gościnnych.

Czas na zarobienie i odłożenie własnych pieniędzy

Praca latem to opcja wybierana przez wielu studentów w wakacje. jeśli szukasz idealnego momentu, na odłożenie pieniędzy i zarobienie czegoś własnego, to będzie to właśnie podczas wakacji. Produktywne wakacje można spędzić podczas przyjemnej pracy, która będzie przynosiła nam zarówno korzyści finansowe, jak i niematerialne. Warto poszukać czegoś co podniesie nasze doświadczenie w danej branży lub po prostu sprawi nam przyjemność.

Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by spędzić ciekawie wakacje

Nieraz można pozazdrościć, słuchając o wyjazdowych planach innych na wakacje. Ale pamiętaj, nie zawsze trzeba wyjeżdżać, by ten wolny czas spędzić w nietypowy sposób. Oprócz wyżej wymienionych pomysłów, istnieje wiele ciekawych rozwiązań. Chociażby dołączenie do wybranej firmy jako stażysta, poznawanie swojego miasta od innej strony czy odwiedzenie nigdy wcześniej nie widzianych miejsc lub nawet zwyczajne czytanie książek. Majsterkowanie (na przykład robienie domku dla ptaków) również może być ciekawym i z pewnością bardziej produktywnym zajęciem od leżenia.

W studenckie wakacje poznawaj ludzi

No i oczywiście najlepsze na koniec, a mianowicie imprezy i wyjścia ze znajomymi. Nie siedźmy w domu! Spotkajmy się ze znajomymi, nawet z tymi którym zazwyczaj odmawiamy wyjścia. Skorzystajmy z pięknej pogody, spędzając ten czas z ciekawymi i nowopoznanym ludźmi podczas integracji. Z pewnością jedna z tych możliwości, przypadnie Ci do gustu. 

Sprawdź listę polecanych książek na wakacje 2021 >>

Paulina Dytko  

fot.: Andrea Piacquadio z Pexels

źródła: www.psuep.pl, www.studia.pl

Słowa kluczowe: Studenckie wakacje, produktywne wakacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nie trać czasu i miej satysfakcję z przebiegu dnia

Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twój czas był bardziej zorganizowany.

Sposoby na utrzymanie koncentracji
Jak poprawić koncentrację przed ważnym egzaminem?

Sprawdź metody na długotrwałe utrzymanie skupienia.

ksiąÅźki do psychologii i socjologii
Książki do psychologii i socjologii

Które książki do psychologii i socjologii stanowią wiarygodne źródło informacji i dlaczego warto po nie sięgnąć w każdym momencie życia?

Polecamy
Rodzaje zajęć na studiach - jakie są i na czym polegają?

Wykłady, konwersatoria, laboratoria... czego spodziewać się po takich nazwach? Co jeszcze czeka nas na uniwersytecie? Sprawdźmy!

Wszystko co musi wiedzieć początkujący student.
Poradnik dla studenta pierwszego roku studiów

Wszystko, co musi wiedzieć początkujący student!

Polecamy
Ostatnio dodane
Nie trać czasu i miej satysfakcję z przebiegu dnia

Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twój czas był bardziej zorganizowany.

Sposoby na utrzymanie koncentracji
Jak poprawić koncentrację przed ważnym egzaminem?

Sprawdź metody na długotrwałe utrzymanie skupienia.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!