Konkursy - Edukacja

Ku pamięci Ryszarda Kapuścińskiego

2008-06-30 14:04:04

 Na Polu Mokotowskim w Warszawie powstanie Ścieżka Ryszarda Kapuścińskiego, inspirowana trasą autentycznych spacerów wielkiego reportera. Ścieżka zaczyna się przy niewielkim fińskim domku przy ulicy Leszowej, gdzie w latach powojennych Ryszard Kapuściński mieszkał z rodzicami i siostrą, a kończy w Bibliotece Narodowej, w której czytelniach można studiować dzieła pisarza.

Jaki kształt przybiorą elementy zaznaczające Ścieżkę Kapuścińskiego - tego dowiemy się po rozstrzygnięciu konkursu.

Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów wydziałów architektury, projektowania oraz kierunków artystycznych szkół wyższych. Zadanie konkursowe polega na zaproponowaniu „znaku w przestrzeni", który stanowić będzie symboliczne nawiązanie do osoby Ryszarda Kapuścińskiego i jego twórczości, a jednocześnie wpisywać się w krajobraz i specyfikę Parku Pole Mokotowskie.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: do 15.10.2008

Na zwycięzców czekają nagrody: I - 15.000 PLN, II - 10.000 PLN, III - 5.000 PLN. Autor/autorzy zwycięskiej pracy, zostanie zaproszony do pracy nad realizacją projektu. Wszystkie najciekawsze prace zgłoszone na konkurs, zostaną zaprezentowane jesienią tego roku na wystawie pokonkursowej.

Regulamin Konkursu wraz załącznikami jest na stronie Organizatora Konkursu www.urzadochota.waw.pl/ oraz Sekretariatu Konkursu www.funbec.eu/kapuscinski.

Ryszard Kapuściński o swojej codziennej ścieżce: Spacer poranny".

(krytykapolityczna.pl)


Słowa kluczowe: Ryszard Kapuściński ścieżka Kapuścińskiego konkurs Warszawa Pole Mokotowskie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wygraj stanowisko copywritera
Wygraj staż na stanowisku copywritera w Agencji NPROFIT

Zobacz, co musisz zrobić, żeby wygrać staż w Agencji NPROFIT.

Polecamy
BITEhack 2019 - 24-godzinny hackathon w Krakowie Kraków

You will never code alone! Pokaż co potrafisz w dwóch konkurencjach - programistycznej i robotycznej!

Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!